Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відбулося відкриття проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України»

У Запорізькому національному університеті відбулося відкриття проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України»

У Запорізькому національному університеті відбулося відкриття проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України»
22.06.2021 16:00 Все Головні новини Центр післядипломної освіти кафедра соціальної філософії та управління GIZ Карітас Україна Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) ніколи не лишається осторонь важливих для нашого регіону і України в цілому соціальних проєктів. Одним із напрямів такої роботи є участь у проєкті «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», який реалізується Німецьким товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) і діє під егідою Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (Німеччина) та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Учасниками проєкту, який втілюється в життя в Запорізькому національному університеті під егідою центру післядипломної освіти в тісній співпраці з факультетом соціології та управління під назвою «Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах», можуть стати 20 громад Запорізької області. Проте заявки до участі подали майже 80 представників територіальних об’єднань.

Учасниками урочистого відкриття, яке відбувалося в online-форматі, стали радник проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» Олексій Лиска; представник благодійного фонду «Карітас Україна» Володимир Швець; проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура; керівник центру післядипломної освіти університету Сергій Ільїн, декан факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова; доцентки кафедри соціальної філософії та управління Ольга Широбокова, Ганна Бойко та Олена Маловічко; доцентки кафедри соціології Юлія Приймак і Олександра Сорокіна.

Від імені ректорату учасників заходу привітав проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Він зазначив, що Запорізький національний університет «завжди був, є і буде розбудовником Запорізького краю. Університет підтримує освітню систему, демократичні і проєвропейські принципи». Олександр Іванович виказав впевненість, що цей проєкт буде успішним, адже ЗНУ має все необхідне для цього: «матеріально-технічну базу, кадровий склад, а головне – бажання». Наприкінці звернення проректор закликав представників громади брати активну участь у заході.

Радник проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» Олексій Лиска зазначив, що цей проєкт спрямований на комплексну допомогу, щодо покращення соціальних і медичних послуг, «якісне надання яких неможливо без висококваліфікованого персоналу. Саме тому ми й ухвалили рішення підтримати проєкт Запорізького національного університету стосовно розроблення та реалізації програми підвищення кваліфікації "Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах"». Олексій Лиска виказав сподівання, що «дана програма допоможе підвищити фахові компетенції і сприятиме зростанню професійності спеціалістів, які працюють у сфері соціального захисту, а від так, і зробить свій внесок у підвищення якості соціальних послуг».

Керівник освітньої частини проєкту Ольга Широбокова зазначила, що програма навчання розрахована на 200 годин і матиме п’ять змістовних модулів. Ольга Олександрівна звернула увагу учасників заходу, що заняття відбуватимуться в очно-дистанційному форматі і розпочнуться 1 жовтня 2021 року, а звітна конференція відбудеться в травні 2022. Під час цього заходу всі випускники курсів «отримають сертифікати державного зразка, і завізовані програмою GIZ».

Звернула увагу Ольга Широбокова і на те, що конкурсна комісія працюватиме з 1 липня по 25 липня. В цей період всі охочі повинні надіслати мотиваційний лист (1-2 сторінки формату А4) де мають бути викладені причини, які спонукають долучитися до проєкту, а також такі відомості, як дата народження і посада претендента, стаж роботи на цій посаді, функціональні обов’язки, відомості про останнє підвищення кваліфікації. Обов’язково слід відповісти і на питання, чи брав претендент раніше участь у цьому, чи у подібному проєкті. Слід додати і копію диплому (фото або сканований варіант) про закінчення закладу вищої освіти.

Експерти проєкту Тетяна Бірюкова, Ганна Бойко, Олена Маловічко, Юлія Приймак і Олександра Сорокіна розповіли майбутнім слухачам про те, чому присвячені змістовні модулі: «Нормативно-правові та соціально-економічні основи надання соціальних послуг в територіальній громаді», «Комунікація як механізм забезпечення соціальних послуг в територіальній громаді», «Особливості організації групової роботи при наданні соціальних послуг в територіальній громаді», «Технології забезпечення зворотного зв’язку під час надання соціальних послуг в територіальних громадах та моніторинг надання соціальних послуг» і «Інституційні засади управління якістю соціальних послуг в громаді». А Володимир Швець поділився інформацією про проведення тренінгів, які будуть присвячені калькуляції вартості соціальних послуг.

Відеозапис зустрічі можна подивитися за адресою: https://www.youtube.com/watch?v=NANyhg5RS88

 

Схожі новини