Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті започаткували новий профорієнтаційний проєкт «Мотиваційний лист до вступника 2021 року»

На філологічному факультеті започаткували новий профорієнтаційний проєкт «Мотиваційний лист до вступника 2021 року»

На філологічному факультеті започаткували новий профорієнтаційний проєкт «Мотиваційний лист до вступника 2021 року»
15.07.2021 10:26 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет профорієнтаційний проєкт вступна кампапнія-2021

На філологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) започаткували новий профорієнтаційний проєкт «Мотиваційний лист до вступника 2021 року» від випускників філологічного факультету до вступників – майбутніх студентів-філологів.

Мета цього проєкту – мотиваційне звернення випускників філологічного факультету до цьогорічних вступників, майбутніх студентів-філологів.

Серед учасників проєкту є як цьогорічні випускники бакалаврату та магістратури, так і минулих років. Кожен мотиваційний лист особливий, адже спогади про навчання, неймовірних викладачів-наставників, різноманітні виховні заходи, найкращих друзів у кожного свої, але у кожному зверненні випускники на власному прикладі продемонстрували, як реалізувати себе у професії, та дали поради, як у майбутньому стати кваліфікованими фахівцями та знайти своє місце у дорослому житті.

Досвідчені й «молоді» вчителі української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури, викладачі закладів вищої та фахової передвищої освіти, науковці, літературознавці та мовознавці, прозаїки та поети, перекладачі, кореспонденти радіо та телебачення, вихователі – усі вони розпочали свій професійний шлях саме з філологічного факультету.

Особливо зворушливим став лист від подружжя Софії та Петра Біди, випускників 1979 року тоді ще Запорізького педагогічного інституту, які одружилися після другого курсу з благословення Івана Степановича Олійника – і пронесли своє «філологічне» кохання через усе життя. Вчителі української мови та літератури, а пані Софія ще й читає зарубіжну літературу у Воскресенській філії І-ІІ ст. ОНЗ Нововасилівський НВК «Гармонія», виростили не одне покоління учнівської молоді. Пан Петро – незмінний «класний класний керівник» (так написали випускники школи на асфальті у дворі). Із захопленням пані Софія згадує своїх викладачів-наставників: «Нас навчали Олійник І.С., Миронюк Н.П., Чабаненко В.А. (називали його Франком поміж себе), Мановицька А.Я. (куратор-мама), Волох А.Т. (під час робіт у колгоспі залатав мої подрані єдині черевики), Чирва Г.М. (володар синтаксису), Чернов Є.І. (геній старослов'янської); Барабоха О.Г. (о, як я любила давню літературу!)... Навчили мови, життя, відчуття слова, методики викладання. Наші Боги!!! Незабутнє!».

Мотиваційне звернення Наталії Нестеренко, вчителя-методиста вищої категорії Новогупалівського НВК Вільнянського району Запорізької області, випускниці Запорізького державного педагогічного інституту, було лаконічним, але поетичним: «Любов до Слова - життя Основа! Обереш філфак – то добрий знак: В усьому ж Мова головна, Бо вчить нас мудрості вона!».

Звернувся до цьогорічних вступників й Олександр Авраменко, випускник Запорізького державного університету (ЗНУ), автор шкільних підручників та посібників з української мови та літератури, автор аудіодиктантів та радіопередачі «Загадки мови», ведучий експрес-уроків з української мови на каналі 1+1, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТУУ «КПІ». У відеозверненні Олександр Авраменко згадав «фантастичних викладачів з вогником, які передали свій вогник і йому», порадив «сміливо шукати своє місце під сонцем», навів переконливі аргументи успішної самореалізації філолога і запросив усіх, «хто відчуває потяг до філології вступати до рідного філологічного факультету». З відеозверненням можна ознайомитися за покликанням: https://cutt.ly/vmGYIFx

Кожен випускник філологічного факультету має свою «історію успіху» та професійного й особистісного зростання, але всіх їх об’єднує любов до рідного слова та літератури. І кожен випускник філологічного факультету пишається тим, що з гордістю може сказати: «Я навчався на філологічному факультеті Запорізького найкращого університету!».

 

Більше фото на сторінці FB-спільноти філологічного факультету:

https://www.facebook.com/groups/305295373405221

 

Схожі новини