Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили актуальні питання співпраці із Почесним Консулом Болгарії в Україні Сергієм Желєвим

У ЗНУ обговорили актуальні питання співпраці із Почесним Консулом Болгарії в Україні Сергієм Желєвим

У ЗНУ обговорили актуальні питання співпраці із Почесним Консулом Болгарії в Україні Сергієм Желєвим
29.06.2021 10:15 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет співпраця з болгарською спільнотою із Запорізьким обласним товариством болгарської культури Почесний Консул Болгарії в Україні

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася зустріч представників болгарської спільноти під керівництвом Почесного Консула Болгарії в Україні Сергія Желєва із членами адміністрації вишу: ректором Миколою Фроловим, проректором із наукової роботи Геннадієм Васильчуком, деканом історичного факультету Володимиром Мільчевим та іншими.

У рамках цього візиту до університету також завітали:

Антон Кіссе, президент Асоціації Болгар України

Василь Мітков, голова Запорізького Обласного Товариства Болгарської Культури (ЗОТБК) та інші гості.

Почесний Консул Болгарії в Україні Сергій Желєв відзначив важливість і актуальність питань двосторонньої співпраці. Своєю чергою, ректор ЗНУ Микола Фролов підкреслив, що нещодавно на базі історичного факультету Запорізького національного університету відбулося урочисте відкриття мультимедійної аудиторії із сучасним обладнанням. І це стало можливим саме завдяки тривалій та плідній співпраці ЗНУ, зокрема історичного факультету із Запорізьким обласним товариством болгарської культури та недільної болгарської школи «Светліна» ще з 2014 року. Зокрема, увесь цей час на базі університету активно діє болгарська недільна школа, де всі охочі можуть вивчати болгарську мову, літературу та традиції.

Декан історичного факультету Володимир Мільчев розповів, що за умовами договору, 6 днів на тиждень цією мультимедійною лабораторією для навчання студентів користуються представники Запорізького національного університету, а в неділю в її рамках триває навчання представників болгарської недільної школи. Ці ресурси мультимедійної аудиторії використовують у ЗНУ під час навчання студентів спеціальностей «країнознавство», «історія та археологія», «середня освіта (історія)» та відкритої цього року спеціальності «діджитал-історія».

За час заходу присутнім повідомили, що на сьогодні на базі ЗНУ вже 7 років активно діє недільна болгарська школа. Це відбувається за активного сприяння ректора ЗНУ Миколи Фролова, який особливого значення надає розвитку мультикультурного середовища Запорізької області та створенню однакових стартових умов для всіх національних громад міста. Також діяльність цієї недільної школи всіляко підтримує декан історичного факультету Володимир Мільчев, саме в аудиторному фонді цього факультету збираються охочі вивчити болгарську мову або покращити свій рівень володіння нею.

Тож свого часу, від керівництва й колективу болгарської недільної школи на адресу Міністерства освіти Болгарії надійшла грантова заявка щодо придбання необхідної техніки та створення лінгафонного кабінету. Ця заявка виграла, що дало змогу придбати 11 комп’ютерів: 10 для слухачів й один – для викладача, їхні комплектуючі, а також мультимедійну дошку. Своєю чергою, Запорізький національний університет, в особі ректора Миколи Фролова успішно виконав свою частину договору про співпрацю: приміщення, відведене під нову мультимедійну аудиторію, відремонтоване та обладнане меблями.

За словами декана Володимира Івановича, співпраця з представниками болгарського товариства – один із елементів фахової підготовки студентів спеціальностей «країнознавство» (історичний факультет) і «туризм» (факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму). Вивчення болгарської мови може стати для них актуальним під час проходження практики в Болгарії. Раніше до ЗНУ приїздили викладачі з болгарських вишів – Іван Семіонов, Людмила Мінькова, – тож студенти мали змогу спілкуватися з носіями болгарської мови. На сьогодні, на превеликий жаль, через пандемію, представники університету позбавлені такої можливості. Та вони сподіваються, що надалі така можливість з’явиться знову. Крім того, договір про співпрацю відкриває нові горизонти співробітництва з представниками Запорізького обласного товариства болгарської культури.

 

Історичний факультет

 

 

 

Схожі новини