Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулась презентація книги Михайла Винницького

У ЗНУ відбулась презентація книги Михайла Винницького

У ЗНУ відбулась презентація книги Михайла Винницького
11.06.2021 15:40 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет презентація книги Революція Гідності

У музеї Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулась презентація книги Михайла Винницького «Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності». Модераторами заходу виступили проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов та професор, завідувач кафедри новітньої історії України, професор Федір Турченко.

На початку заходу Юрій Каганов представив спікера Михайла Винницького. Згодом презентація почалась із його власної історії: «Я дивак, я імігрував з Канади в Україну, це досить дивна ситуація, - зауважив гість». Книга Михайла Винницького, за його словами, виникла тому, що треба було спростовувати фейки, які йшли в англомовний світ. Під час свого виступу автор книги говорив про саму ситуацію в нашій країні та як ставились до неї англомовні колеги: «Запоріжжя та Дніпро здивували решту України, тут з’явився неймовірний соціальній феномен – російськомовний український націоналіст».

Крім того, Михайло Винницький розповів про хронологію подій, та чому саме війна не трагедія: «Проти нас була найбільша сухопутна армія в світі та найбільша армія в Європі, і ми втратили аж 7% території. Перша частина книги, хроніка, дає  можливість пережити ті події, це не сухий текст Вікіпедії». Також під час свого виступу Михайло Винницький порушив питання революції, порівняв її з минулим досвідом. Гість відзначив, що ми лише на пів шляху, і не відомо що нас очікує, успіх чи провал. Після порівнянь з революціями минулого автор книги розповів про її види.

Своєю чергою, Федір Турченко висловив своє бачення про книгу і зазначив: «Мені сподобався ваш аналіз самого підходу до поняття революції гідності». Під кінець презентації книги Михайло Винницький почав говорити про те, як саме зараз рухається Україна: «Пару кроків ми зробили назад, але зараз ми рухаємось вперед, і цей меседж я намагався передати в книзі». Після самої презентації відбулось вручення сертифікатів слухачам модулів Жана Моне «EU-Indy», «TEMPUS», «EUVOLIA».

 

Cторіжко Павло

Фото: Анастасія Губіна

Фотогалерея: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.514232430018100

 

 

 

 

Схожі новини