Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ІННІ ЗНУ урочисто вручили міжнародні дипломи магістрів за програмою «2 Дипломи», сертифікати про стажування в польському виші та про володіння польською мовою

В ІННІ ЗНУ урочисто вручили міжнародні дипломи магістрів за програмою «2 Дипломи», сертифікати про стажування в польському виші та про володіння польською мовою

В ІННІ ЗНУ урочисто вручили міжнародні дипломи магістрів за програмою «2 Дипломи», сертифікати про стажування в польському виші та про володіння польською мовою
21.07.2021 16:49 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут програма академічної мобільності міжнародна діяльність програма 2 Дипломи Центр польської мови і культури ім Яна ІІІ Собеського

Двадцятого липня в інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулися урочистості, присвячені врученню дипломів магістрам, що навчалися за програмою «2 Дипломи» у Вищій школі управління охороною праці (м. Катовіце, Республіка Польща), а також – сертифікатів студентам, які проходили стажування в Гуманітарно-Природничому університеті ім. Яна Длугоша (м. Ченстохово, Республіка Польща), та сертифікатів, що засвідчують володіння польською мовою.

Із вітальним словом до учасників заходу звернулася директорка інженерного навчально-наукового інституту Наталя Метеленко. Наталя Георгіївна зазначила, що плідна співпраця з провідними університетами Республіки Польща «була налагоджена в Запорізькій державній інженерній академії, починаючи з 2014 року, але після об’єднання двох вишів у листопаді 2018 р., ці міжнародні програми набули нового змісту».

У своїй промові директорка виділила три етапи широкомасштабного міжнародного проєкту взаємодії з провідними університетами ЄС, початок якому було покладено в січні 2019 року. «Першим етапом цього проєкту є мовні курси в Центрі польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського, другим – стажування студентів в Гуманітарно-Природничому університеті ім. Яна Длугоша в м. Ченстохово, а третім – розвиток освітніх програм магістерського рівня в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ шляхом навчання за двома програмами, як в інституті, так і у Вищій школі управління охороною праці в м. Катовіце (Республіка Польща)». Звернула увагу Наталя Метеленко й на те, що кількість учасників першого випуску за програмою «2 Дипломи» – 19 осіб, а нині за цією програмою навчаються вже 28 магістрантів, серед яких є і науковці інженерного навчально-наукового інституту.

З успішним завершенням курсів польської мови привітала учасників свята керівниця Центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського, директорка Товариства польської культури ім. св. Іоанна Павла ІІ Ганна Макушинська. У своїй промові Ганна Павлівна звернула увагу присутніх на те, що курси діють при Центрі польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського, який знаходиться під патронатом Генерального консульства Республіки Польща в Україні в Харкові. А завдяки тому, що Центр функціонує в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ, перед його учасниками відкриваються широкі можливості постійно підвищувати свій рівень, отримуючи більш високий рівень мовної підготовки, беручи участь у програмах стажування та «2 Дипломи» тощо. Розповіла Ганна Макушинська й про подальші перспективи розвитку Центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського та Товариства польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ.

Учасників міжнародної студентської програми академічної мобільності привітала її кураторка, доцентка кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Олена Яришко. Олена Володимирівна підкреслила, що це вже другий випуск студентів, які успішно пройшли програму стажування в Гуманітарно-Природничому університеті ім. Яна Длугоша. «Перший випуск завершив програму стажування у травні 2020, це був важкий рік карантину, але наші студенти гідно витримали всі випробування і отримали сертифікати з дуже добрими підсумковими результатами», – зазначила вона. Олена Яришко висловила сподівання, що до програми академічної мобільності долучаться й студенти, які нині вступають до інституту.

З успішним закінченням навчання за програмою «2 Дипломи» привітала магістрів кураторка проєкту, заступниця завідувача кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів з міжнародної діяльності Ірина Сіліна. Вона побажала, щоб отримана подвійна освіта стала запорукою подальшого успіху випускників, а тим, хто ще тільки вступає чи планує вступати на навчання за програмою подвійних дипломів, розповіла про проєкт. Зокрема, Ірина Вадимівна зазначила, що в інженерному навчально-науковому інституті за цією програмою можуть навчатись всі охочі, які вступили в магістратуру на інженерні, економічні та управлінські освітні програми. Звернула увагу кураторка проєкту і на освітні програми, за якими відбувається навчання у Вищій школі управління охороною праці в м. Катовіце (Республіка Польща), а це «Управління проєктами», «Стратегічне управління підприємством», «Управління в логістиці» й «Управління в міжнародному бізнесі».

Зі словами подяки зверталися до своїх кураторів і викладачів випускники курсів польської мови, учасники програми академічної мобільності та магістри, що завершили навчання за програмою «2 Дипломи»: Лоліта Цимбал, Єлизавета Буковець, Людмила Слюта та ін. Зокрема, випускниця кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів інженерного навчально-наукового інституту Лоліта Цимбал зазначила, що для учасників програми міжнародного стажування це був незабутній досвід і чудова нагода підвищити свій рівень, познайомитися з іншим навчальним процесом та знайти нових друзів серед студентів з різних країн.

Випускниця курсів польської мови Єлизавета Буковець нагадала відомий вислів: «Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина», – і підкреслила, що якщо починаєш вивчати мову, то неодмінно торкаєшся культури, знайомишся з історією цієї країни тощо. «Я думаю, що за цей рік ми стали набагато духовно багатші, і це прекрасно!», – зазначила Єлизавета.

Для лікарки за першою освітою Людмили Слюти, участь у програмі «2 Дипломи» – це не лише чудова нагода підвищити свій рівень знань, а й можливість досягти нових висот на професійній ниві. Дівчина зазначила, що їй було «дуже цікаво навчатися як у польському виші, так і в інженерному навчально-науковому інституті». Від щирого серця Людмила подякувала викладачам інституту за те, що 24 години на добу 7 днів на тиждень вони всіляко підтримували студентів, що «значно полегшило та зробило приємнішим наше навчання». Наприкінці звернення випускниця підкреслила, що їй було дуже приємно отримати повноцінний диплом Євросоюзу.

Звернувся до присутніх і професор, завідувач кафедри електротехніки та енергоефективності Віктор Коваленко, який нині навчається за цією програмою. Віктор Леонідович виказав впевненість, що маючи дипломи та сертифікати такого високого рівня, всі учасники проєктів зможуть отримати саме таку роботу, яку вони прагнуть. Говорячи про те, чому він вирішив взяти участь у програмі «2 Дипломи» Віктор Коваленко нагадав, вислів Генрі Форда «Людина вмирає тоді, коли перестає змінюватися». «Тому я вважаю, що треба змінюватися кожен день, пристосовуватися до мінливого світу і ніколи не зупинятися. Треба самореалізовуватися і розширювати свій світогляд, тому і став учасникам цієї програми». Наприкінці промови Віктор Леонідович запросив всіх вступати до інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ і брати участь у цікавих програмах, які пропонує інститут.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини