Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ провели семінар «Особливості психічного розвитку сучасного здобувача освіти в умовах цифрових інформаційно-комунікаційних технологій»

Центр психологічного здоров'я та психосоціального супроводу Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) під керівництвом доцента кафедри психології Малини Олени та студенти проблемної наукової групи кафедри психології «Актуальні питання клінічної психології» спільно зі спеціалістами Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області провели всеукраїнський Науково-методичний онлайн-семінар «Особливості психічного розвитку сучасного здобувача освіти в умовах цифрових інформаційно-комунікаційних технологій».

Актуальність проблем, обговорених на семінарі, зумовлена специфічними змінами умов соціалізації сучасних здобувачів освіти, що визначають особливості становлення вищих психічних функцій на тлі широкого поширення цифрових технологій та зростаючого інформаційного навантаження у сфері повсякденного життя, освіти і професійної діяльності.

За останні 20 років цифрові інформаційно-комунікаційні технології, соціальні мережі, IT-засоби радикально змінили навколишній світ і стали важливими засобами діяльності і значущим засобом спілкування для сучасних людей. Вони стали новими культурно-історичними знаряддями, що опосередковують нашу діяльність і наше спілкування, і таким чином, феномен цифровізації набув системного характеру. Причому з часом простір цифрової реальності тільки розширюється і значення цифрової соціалізації тільки посилюється. Тому особливу увагу при аналізі впливу сучасних інформаційно-комунікаційних технологій учасники семінару приділили особливостям когнітивного розвитку (Юлія Прокопенко), цифровій компетентності (Олена Кулінич), особливостям формування емоційно-вольової сфери особистості в епоху цифрових інновацій (Тарасова Наталя, Малахова Валерія, Мотуз Сергій). Так, студентка VI курсу факультету соціальної педагогіки і психології спеціальності «Психологія» Мукомел Софія докладно розглянула вплив сучасних інформаційно-комунікаційних технологій на специфіку спілкування і міжособистісні відносини дітей і підлітків. Магістр кафедри психології ЗНУ Обискалов Іван представив психологічний аналіз процесу прийняття рішення, де зосередився на співвідношенні свідомих і неусвідомлених компонентів суб’єктивного переживання досвіду. Малина Олена розглянула нейропсихологічні аспекти становлення вищих психічних функцій в умовах цифрової трансформації суспільства і зупинилась на психологічних рекомендаціях до організації навчально-виховного процесу в умовах цифрового суспільства.

Також педагоги, методисти і психологи галузі профтехосвіти України долучились до плідного обговорення психологічних особливостей сучасних здобувачів освіти в умовах діджиталізації.  Крім того, організатори  семінару висловили подяку партнерам заходу - Науково-методичному центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, і особисто директору Олександру Паржницькому і методисту Марині Таран.