Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відбулося відкриття проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України»

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) ніколи не лишається осторонь важливих для нашого регіону і України в цілому соціальних проєктів. Одним із напрямів такої роботи є участь у проєкті «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», який реалізується Німецьким товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) і діє під егідою Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (Німеччина) та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Учасниками проєкту, який втілюється в життя в Запорізькому національному університеті під егідою центру післядипломної освіти в тісній співпраці з факультетом соціології та управління під назвою «Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах», можуть стати 20 громад Запорізької області. Проте заявки до участі подали майже 80 представників територіальних об’єднань.

Учасниками урочистого відкриття, яке відбувалося в online-форматі, стали радник проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» Олексій Лиска; представник благодійного фонду «Карітас Україна» Володимир Швець; проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура; керівник центру післядипломної освіти університету Сергій Ільїн, декан факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова; доцентки кафедри соціальної філософії та управління Ольга Широбокова, Ганна Бойко та Олена Маловічко; доцентки кафедри соціології Юлія Приймак і Олександра Сорокіна.

Від імені ректорату учасників заходу привітав проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Він зазначив, що Запорізький національний університет «завжди був, є і буде розбудовником Запорізького краю. Університет підтримує освітню систему, демократичні і проєвропейські принципи». Олександр Іванович виказав впевненість, що цей проєкт буде успішним, адже ЗНУ має все необхідне для цього: «матеріально-технічну базу, кадровий склад, а головне – бажання». Наприкінці звернення проректор закликав представників громади брати активну участь у заході.

Радник проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» Олексій Лиска зазначив, що цей проєкт спрямований на комплексну допомогу, щодо покращення соціальних і медичних послуг, «якісне надання яких неможливо без висококваліфікованого персоналу. Саме тому ми й ухвалили рішення підтримати проєкт Запорізького національного університету стосовно розроблення та реалізації програми підвищення кваліфікації "Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах"». Олексій Лиска виказав сподівання, що «дана програма допоможе підвищити фахові компетенції і сприятиме зростанню професійності спеціалістів, які працюють у сфері соціального захисту, а від так, і зробить свій внесок у підвищення якості соціальних послуг».

Керівник освітньої частини проєкту Ольга Широбокова зазначила, що програма навчання розрахована на 200 годин і матиме п’ять змістовних модулів. Ольга Олександрівна звернула увагу учасників заходу, що заняття відбуватимуться в очно-дистанційному форматі і розпочнуться 1 жовтня 2021 року, а звітна конференція відбудеться в травні 2022. Під час цього заходу всі випускники курсів «отримають сертифікати державного зразка, і завізовані програмою GIZ».

Звернула увагу Ольга Широбокова і на те, що конкурсна комісія працюватиме з 1 липня по 25 липня. В цей період всі охочі повинні надіслати мотиваційний лист (1-2 сторінки формату А4) де мають бути викладені причини, які спонукають долучитися до проєкту, а також такі відомості, як дата народження і посада претендента, стаж роботи на цій посаді, функціональні обов’язки, відомості про останнє підвищення кваліфікації. Обов’язково слід відповісти і на питання, чи брав претендент раніше участь у цьому, чи у подібному проєкті. Слід додати і копію диплому (фото або сканований варіант) про закінчення закладу вищої освіти.

Експерти проєкту Тетяна Бірюкова, Ганна Бойко, Олена Маловічко, Юлія Приймак і Олександра Сорокіна розповіли майбутнім слухачам про те, чому присвячені змістовні модулі: «Нормативно-правові та соціально-економічні основи надання соціальних послуг в територіальній громаді», «Комунікація як механізм забезпечення соціальних послуг в територіальній громаді», «Особливості організації групової роботи при наданні соціальних послуг в територіальній громаді», «Технології забезпечення зворотного зв’язку під час надання соціальних послуг в територіальних громадах та моніторинг надання соціальних послуг» і «Інституційні засади управління якістю соціальних послуг в громаді». А Володимир Швець поділився інформацією про проведення тренінгів, які будуть присвячені калькуляції вартості соціальних послуг.

Відеозапис зустрічі можна подивитися за адресою: https://www.youtube.com/watch?v=NANyhg5RS88