Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники філологічного факультету вітають науковицю й педагога Ларису Бойко з ювілеєм!

26.07.2021 16:47 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет ювілей привітання

Двадцять шостого липня колектив ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) вітає талановиту викладачку філологічного факультету, доцентку кафедри української мови Ларису Бойко з її ювілеєм! Цього дня вони з вдячністю згадують, що стаж її науково-педагогічної роботи на філологічному факультеті перевищує 30 років, які вона віддала служінню рідному вишу й підготовці нових поколінь філологів.

Лариса Петрівна – випускниця Запорізького державного університету (1990), яка здобула тут свою основну кваліфікацію «Філолог. Викладач української мови та літератури». Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук, темою якої обрала «Торговельну лексику запорозького козацького вжитку», за спеціальністю 10.02.01 українська мова вона захистила в спеціалізованій ученій раді Дніпропетровського державного університету (1998, науковий керівник –професор Віктор Чабаненко).

Лариса Петрівна вже у 1990 році розпочала свою педагогічну діяльність в рідному університеті, відтоді незмінно працює на кафедрі української мови. Сьогодні Лариса Бойко – знана науковиця, активна учасниця наукових заходів й експертка із питань філології: членкиня спеціалізованої вченої ради К 17.051.02 ЗНУ (2016-2018 рр.) та комісії атестаційного екзамену з української мови для осіб, які претендують на державну службу (2017-2019 рр.), також працювала у складі журі обласного конкурсу захисту наукових робіт МАН (2014-2019 рр.) та керувала роботою журі обласного етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка (2019 р.). Зараз вона керує діяльністю студентської проблемної групи на філологічному факультеті «Актуальні проблеми лексикології сучасної української літературної мови».

Шановна науковиця, окрім іншого, здійснює плідну дослідницьку роботу у таких галузях: лексикологія сучасної української мови, словотвір, лінгвостилістика. Лариса Бойко – авторка близько сотні друкованих праць, серед яких – статті у фахових виданнях України та закордонних виданнях, тези доповідей наукових конференцій, статті у колективній монографії, а також навчально-методичні видання. Представникам університетського загалу, як і багатьом українським філологам, широко відомі її одноосібні роботи та написані у співавторстві із іншими учасниками наукового колективу кафедри: «Сучасна українська літературна мова. Морфеміка та словотвір: методичні рекомендації до практичних занять і самостійної роботи для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра освітньо-професійних програм «Українська мова та література», «Середня освіта (Українська мова і література)» (2019), «Словотвірні типи іменників pluralia tantum у давній русько-українській мові ХІ-ХІІІ ст.» («Філологічні трактати». Суми, 2017), «Назви продуктів харчування, страв і напоїв у говірках Нижньої Наддніпрянщини. Харчові традиції – ментальний код нації: колективна монографія» (Одеса, 2018), «Лексико-словотвірні типи сингулятивів (на матеріалі одинадцятитомного “Словника української мови”)» (Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету, 2018).

Лариса Бойко вже багато років поспіль здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців для країни – філологів, викладачів закладів освіти тощо. Вона читає лекційні курси та проводить практичні заняття з таких базових дисциплін як «Сучасна українська мова (морфеміка, словотвір, морфологія)», «Орфографічно-пунктуаційний практикум», а також курси за вибором – «Мовознавчі студії в школі», «Питання теорії і практики української етимології».

Її плідна та результативна наукова й педагогічна діяльність, спрямована на розвиток вищої освіти у Запорізькому регіоні, неодноразово відзначена не лише ректором ЗНУ, а й грамоти та подяками Запорізької міської ради, районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району, Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

Шановна Ларисо Петрівно! Представники університету щиросердно зичать Вам щастя, благополуччя, великих творчих, наукових, педагогічних успіхів, невичерпної наснаги. А ще – дуже вдячні за Ваші щоденні зусилля, які спрямовуєте на процвітання Вашої кафедри та загалом філологічного факультету ЗНУ!