Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі, співробітники та студенти вітають із ювілеєм директорку інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Наталю Метеленко

16.08.2021 09:16 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Інженерний навчально-науковий інститут ювілей поздоровлення

П’ятнадцятого серпня свій ювілей відсвяткувала талановита адміністраторка й викладачка, прекрасна людина та яскрава особистість – директорка інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Наталя Георгіївна Метеленко.

Свого часу, як і більшість випускників шкіл, юна дівчина Наталя Метеленко обирала для себе заклад вищої освіти, який мав відкрити для неї шлях в успішне майбутнє. Свій вибір вона зупинила на Запорізькому індустріальному інституті, і з цього часу він став невід’ємною часткою її життя. Звикла все робити на відмінно, студентка закінчила навчання з дипломом із відзнакою за спеціальністю «Металургія кольорових металів». Проте прагнення постійно розвиватися, дізнаватися щось нове, професійно зростати спонукало Наталю Георгіївну отримати другу освіту в Запорізькому інституті економіки та інформаційних технологій за спеціальністю «Фінанси і кредит», який вона з успіхом закінчила в 1997 році.
Свою професійну кар’єру Наталя Метеленко розпочала відразу після закінчення Запорізького індустріального інституту на ВАТ «Запорізький завод високовольтної апаратури». Вміння працювати, цілком віддаватися справі та неабиякі організаторські здібності допомогли їй зробити стрімку кар’єру. За час роботи на підприємстві ювілярка обіймала посади від інженера-технолога до фінансового директора.
У 1998 році Наталя Георгіївна вирішила спробувати свої сили в іншій галузі, і з цього часу розпочинається її науково-педагогічна діяльність. Вона викладала молоді в Запорізькому інституті економіки та інформаційних технологій. У 2014 році ювілярка повернулася до alma-mater, де керувала кафедрою фінансів, а з 2020 р. по березень 2021 р. - кафедрою інформаційної економіки, підприємництва та фінансів.
Чимало часу Наталя Метеленко приділяла, як приділяє і нині, науковій роботі. Захопившись нею, вона вже в 2002 році з успіхом захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності «Економіка підприємства та організація виробництва» і отримала науковий ступень кандидата економічних наук. А за рік після цього Наталі Георгіївні було присуджено вчене звання доцента кафедри «Фінансів та бухгалтерського обліку» Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій.
Та Наталя Метеленко не схотіла зупинятися на досягнутому. Вона продовжила активно займатися науковою роботою, і в 2011 році отримала ступінь доктора економічних наук зі спеціальності «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)». А у 2015 р. їй було присуджено вчене звання професора кафедри фінансів Запорізької державної інженерної академії. Наталя Георгіївна – авторка монографій, навчальних посібників, наукових публікацій у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях. Вона має патенти, нею розроблені і видані навчально-методичні посібники та інші наукові праці.
На сьогодні Наталя Георгіївна є дійсним членом Академії економічних наук України; членом міжнародної науково-методичної ради, до якої увійшли інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ та Вища школа управління охороною праці в Катовіце (Республіка Польща); професоркою кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів, а з 25 березня 2021 року – ще й директоркою інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ.
Для Наталі Метеленко всебічний розвиток інженерного навчально-наукового інституту на засадах поширення цінностей європейського освітнього простору є одним з пріоритетних завдань. І ювілярка робить все, щоб досягти в цьому успіху. Завдяки її активній міжнародній діяльності вже сьогодні студенти інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ мають можливість брати участь у програмі «Erasmus+», проходити стажування та практики, а також навчатися за програмою подвійних дипломів у одному з закладів вищої освіти країн ЄС. Проте Наталя Георгіївна не зупиняється на досягнутому. Вона активно працює в напряму розширення співпраці з європейськими університетами-партнерами та залучення до неї нових закладів вищої освіти.
Колеги цінують ювілярку за відданість своїй справі, організованість, високий професіоналізм та вміння досягати поставленої мети, а студенти – за чуйність, тепле ставлення до них та вміння навіть найскладніший матеріал пояснювати просто і зрозуміло.
Шановна Наталю Георгіївно! Колектив інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету вітає Вас із ювілеєм! Бажаємо Вам втілити в життя всі Ваші задуми і плани, щоб їхні результати приносили Вам задоволення й надихали на нові звершення! Нехай поруч із Вами завжди будуть однодумці й вдячні люди, справжні друзі та рідні, які Вас люблять! Щастя Вам, міцного здоров’я, миру, родинного затишку і тепла!

Інженерний навчально-науковий інститут