Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Посвята в студенти - 2021: нова сторінка історії Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ

Посвята в студенти - 2021: нова сторінка історії Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ

Посвята в студенти - 2021: нова сторінка історії Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ
01.09.2021 14:42 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University Економіко-правничий фаховий коледж посвята в першокурсники свято нагородження

Урочистості в сквері Запорізького академічного обласного театру ляльок, виступ джаз-бенду, урочистий концерт у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г. Магара, знайомство з кураторами та студкураторами – саме так 31 серпня відбувалася посвята вступників у студенти в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Екзамени, вступ, документи, нові знайомства та можливість займатися улюбленою справою – у першокурсників цього року був дуже відповідальний етап, який вони успішно пройшли та завершили з високими результатами. Посвята – дуже важливий та особливий день для кожного студента. Саме вона залишається в пам’яті як початок чогось нового та особливого, що потім крізь роки та події завжди буде в серці. Саме тут зароджуються перспективи та можливості. Вже й не перерахувати, скільки висококваліфікованих молодших спеціалістів навчилися в цих стінах.

Нове життя першокурсників почалося з дрес-коду: гарний настрій та вишиванка. Далі були хвилювання, збори та нарешті промова директорки ЕПФК Олени Грибанової. Саме вона привітала першокурсників зі вступом, висловила щиру подяку студентам та батькам, що обрали саме наш освітній заклад. Особливі вітання отримали абітурієнти, котрі мешкають поза межами Запоріжжя, оскільки для них іноді навіть доїхати до коледжу було проблемою. Більшість із них заселилися до гуртожитків Запорізького національного університету. Зі святом студентів привітав і доктор історичних наук, професор, проректор з наукової роботи Запорізького національного університету, доктор історичних наук Геннадій Васильчук. «Бажаю вам пройти цей чудовий шлях, сповнений випробувань», – зазначив він. Також Геннадій Миколайович наголосив, що студентські роки – найщасливіші, бо саме вони дають час для розвитку, можливостей, пошуків друзів та для спогадів, що залишаться назавжди.

Студентів привітала й голова студентської ради Аміна Даніч. Перш за все, вона закликала першокурсників брати активну участь у житті коледжу. До слова, коледж посідає передові позиції серед закладів фахової передвищої освіти нашого регіону. Рівень підготовки студентів – у найвищих показниках. Зокрема про це свідчать і цьогорічні результати складання ЗНО. Тож подяками ректора за високі результати навчання нагородили викладачів історії України, української мови та літератури, англійської мови: Вікторію Буличову, Анжеліку Мільчеву, Світлану Доброскок і Поліну Васильєву відповідно. За успішне складання ЗНО нагородили й студентів ЕПФК. Урочистості завершилися акробатичним номером першокурсниць під керівництвом голови студентської ради Аміни Даніч.

Продовжили святкування в Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г. Магара. 24 серпня цього року Україна урочисто відсвяткувала 30-річчя своєї незалежності. Тож спеціально для студентів Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ співробітники театру організували театралізований концерт «Неймовірна Україна». Наші першокурсники пересвідчилися, що Україна дійсно неймовірна. 30 років тому нездійсненна мрія багатьох поколінь наших предків втілилася в життя: Україна стала вільною та незалежною державою! Винятково історична подія – ухвалення Верховною Радою абсолютною більшістю голосів Акту проголошення незалежності України увінчала тисячолітні прагнення нашого народу мати суверенну країну і самостійно визначати свою долю.

«Озирнувшись назад, ми побачимо, що, боронячи свої свободи та права, українці завжди стикалися із зовнішнім опором та внутрішніми незгодами: процес державотворення ніколи не був простим та легким. Це стосується кожного його етапу: Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, козацької держави, державних утворень початку XX століття тощо. Крім цього, на сторінках історії України назавжди закарбовані великі та трагічні події: від сивої давнини й до сьогодні. Пригадаємо лише деякі з них: Голодомор, Друга світова війна, депортація кримських татар 1944 року, Чорнобильська катастрофа, Революція гідності та інші», – розповіли організатори театралізованої вистави.

Тож під час вистави студенти мали змогу насолодитися мистецтвом у найяскравіших його проявах: пісні, історія, вишиванки та багато інших національних костюмів, розповіді про важливі дати, битви. Концерт справив дуже велике враження і на студентів, і на викладачів. Від скіфів до незалежності, від Руїни до УНР – про це сьогодні йшла мова на сцені. Самосвідомість, жага свободи, постійні жертви – так зараз ми можемо схарактеризувати нашу історію.

«Нація, Господнім знаком мічена,

Я буду, допоки буде Україна,

А Україна буде вічно».

(з вистави театру ім.  В.Г. Магара)


Каміла Алярова,

група К61-20

 

 

 

Схожі новини