Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ проінформували співробітників щодо необхідності дотримання правил безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в період літніх канікул

10.06.2021 16:06 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відділ охорони праці та протипожежної безпеки Міністерство освіти і науки України безпека життєдіяльності

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) особливого значення надають створенню необхідних умов для безпеки життєдіяльності, профілактики нещасних випадків і професійних захворювань. Одним із важливих завдань співробітників відділу охорони праці і пожежної безпеки вишу – своєчасне та в повному обсязі інформування його науково-педагогічних працівників, співробітників і студентів про правила поведінки, які допоможуть вберегти життя та здоров’я. Так, днями вони оприлюднили лист від Міністерства освіти і науки України за підписом Міністра Сергія Шкарлета «Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в період літніх канікул».

У цьому документі йдеться про те, що відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS Cov-2» (3i змінами) з метою запобігання поширенню хвороби COVID-19, спричиненої гострої респіраторної коронавірусом SARS-COV-2 (далі-COVID-19), продовжено дію карантину на території України з 19 грудня 2020 р. до 30 червня 2021 р., встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211, вiд 20 травня 2020 р. № 392 та від 22 липня 2020 р. № 641.

На виконання пункту 4 розділу VIII Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 січня 2018 р. а № 100/31552, (далі-Положення) з урахуванням вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню короновірусу COVID-19», у зв'язку із закінченням навчального року та з метою посилення контролю за збереженням життя здоров'я здобувачів освіти, здійснення заходів із життєдіяльності, цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій у в охорони праці, безпеки закладах освіти пропонується провести такі організаційні заходи щодо підготовки та перебування учасників освітнього процесу на літніх канікулах.

1. Провести первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу щодо безпеки життєдіяльності під час літніх канікул про дотримання обмежень задля запобігання поширенню COVID-19, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково кишкових захворювань, норм виробничої санітарії, правил поведінки в громадських місцях. А також – щодо поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об'єктах залізничної інфраструктури, правилах поводження на річках і водоймах, поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці, дій у випадку надзвичайних ситуацій, з надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків тощо за відповідними інструкціями з реєстрацією в журналах.

Первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в залежності від рівня епідемічної небезпеки й обмежувальних протиепідемічних заходів необхідно проводити дистанційно, а у разі відвідування здобувачів освіти закладів освіти – відповідно до вимог Положення. Реєстрація інструктажу, що проведений дистанційно, здійснюється відповідальною посадовою особою, що інструктує, з обов’язковою відміткою в журналі тих здобувачів освіти, хто отримав інструктаж онлайн.

2. Забезпечити контроль за дотриманням режиму в закладах освіти на період літніх канікул, проведення позапланових інструктажів зі сторожами та черговими щодо додержання правил пожежної та техногенної безпеки, а також збереження майна.

3.Провести роз'яснювальну роботу з батьками, усиновлювачами та опікунами вихованців, учнів і студентів щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку.

4. У разі завершення карантину або з урахуванням послаблення протиепідемічних заходів у регіонах та зняття обмежень щодо відпочинку дітей у місцях відпочинку:

Ужити дієвих заходів щодо збереження життя та здоров'я дітей у місцях відпочинку в літніх таборах, під час проведення зборів, походів та екскурсій; посилити контроль за організацією туристично-екскурсійних перевезень здобувачів освіти автобусами, залізничним та авіаційним транспортом.

Артем Сімонян