Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Команди факультету журналістики посіли 2 місце в першому раунді І всеукраїнської олімпіади з медіаграмотності

Другий семестр для факультету журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) видався «гарячим» через підготовку до змагання з фейками, маніпуляціями та пропагандою. Адже в квітні представники факультету взяли участь у першій Всеукраїнській олімпіаді з медіаграмотності «Фейкотрощі». Проєкт реалізував ГО «Центр аналітики і розслідувань» та фактчек-проєкт «БезБрехні» за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні. Обидві гри були захопливими, динамічними, гострими саме тому, що команди показали неабияку підготовку.

Серед поважних членів журі: голова комітету Незалежної Медіа-Профспілки України (НМПУ) Сергій Штурхецький, авторка проєкту «По той бік новин» Альона Романюк. В олімпіаді взяли участь команди з 30-ти вишівУкраїни. Навички, знання з тренінгів, академічної підготовки на парах, майстер-класів майбутні учасники дбайливо складали до змагальної валізи! Це, дійсно, була битва титанів! Дві команди «Фейкостопери» (куратор к.соц.ком., доц. Павло Мірошниченко) в складі: Любов Науменко, Єлизавета Баздирєва, Ілля Рудков, Аріна Гетьман-Кульчицька, Софія Кіник та «У герці з фейками» (куратор д.соц.ком., доц. Вікторія Ковпак) в складі: Євгенія Таранченко (капітан), Марія Семенович, Юлія Канзеба, Владислав Сопрун, Валерія Вітер, Анастасія Губіна взяли участь у І раунді змагання відповідно у третьому та четвертому турах. Обом командам вдалося в своїх турах посісти почесні другі місця! І хоча до фінальної гри вони не потрапили, але згуртувалися, ввійшли до трійки переможців своїх турів, отримали шалений драйв, досвід, нові професійні секрети!

Цікаво, що в 4-му відбірковому турі, де брали участь команди 6-ти потужних університетів команда «У герці з фейками» із гаслом «У герці з фейками запорізьке військо фейкотріське!», за словами організаторів, на відміну від попередніх турів, де майже не було максимальних 6-ти балів за раунд, у цьому ж турі було зафіксовано взяття найвищої планки – вісім разів! До того ж, уперше було проведено вісім раундів, з яких два останні наша команда боролася вже сам-на-сам, бал у бал з командою Національного університету «Острозька академія», включаючи битву капітанів! Дух змагання зрештою змінився духом партнерства у такій прекрасній місії – трощити фейки в українському інформаційному просторі!

Керівник проєкту – голова громадської організації та засновник інтернет-платформи «БезБ - Без Брехні» Олександр Гороховський, професійні тренінги якого стали вже традиційною платформою неформального підвищення кваліфікації для викладачів факультету, відзначив: «Від нашої організації та проєкту хочу одночасно привітати і подякувати вам всім! Привітати із успішним закінченням проєкту Першої всеукраїнської Олімпіади з медіаграмотності у форматі брейн-ринг – Фейкотрощі! Подякувати за те, що своєю участю у проєкті, натхненням і стараннями допомогли народитися і втриматися на плаву чудовій ініціативі, нестандартному креативному заходу, який (за вашими ж відгуками) – зачепив і вас, і студентів. Ваша участь, зауваження, поради, настирність учасників команд у відстоюванню своїх знань допомогли нам відкоригувати і відшліфувати концепт гри і зробити (на поточний момент) фактично досконалий і структурований алгоритмом, універсальний для використання, як в онлайн, так і в офлайн форматах. Не помилюся, якщо скажу, що ми всі є чемпіонами, бо створили чудовий інструмент для вдосконалення навичок з медіаграмотності, фактчекінгу, інформаційної гігієни. Враховуючи не надто позитивні зрушення в сучасному інформаційному просторі, ці знання і напрацювання нам ще довго стануть у нагоді».

Сертифікати отримано, студентів запрошено на практику, сподіваємося взяти участь у наступному році.

Факультет журналістики