Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, кандидатка філологічних наук, викладачка Світлана Панченко (Дементій)

08.07.2021 10:46 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування філологічний факультет пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У рамках цього проєкту пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з викладачкою Національного університету «Запорізька політехніка» Світланою Анатоліївною Панченко.

- Світлано Анатоліївно, чому Ви вирішили вступити на філологічний факультет до ЗНУ?

- Мені подобалась українська мова та література. Це була моя мрія – вивчати мову, її історію тощо.

- Поділіться, будь ласка, Вашими спогадами зі студентських років.

- Студентські роки мені запам'яталися дуже добре, немає ніяких негативних спогадів. Із приємністю згадую про літературні дискусії, гуртки, поїздки на практику, зустрічі з друзями, кумедні ситуації, які відбувались під час навчання. Найбільше всього мені запам’яталось те, як нас зібрали в актовій залі через те, що помер Леонід Ілліч Брежнєв. Як ми сиділи замість пар цілий день у цій актовій залі та слухали трагічну музику. Чесно кажучи, ми ще тоді не розуміли, для чого це все…

- Хто з викладачів Вам більше всього запам'ятався?

- На жаль, багато моїх улюблених викладачів пішли з життя, але я добре їх пам'ятаю, пишаюся ними, дуже вдячна їм за їхню роботу. На філологічному факультеті їх і досі згадують. Це – Олександр Григорович Парабоха та Василь Феодосійович Моремпольський.

Також я особливо хочу подякувати Віталію Федоровичу Шевченку, Ользі Дмитрівні Турган, Валентині Дмитрівні Семиряк. Безмежно вдячна цим людям за їхню роботу та зичу їм всього найкращого.

- Чому Ви вирішили стати викладачкою?

- Один із моїх викладачів казав мені, що в мене є здібності до викладання. На той час я не дуже серйозно ставилася до цього. Я працювала в школі, а потім мені подзвонив мій куратор і запросив мене працювати викладачкою. Ось так я й пришла до своєї рідної кафедри української літератури в 1990 році.

- Що Вас надихає в роботі?

-Мене надихають мої студенти, їхня зацікавленість у навчанні. Мене надихають їхні успіхи, їхній прогрес. У такі моменти я пишаюсь ними. Дуже подобається те, що в нас є спільні ідеї для роботи, що в нас є власні проєкти, які ми виконуємо із задоволенням.

- Якими здобутками у роботі Ви пишаєтесь?

- До своїх здобутків можу віднести свої наукові роботи. Також пишаюся тим, що я була серед тих, хто відкривав спеціальність «Журналістика» в Запорізькому національному університеті. Тоді журналістика була ланкою філології. Ми розробляли плани, програми, вчились робити щось нове.

- Що для Вас є найціннішим у вашій професії?

- Найціннішим для мене є комунікація зі студентами, яка повинна відбуватися на рівних. Також це – повага до студентів, якщо ставитися до них з повагою, не буде ніяких проблем у роботі. Процес викладання має приносити благо. Студенти повинні розуміти викладача та викладач студентів. Тоді й навчання буде легшим. Для цього комунікація між викладачем і студентом дуже важлива та цінна. Звичайно, що професіоналізм, майстерність є важливими, і вони завжди будуть у цій професії, але головне – це правильно налагодити комунікацію.

Що Ви можете порадити студентам на майбутнє?

- Завжди за будь-яких обставин залишатися громадянином, поважати себе, відстоювати власні ідеї та думки. Намагатися не втрачати власну мотивацію й завжди йти до своєї мрії. Бажаю легкого злету в житті, а також того, що дасть змогу знайти своє місце, адже це так важливо.

Анастасія Лиховоз