До ЗНУ завітали представники Європейського інвестиційного банку, Програми розвитку ООН та Мінрегіону в рамках реалізації у виші проєкту Надзвичайної кредитної програми для відновлення України
За ініціативою і під безпосереднім керівництвом ректора ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Миколи Фролова університет бере участь у низці проєктів із розвитку регіонів нашої держави. Так, уже кілька тижнів у виші активно триває капітальний ремонт зовнішнього оздоблення й утеплення університетських гуртожитків номер 3 та 4, який здійснюється в рамках Надзвичайної кредитної програми з відновлення України (НКПВУ). Зауважимо, що вона фінансується Європейським інвестиційним банком. Тож у рамках реалізації цього проєкту до ЗНУ з офіційним візитом завітали представники Європейського інвестиційного банку, Програми розвитку ООН та Міністерства розвитку громад та територій України.
Почесні гості зустрілися з ректором ЗНУ Миколою Фроловим, проректором Сергієм Кушніром, представниками робочої групи з координації проєктів НКПВУ в ЗНУ, в тому числі, зі студентами-активістами вишу, котрі пильно моніторять процес утілення в життя цих масштабних і засадничих проєктів у нашому виші. Тож представники Запорізького національного університету радо вітали в стінах університету старшого спеціаліста сектору Європейського інвестиційного банку Роя Дрейкотта, керівника проєкту Надзвичайної кредитної програми з відновлення України (НКПВУ) Ігоря Кістеньова-Кавказького (ПРООН) та спеціалісток цього ж проєкту – Тамару Бойко (фінанси та закупівлі) та Галину Кудру (інженерні питання), а також начальницю відділу міжнародних проєктів Департаменту впровадження пріоритетних проєктів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України Вікторію Карась.
У першу чергу, делегація відвідала власне самі об’єкти, на котрих уже активно триває утеплення та оздоблення фасадів – уся так звана зовнішня частина ремонтних робіт. Присутні детально вивчили паспорти об’єктів і ті інформаційні щити, на котрих описано процес виконання робіт. Безпосередньо, на цих майданчиках вони оглянули, що вже зроблено, які роботи ведуться, як дотримуються безпеки проведеннях тих чи тих видів робіт тощо. Крім того, члени делегації змогли оглянути і деякі локації студмістечка. Йдеться про кілька корпусів: спортивно-оздоровчий, навчальні корпуси №№2 та 6, комбінат громадського харчування та студентський коворкінг. А власне робоча зустріч гостей із представниками ЗНУ відбулася в провідному адміністративному корпусі №1, де гості провели засідання в Залі європейських студій та відвідали оновлений Музей історії вишу.
Ректор Микола Фролов підкреслив на зустрічі: «На 2022 рік ми плануємо реалізувати другу частину проєкту, який стосується вже внутрішньої частини ремонтних робіт. Це приблизно по 60 млн грн на кожен із двох гуртожитків (3 та 4). І одночасно з цим ми будемо готувати новий проєкт (документаційну базу, експертизи) на 2023 рік – по ремонту ще двох гуртожитків ЗНУ в іншій частині міста – в студмістечку Інженерного інституту, щоб вони потрапили у відповідну програму. У нас досить демократична атмосфера в університеті і реально існує комунікація, співпраця між студентством і керівництвом вишу. Ми відчуваємо відповідальність за розширення кордонів нашої співпраці, і маємо надію, що вона стане взірцем для інших вишів країни».
Старший спеціаліст сектору Європейського інвестиційного банку Рой Дрейкотт зауважив, що студенти мають бути залучені до процесу, надавати певні пропозиції. «Наприклад, ми проходили Вашу студентську площу, де організовують чимало студентських заходів, тож її можна б було обладнати енергоощадним освітленням за вашими пропозиціями та ініціативами», - запропонував гість.
Керівник проєкту Надзвичайної кредитної програми з відновлення України (НКПВУ) Ігор Кістеньов-Кавказький, своєю чергою, додав: «Ми дуже хочемо, щоб після реалізації першої та другої фази вийшов комплексний проєкт. У ЗНУ унікальна можливість сьогодні, адже до вишу завітали представники від ключових структур напрямку втіленні подібних проєктів – Європейського інвестиційного банку, Програми розвитку ООН та Міністерства розвитку громад та територій України. Тож ми бажаємо Вам тільки перемоги».
Начальниця відділу міжнародних проєктів Департаменту впровадження пріоритетних проєктів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України Вікторія Карась поділилася власними враженнями від візиту: «Дуже приємно бачити, що немає байдужих серед Вас, що всі залучені в цей процес, що всім цікаво, всім важливо побачити якісний кінцевий результат. Тож бажаю лише вчасно готової проєктної документації – і ми всі разом побачимо гарний повноцінний завершений проєкт і студенти відчували, що це справді їхня домівка».
Проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір зазначив: «Наше гасло – «Зручність. Комфорт. Безпека»! І усі проєкти, котрі ми втілюємо, засадничо саме з цим і пов’язані. Тож можу вас запевнити, що проєкт, котрий зараз ми втілюємо в життя в гуртожитках, враховує абсолютно усі важливі потреби, зокрема, такі, як інклюзивні особливості організації житлового простору».
Наприкінці візиту ректор ЗНУ Микола Фролов вручив усім гостям на згадку про наш виш «Літопис Запорізького національного університету» та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.
Марія Канцелярист
Фотогалерея:https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.518099512964725