Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету менеджменту, регістраторка Центру надання адмінпослуг міськради Ірина Гошко

02.07.2021 12:50 Все Головні новини Факультети Менеджменту Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет менеджменту відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіхів випускників логістика

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з випускницею факультету менеджменту 2011 року за спеціальністю «Менеджмент» та магістратури 2012 року цього факультету за спеціальністю «Логістика», регістраторкою в Центрі надання адміністративних послуг Запорізької міської ради Іриною Гошко.

- Пані Ірино, розкажіть, будь ласка, чому для здобуття вищої освіти Ви свого часу обрали саме факультет менеджменту ЗНУ?

- Я обрала спеціальність «Менеджмент» і «Логістика», адже вони були актуальні. Я планувала виїхати за кордон і розвиватися в цьому напрямку, або продовжити там навчання.

- Які були перші кроки після завершення університету?

-Я почала працювати, ще коли навчалась: банківським фахівцем, приватним підприємцем, організовувала роботу різних атракціонів (розрахунки доходів і витрат, ризиків, робота з документами та з персоналом). Далі я вирішила розвивати свою кар’єру в ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг), де є можливість співпраці з європейськими компаніями. Це, зокрема, стосується роботи «єдиного вікна», де всі реєстраційні послуги будуть виконуватись в одному ЦНАПІ (реєстрація нерухомості, реєстрація фізичних і юридичних осіб, зняття арешту, отримання свідоцтва про народження). Для цієї роботи я пройшла різні етапи атестації, конкурсний відбір, склала співбесіду на розуміння державної мови.

- Чому Ви вирішили пов’язати своє життя саме з цим фахом і що Вас мотивує в роботі?

- Це – робота з людьми, і до неї потрібно бути готовим морально і психологічно, не реагувати агресивно й негативно, іноді треба пояснити всі нюанси і перелік необхідних документів.

- Що Вам запам’яталось найбільше під час навчання на факультеті менеджменту?

- Підтримка викладачів, зокрема Андрія Кургузова. Також у нас в студентські роки була активна команда факультету менеджменту з волейболу. Ми часто здобували призові місця. Крім того, згадується час складання заліків, коли народжується талант вчитись вночі, перескладати заліки. Вдячна ЗНУ за підготовку до дорослого життя, вміння самостійно адаптуватися в різних умовах, а також за терпіння, досвід кожного викладача в своїй галузі.

- Які знання і досвід стали для Вас найціннішими?

-У мене був досвід роботи в міжнародній кампанії, коли я створювала свій офіс. Тут ми вивчали іноземні мови. Також життя змусило мене вивчити іврит. Можу сказати, що різностороння підготовка на факультеті допомогла навчитись виконувати всі завдання вчасно та все встигати. Так само, як у навчанні можна отримати низькі бали за невиконані завдання, так і в дорослому самостійному житті: всі помилки в роботі відображуються на рівні заробітної плати, преміях і кар’єрних перспективах. Крім того, роки навчання в університеті навчили швидко адаптуватися в нових умовах, виконувати різні завдання, вміння знайти контакт в діалозі з різними людьми, вміння опановувати різні іноземні мови.

- Поділіться, будь ласка, секретами: як стати успішним у своїй професії?

- У житті все легко не буває, ніколи не потрібно опускати руки, сумувати, потрібно цілеспрямовано йти до своєї мети, якщо вона є. При цьому важливо розуміти, що тебе очікує надалі, що мотивує (наприклад: діти, перспективи розвитку, просування кар’єрними сходами, досягнення високого рівня). Також необхідно розвиватись і навчатись чомусь новому.

- Якими якостями, на Вашу думку, повинен володіти успішний менеджер?

- Зібраність, вміння себе налаштувати і правильно визначити свої професійні цілі – це найголовніше. Бо іноді може виникнути апатія, коли нічого не хочеться робити. Але опускати руки не можна, бо тоді нічого не вийде. У всіх бувають і злети, і падіння. Але це – необхідний і корисний життєвий досвід, у житті бувають різні моменти. Важливо працювати над собою, розвиватись у різних напрямках, більше читати, не зупинятись на досягнутому.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема факультету менеджменту?

- Бажаю не засмучуватись після перших невдач. У перші роки після навчання важко самостійно одразу стати керівником і багато заробляти, спираючись на свої власні сили. Спочатку треба попрацювати, проявити себе, донести свою цінність, вміння в різних ситуаціях знайти відповідь на важливі питання і вирішити неприємні робочі ситуації, продемонструвати свою надійність і серйозність. Надалі все це сприятиме кар’єрному та професійному розвитку. Також це допомагає отримати потрібні рекомендації, знайомства й контакти, які можуть бути корисними в професії та допоможуть вийти на новий рівень розвитку.

Олена Переверзєва