Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ продовжують співпрацю з Регіональною програмою GIZ «Сприяння правовій державності у країнах Центральної Азії»

01.07.2021 10:43 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет освітній процес міжнародна співпраця вебінар

Уже впродовж тривалого часу активною є співпраця науковців юридичного факультету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня, які навчаються на освітній програмі 081 «Право», із Регіональною програмою GIZ «Сприяння правовій державності у країнах Центральної Азії». Незважаючи на те, що навчальний рік уже завершився, представники ЗНУ активно долучилися до чергового заходу – вебінару на тему «Порівняльно-правовий огляд адміністративної юстиції : досвід Польщі та Франції».

Модератором заходу, як завжди, виступив Йорг Пуделька, керівник Регіональної програми GIZ «Сприяння правовій державності у країнах Центральної Азії», суддя адміністративного суду м. Берлін, (Німеччина).Цього разу серед основних спікерів був Ярослав Турлуковські, доцент факультету права та адміністрації Варшавського університету, доктор права. Він детально зупинився на специфіці організаційно-правової структури адміністративної юстиції в Польщі. А також – на розмежуванні судової юрисдикції, особливостях підготовки, розгляду окремих категорій публічно-правових спорів, забезпечення виконання судових рішень.

Крім того, перед учасниками заходу виступила Ірина Тернова, суддя першої інстанції суду м. Люр (Франція). Вона зосередила увагу присутніх на аналізі практики розгляду відповідних категорій справ у судах, особливостях доказування, моделях взаємовідносин між учасниками, а також поділилася позитивними національними практиками реалізації процесуального статусу учасників провадження, документаційного супроводу судового розгляду, забезпечення виконання судових рішень.

Науковці та здобувачі ЗНУ змогли не лише отримати корисні знання, долучитися до фахової дискусії, а й представити зарубіжним колегам результати своїх фахових наукових досліджень. Крім того, вони мали змогу визначити пріоритетні напрямки для подальшої співпраці.