Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ розповіли слухачам «Радіо на дотик» про проєкт «Сучасні підходи надання соцпослуг у територіальних громадах»

Представники ЗНУ розповіли слухачам «Радіо на дотик» про проєкт «Сучасні підходи надання соцпослуг у територіальних громадах»

Представники ЗНУ розповіли слухачам «Радіо на дотик» про проєкт «Сучасні підходи надання соцпослуг у територіальних громадах»
24.06.2021 16:05 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Центр післядипломної освіти кафедра соціальної філософії та управління GIZ Карітас Україна Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах

Нещодавно керівник центру післядипломної освіти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Сергій Ільїн і заступниця декана факультету соціології та управління Ольга Широбокова взяли участь у програмі «Літо, негода, соціальні послуги й "Акорди Хортиці"» «Радіо на дотик».

Темою бесіди став відкритий в Запорізькому національному університеті проєкт «Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах». Як зазначив Сергій Ільїн, раніше в кожному регіоні діяли органи соціального захисту, а нині відбувається їхня трансформація в органи соціального захисту при територіальних громадах. «Люди, які працюватимуть в нових органах, – підкреслив Сергій Віталійович, - потребуватимуть нових знань, нових підходів у питанні надання послуг», і передусім це стосується Дніпровської, Харківської і Запорізької областей, де мешкає чимало переселенців із зони АТО-ООС, які «втратили все і мають розпочинати життя наново на новому місці».

Як розповіла слухачам Ольга Широбокова, проєкт поєднуватиме «наукову складову від Запорізького національного університету, міжнародний досвід від GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) і практичну складову, тобто фахівців територіальних громад, які безпосередньо кожен день надають соціальні послуги населенню».

Представники Запорізького національного університету розповіли, що в проєкті візьмуть участь громади Запорізької області. Проте, через те, що на сьогодні проєкт «Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах» є унікальним, заяви подали і представники громад з інших областей.

«Обрання 20 учасників, - підкреслив Сергій Ільїн, - відбуватиметься максимально прозоро. В нас діятиме конкурсна комісія, яка за розробленими критеріями обере саме тих людей, яким найбільш цікаво та необхідно отримати ті знання, які надаватимуться в цьому проєкті».

Створена група буде пілотною і, за словами Ольги Олександрівні, до неї увійдуть фахівці в соціальній сфері, які проходитимуть підвищення кваліфікації впродовж п’яти місяців. А сама програма розрахована на 200 годин і 5 тематичних модулів. Ольга Широбокова зазначила, що під час занять «ми говоритимемо про міжнародний досвід надання соціальних послуг; про те, як побудувати комунікацію в територіальній громаді так, щоб промоніторити якість надання соціальних послуг, як тих, що вже надані, так і тих, які планується надати. Тобто ми будемо говорити про визначення соціальних послуг; про нормативну базу; про калькуляцію цих послуг» тощо.

Під час ефіру Сергій Віталійович звернув увагу на те, що весь лекційний матеріал буде викладено на YouTube в загальному доступі, завдяки чому всі охочі зможуть підвищити свій професійний рівень. Проте участь у тренінгах візьмуть лише слухачі курсів. «Заняття пілотної групи відбуватимуться безкоштовно, - зазначив Сергій Ільїн, - а вже для наступних груп навчання проводитиметься на комерційній основі».

«У проєкті працюватимуть п’ять експертів-кандидатів наук, доцентів факультету соціології та управління» - підкреслила Ольга Широбокова, крім того в дистанційному форматі відбудуться тренінги від благодійного фонду «Карітас». Паралельно з заняттями відбуватиметься і моніторинг «тобто учасники зможуть підняти певні питання для подальшого обговорення. Вони отримають можливість обсудити, що сподобалось в програмі, які проблеми виникли, і що треба доробити. Нам це дуже цікаво». А результатом програми стане «розробка проєкту для кожної територіальної громади з надання соціальних послуг і з покращення якості надання цих послуг, а також покращення моніторингу якості їхнього надання».

 

Схожі новини