Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті ЗНУ вручили дипломи бакалаврів близько 60 філологам, вчителям і перекладачам

На філологічному факультеті ЗНУ вручили дипломи бакалаврів близько 60 філологам, вчителям і перекладачам

На філологічному факультеті ЗНУ вручили дипломи бакалаврів близько 60 філологам, вчителям і перекладачам
12.07.2021 09:45 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National Universitу філологічний факультет випускний вручення дипломів бакалаврам свято

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу) відбулося вручення дипломів бакалаврам – випускникам філологічного факультету. Із цією знаковою подією молодь привітав від імені адміністрації факультету та університету заступник декана з навчальної роботи Іван Мацегора.

Цього року відбувся черговий випуск філологів та перекладачів – 46 осіб, які навчалися на денній формі, та ще 13 – на заочній. Із них 5 здобули дипломи з відзнакою, адже виявили себе не лише у навчанні, а ще як зацікавлені науковці та були активними в інших галузях життєдіяльності університету. У документах випускників філологічного факультету про вищу освіту вказані такі спеціальності та освітні програми: «Середня освіта» («Українська мова і література»), «Філологія» («Українська мова та література», «Російська мова і зарубіжна література. Друга мова» та «Слов’янський переклад (польський, болгарський)».

Провождаючи випускників-бакалаврів у самостійне життя, як представник адміністрації філологічного факультету Іван Мацегора передав щирі привітання від декана Тамари Хом’як та від ректорату ЗНУ. А ще, побажав молоді успіхів у професії та натхнення, зазначивши, що той фундамент знань, який надав їм факультет, має стати надійним підґрунтям для їхнього подальшого розвитку і гарного матеріального забезпечення. А тим, хто працюватиме у школі, він надав настанову: не забувати дарувати дітям не лише знання, а й любов, яка є запорукою дружби та взаєморозуміння між учнем і вчителем!

Випускники, своєю чергою, висловили вдячність викладачам не лише за отримані під час навчання на філологічному факультеті знання, а й за тепло душі, яке повсякчас дарували ті своїм студентам. Так, Олександра Бабіченко, яка навчалася на спеціальності «Середня освіта» («Українська мова і література»), відзначає, що вона – щаслива, адже саме в ЗНУ вона отримала бажане – освіту, яка їй дозволяє наразі працювати шкільним вчителем. Уже з вересня молода фахівчиня розпочинає свою викладацьку діяльність у ЗЗОШ № 87. Разом із тим планує продовжити навчання й здобути повну вищу освіту (2 ступінь), вступивши до магістратури факультету менеджменту на таку актуальну освітню програму, як «Менеджмент закладів освіти, культури та спорту».

А от Вадим Ахмеров закінчив філологічну спеціальність за освітньою програмою «Українська мова і література». Він із теплом у серці згадує лекції своїх улюблених викладачів – Наталії Козленко й Олександра Муравіна, які читали курси зарубіжної літератури. А ще, Ірину Мурко (іноземна мова), Оксану Меркулову з її незабутньою історичною граматикою, Ірину Ільченко – знавця старослов’янської мови, та багатьох інших. Назавжди із ним залишаться знання й фаховий досвід, здобуті за роки навчання, як і вірні друзі, як він сподівається, на все життя, адже їхня дружба гартувалася роками, проведеними разом у ЗНУ. Гарні спогади Вадим має і про участь у різних заходах, які відбувалися в університеті, як от «Ліга сміху ЗНУ», волонтерська діяльність, участь у студентському самоврядуванні, коли він керував навчальним сектором студради філологічного факультету, тощо. Планує хлопець і надалі продовжити свій кваліфікаційний і творчий розвиток, вступивши до магістратури факультету.

Випускники філологічного факультету – це сучасні фахівці, які отримали знання в галузі слов’янської філології та літератури, перекладачі, що забезпечуватимуть міжкультурну комунікацію. Багато хто із них уже працевлаштувався в загальноосвітніх закладах або викладає затребувану в умовах сучасності польську мову в приватних закладах освіти та на курсах, інші – працюють у туристичних агенціях тощо. До речі, випускники філологічного факультету демонструють не лише гарні знання зі слов’янських мов. Також багато хто з них вдало використовує англійську у своїй фаховій діяльності. Завдячують випускники філологічного факультету здобуттям професійних навичок також базам практик, де вони стажувалися, це – і приватні бюро перекладів, спеціалізовані й комерційні заклади освіти, курси з іноземних мов тощо.

Як і студентів інших факультетів ЗНУ, випускників бакалавтрату філологічного факультету запрошують продовжити навчання в магістратурі. Адже це сьогодні не лише престижно, а й відкриває широкі можливості для міжгалузевої освіти й підвищення кваліфікації, а відтак – швидкого кар’єрного зростання.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини