Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Волейболістки «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» готуються до старту нового спортивного сезону

Волейболістки «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» готуються до старту нового спортивного сезону

16.07.2021 11:15 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University спортивно-оздоровчий комплекс спорт волейбол команда Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ

Другий рік поспіль тренерський штаб запорізької жіночої команди з волейболу «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» під головуванням Гарія Єґіазарова запроваджує розповсюджену європейську практику. Він використовує в період міжсезоння домашню спортивну базу в якості основного тренувального майданчика. У спортивному комплексі рідного для команди вишу – Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) , є перевірений ігровий зал та все необхідне для того, аби закласти фундамент якісної підготовки до старту нового сезону.

Перед початком першого тренування команді представлено нову помічницю головного тренера: допомагати Гарію Шамоєвичу тепер буде досвідчена Юлія Богмацер.

Про зміни у складі команди, майбутні «розклади» в чемпіонаті, найближчі плани, а також – завдання на прийдешній сезон розповів пресслужбі команди головний тренер волейбольної команди «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» Гарій Єґіазаров.

- Гаріє Шамоєвичу, традиційне питання для прем’єрного інтерв’ю після відпустки: як настрій у вас та дівчат?

- Бойовий (усміхається). Почнемо з того, що наприкінці минулого сезону стояло завдання максимально зберегти склад команди, котрий витримав разом ігрові навантаження та зумів вибороти бронзовий комплект нагород на національній арені. Багато наших дівчат додали в майстерності, тобто у нас було бажання й надалі продовжити з ними співпрацю. Із цим завданням ми впорались. Це – головний момент на сьогодні.

Щодо змін, то у нас завершили спортивну кар’єру дві гравчині – Антоніна Жук та Юлія Богмацер. Остання залишається у клубній структурі і надалі та допомагатиме мені працювати з колективом.

Крім Діани Окоро, яка за сімейними обставинами буквально кілька днів тому вирішила залишити нашу команду, решта дівчат залишається в її складі. Щодо новобранців, то у нас з’явилась нова «зв’язка» – Станіслава Парфьонова, яка у минулому сезоні виступала за житомирську команду «Полісся-ШВСМ-ЖДУ». До речі, вона – вихованка запорізького спортивного інтернату. Через завершення кар’єри Юлією Богмацер намітився дефіцит на позиції «зв’язки», тому необхідно було зміцнити цю позицію і таким чином допомогти Катерині Гужві.

- Як розпланована міжсезонна підготовка?

- Перші два тижні, зазвичай, це – режим «втягуючих» тренувань. Потім поступово збільшуватимемо навантаження. Часу, аби провести планову роботу, в нас досить.

Щодо товариських матчів, то вони заплановані на другу половину серпня та вересень. Зараз уже є попередня домовленість десь у 20-х числах серпня зіграти товариський турнір у Кам’янському. Там буде брати участь друга команда «Прометея», перед котрою поставлене завдання виходу до Суперліги, запрошено «Полтавчанку», а четвертого учасника організатори ще шукатимуть. Крім того, у нас поруч є перевірений спаринг-партнер – команда «Аланта», з якою склалися непогані відносити у плані контрольних зустрічей.

- Чи є розуміння щодо термінів початку нового чемпіонату?

- Попередньо старт запланований на 1-2 жовтня. Щодо схеми чемпіонату, то, швидше за все, гратимемо у варіанті попереднього розіграшу. Наразі чекаємо документи з офісу ФВУ. Як отримаємо, тоді вже буде повноцінна картина.

- Щось відомо про майбутніх суперників «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» у новому сезоні?

- Поки офіційних даних із таборів клубів жіночої Суперліги немає, але, наскільки я володію інформацією, то кадрові ротації переживають майже всі вітчизняні команди «еліти». Кардинальні зміни зараз відбуваються в «Аланті»: там відчутне оновлення складу та простежується бажання керівництва клубу залучати закордонних волейболісток. Відбулись зміни в складі южненського «Хіміка». Низка гравчинь залишило цей клуб, але ким їх замінять – питання відкрите. «Прометей» підсилюється під Лігу чемпіонів, тобто команда стає ще більш сильнішою. Наскільки мені відомо підсилюється також тернопільська «Галичанка-ЗУНУ». Щодо житомирського та рівненських клубів, то поки особливо нічого не чутно. Знаю, що ряд волейболісток залишило співпрацю із цими командами.

- Які завдання ставить керівництво волейбольного клубу «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» перед дівчатами та тренерським штабом?

- Завдання традиційне: потрібно боротись за потрапляння до призової трійки чемпіонату. Крім того, обов’язково варто прогресувати в майстерності – як у командному малюнку гри, так і в індивідуальних діях кожної окремої виконавиці!