Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вихованка ЗНУ Марія Помазан представлятиме Україну на XVI літніх Паралімпійських іграх у м. Токіо

20.08.2021 09:22 Все Головні новини Факультети Історичний ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет спорт легка атлетика XVI літні Паралімпійські ігри

Двадцять четвертого серпня в м. Токіо стартують XVI літні Паралімпійські ігри. У Паралімпіаді візьмуть участь 143 українських атлети, які змагатимуться в 15 видах спорту. Одинадцять атлетів представлять в Японії Запорізьку область – це рекордна кількість за всю історію проведення змагань. Серед них – випускниця історичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), заслужена майстриня спорту України Марія Помазан.

На рахунку спортсменки – кілька блискучих перемог в паралімпійських змаганнях. Вона – чемпіонка та срібна призерка ХІV літніх Паралімпійських ігор 2012 року (м. Лондон) та срібна призерка XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро). Крім того, вона – дворазова чемпіонка світу 2013 року, чемпіонка світу (2015, 2017 і 2019 рр.) та чемпіонка Європи (2014, 2018 і 2021 рр.)
Незабаром Марія Помазан разом з іншими спортсменами вирушить до Токіо, де представлятиме Україну в змаганнях із легкої атлетики (штовхання ядра).