Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ – на шляху до нових звершень

Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ – на шляху до нових звершень

Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ – на шляху до нових звершень
17.08.2021 11:20 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут Академія Cisco програма 2 Дипломи міжнародна діяльність

Процес консолідації університетів – світова тенденція, яка не обминула й Україну. Три роки тому колектив Запорізької державної інженерної академії об’єднався з одним із найкрупніших закладів вищої освіти Південно-східного регіону України – Запорізьким національним університетом (ZNU, Zaporizhzhia National University), зайнявши свою, інженерну, нішу.

Як і в усі часи існування інституту, питанню якості освіти тут надається велике значення. Освітній процес відбувається в умовах максимального сприяння поширенню цінностей європейського освітнього простору. Студенти інженерного, економічного та управлінського напрямів мають можливість навчатися за програмою подвійних дипломів, а освітні програми з усіх спеціальностей інституту адаптовані під європейські стандарти.
Постійно розширюється співпраця з університетами-партнерами. Нині набирає обертів значний проєкт з паралельного навчання студентів інженерних спеціальностей в європейських університетах, у тому числі в країнах Балтії, Республіки Польщі та Чехії. Завдяки ініціативі науковців інституту, підписані меморандуми про співпрацю між ЗНУ та відомими університетами Республіки Білорусь і Молдови. Поширюється й програма академічної мобільності. Викладачі та студенти стають учасниками академічних обмінів, проходять закордонні стажування та практики. Це дуже важливо для сучасної молоді, адже такий досвід робить їх більш конкурентноспроможними. Він неодмінно знадобиться під час роботи на українських підприємствах, де, завдяки консолідації знань та навичок, отриманих під час навчання в інженерному навчально-науковому інституті та одному з європейських університетів, випускники зможуть побудувати стрімку кар’єру. І стануть тими, хто сприятимуть розвитку рідної країни.
Розуміючи, наскільки важливою для майбутніх фахівців є практична підготовка, в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ приділяють їй значну увагу. Одним з напрямів такої підготовки є дуальна освіта. Завдяки співпраці із ПАТ «Запоріжсталь» студенти металургійного напрямку, який є найстарішим в інституті, мають можливість частину навчання проходити безпосередньо на виробництві.
Студенти всіх без виключення спеціальностей навчаються в сучасних лабораторіях, кількість яких розширюється. Зокрема, з 1 вересня розпочнуть діяльність навчально-методичний центр «Цифрові сервіси в управлінні бізнесом», а також – навчально-методичні лабораторії «Кристалографія та мінералогія» і «Цифровізація управлінської та проєктної діяльності».
Важливим складником процесу підготовки фахівців є виробнича практика. В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ молодь отримує можливість проходити практики як на відомих українських підприємствах, так і на підприємствах країн ЄС. Дуже цікавим і корисним для студентів є і варіант, за яким вони одну з практик проходять в Україні, а іншу – в країнах Європи. Це дає можливість молоді не лише порівняти організацію виробництва в різних країнах світу, а й поширювати передовий досвід на підприємства України.
Дуже популярною сьогодні є й магістерська програма «2 Дипломи». Її учасники паралельно отримують освіту в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ та в одному із закладів освіти Республіки Польща. При цьому магістранти оволодівають відразу двома спеціальностями, а по завершенню навчання на них чекають дипломи, які визнаються в країнах ЄС, США, Канаді, Австралії, Нової Зеландії тощо, а також сертифікат про володіння польською мовою на рівні В2.
Потреба в випускниках інженерного напряму постійно зростає, і провідні підприємства України не лише пропонують молодим фахівцям дуже добрі умови та високу заробітну плату, а й всіляко підтримують їх ще під час навчання. Зокрема, ТОВ «Метінвест Холдинг» проводить для студентів різноманітні конкурси з коштовними призами, надає можливість проходити оплачувані практики на своїх підприємствах, а також надає найкращим студентам профільних спеціальностей додаткові стипендії. Принцип, за яким Метінвест обирає майбутніх стипендіатів - це добре навчання, активна участь в проєктах Холдингу тощо.
Із 2005 року в інженерному навчально-науковому інституті діє і міжнародний освітній центр з інформаційних технологій Академія Cisco. Курси з комп’ютерних мереж; кібербезпеки; методів захисту мереж та викриття кіберзлочинів; програмування для комп’ютерних мереж представлені англійською та українською мовами. А лабораторні роботи проводяться на реальному обладнанні Cisco. Саме зі студентами інституту працює єдина в Запоріжжі інструкторка рівня Expert (з ТОП 10% найкращих інструкторів світу) Наталя Полякова.
За відносно невеликий час в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ вже зроблено чимало для того, щоб рівень підготовки майбутніх фахівців інженерного, економічного та управлінського напрямів відповідав сучасним вимогам. Світ змінюється, і ми змінюємось разом із ним!

Інженерний навчально-науковий інститут

Схожі новини