Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ поздоровляють із ювілеєм професорку кафедри англійської філології Тетяну Козлову

25.08.2021 10:21 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології ювілей поздоровлення

Двадцять третього серпня свій ювілейний день народження святкувала знана філологиня, професора кафедри англійської філології факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Тетяна Козлова.

Тетяна Олегівна закінчила з відзнакою факультет романо-германської філології Чернівецького державного університету за спеціальністю «англійська мова та література» (1988 р.). Одразу після цього розпочала свою педагогічну та наукову діяльність у Запорізькому національному університеті, а на факультеті іноземної філології працює з 1990 року – спочатку викладачкою, старшою викладачкою, потім доценткою (з 2002 року), а наразі – професоркою (з 2017 р.). Деякий час також була заступницею декана по заочному та перекладацькому відділеннях ФІФ.
У 2001 році вона успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Динаміка розвитку лексичної системи англійської мови в Австралії: етнолінгвістичний аспект (на матеріалі лексики з автохтонним компонентом значення)» зі спеціальності 10.02.04 – «Германські мови», а вже у 2017 році – й докторську дисертацію «Принцип іконічності та його реалізація в лексиці індоєвропейської прамови» зі спеціальності 10.02.15 – «Загальне мовознавство» (науковий консультант – доктор філологічних наук, професор Володимир Манакін). Захист роботи відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 на базі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Тетяна Козлова – небайдужа й цілеспрямована людина, постійна учасниця різноманітних міжнародних наукових заходів. Вона, зокрема, брала участь у Літній школі з лінгвістики за напрямами «Мікро- та макро- варіювання мови», «Еволюція мови» в університеті м. Утрехт (Нідерланди, 2010), програмі академічної мобільності «Мевлана» – читала лекції з англійської філології для студентів і викладачів педагогічного факультету університету Адани, Туреччина (2015 р.) тощо.
Серед пріоритетів ювілярки – плідна наукова робота. Галуззю дослідницьких зацікавлень філологині є лінгвосеміотика, порівняльно-історичне мовознавство, типологічна лінгвістика, лінгвістика універсалій, лінгвоконцептологія та лінгвокультурологія. Її авторству належить понад 100 наукових праць і навчально-методичних розробок, зокрема, монографії, навчальні посібники та словники. Вона – постійна учасниця всеукраїнських і міжнародних наукових конференцій та симпозіумів, що проходять в Естонії, США, Японії, Швеції, Німеччині, Угорщині, Польщі та інших країнах. Також фахівчиня постійно берез участь у закордонних стажуваннях та підвищує кваліфікацію на базі закордонних ЗВО. Вона активно вивчає та впроваджує разом із колегами на ФІФ методологію CLIL та інші інноваційні методики занурення в мовне середовище, сприяє реалізації програм подвійного навчання за договорами між ЗНУ та іноземними ЗВО тощо.
Для студентів бакалаврату ФІФ на сьогодні вона викладає такі базові дисципліни, як «Лексикологія англійської мови», «Лінгвокраїнознавство», «Етнологія», а також для магістрів – «Регіональне варіювання мови», «Практичний курс першої іноземної мови (англійська)» тощо.
Академічні досягнення Тетяни Козлової гідно оцінені в колі освітянської та наукової спільноти та відзначені Запорізькою обласною державною адміністрацією медаллю «За розвиток Запорізького краю» (2016 р.).
Колектив ЗНУ та кафедри англійської філології високо цінує здобутки шановної ювілярки, її професіоналізм, принциповість та цілеспрямованість. Щиросердно вітаємо Вас, Тетяно Олегівно, із Днем народження та зичимо всіляких гараздів, успіхів і нових вагомих звершень!