Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти 1 курсу спеціальності "Мова і література (китайська)" ЗНУ долучились до спільноти сходознавців

10.06.2021 13:47 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ФІФ Наукова конференція Мова і література (китайська) Сходознавство

Нещодавно студенти 1 курсу спеціальності "Мова і література (китайська)" Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у V Всеукраїнській науково-методичній конференції з міжнародною участю "Питання сходознавства в Україні".

На цій онлайн-зустрічі розглядали питання історії Сходу, модернізацій ні процеси в економіці країн Азії та Африки, говорили про філософію, культуру та літературу країн Сходу. На конференції було представлено багато доповідей про лінгвістику, перекладознавство цих країн, а також про методику викладання сходознавчих дисциплін. Зокрема, до участі в конференції долучились такі студенти факультету іноземної філології ЗНУ: Дарина Русанова із доповіддю «Традиції Китаю», Олександра Шевченко із доповіддю «Мистецтво татуювання в Китаї», Ксенія Чех із доповіддю «Древній монастир Шаолінь – обитель ченців-воїнів». Науковим керівником студентських робіт стала к.пед.н., доцент кафедри іноземних мов професійного спрямування, куратор спеціальності "Мова і література (китайська) Юлія Халемендик. Вона впевнена:"Після такого заходу наші студенти, "першовідкривачі" східного напрямку на ФІФ, мають більше мотивації в опануванні загадкового світу китайської мови та культури".

Незважаючи на те, що захід відбувся у середині квітня, першокурсники факультету іноземної філології ще й досі на хвилі перших наукових емоцій. Вони і поділились своїми враженнями:

Олег Клюєв: "Для мене участь у конференції такого масштабу була дебютною. Я у захваті від рівня організації, енергетики під час виступу учасників. Це крутий експіріенс! Із задоволенням буду брати участь у таких заходах!"

Дарина Русанова: "Ця конференція дала можливість поринути у світ Китаю та дізнатись чимало фактів і поглядів. Східні мови зацікавили мене ще більше! Кожен, хто вивчає, або хоче вивчати східні мови, мають долучатися до таких обговорень".

Ксенія Чех: "Такий формат заходу був для мене дебютним. Я розширила свої пізнання в тонкощах східної культури та історії, різноманіття тем інших учасників інтригували вже навіть назвами. Окрім знань і наукового досвіду я отримала незабутні емоції та враження ще й від процесу підготовки доповіді. З радістю візьму участь у такій конференції в майбутньому".

Олександра Шевченко: "Це був новий досвід. Я ще раз переконалася, що потрапила в потрібне середовище! Хочу далі в ньому розвиватися та спілкуватися з однодумцями".

Ганна Ваніна,

факультет іноземної філології