Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух обговорив зі студентством ЗНУ питання розвитку Запорізького краю

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух обговорив зі студентством ЗНУ питання розвитку Запорізького краю

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух обговорив зі студентством ЗНУ питання розвитку Запорізького краю
03.09.2021 16:52 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University студентська рада візит зустріч із головою ЗОДА

Другого вересня до Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) завітав голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух. Під час спілкування почесного гостя зі студентами вишу йшлося про низку запитань, актуальних на сьогодні для молоді Запорізького регіону. На заході були присутні проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, декани, викладачі та студенти різних факультетів, зокрема члени студентської ради вишу.

Так, Олександр Старух обговорив із студентською спільнотою результати складання цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. Зокрема, він відзначив, що до Запорізького національного університету в 2021 році вступило на навчання найбільше бакалаврів і магістрів серед інших вишів регіону – 1686 та 1056 студентів відповідно.
Крім того, учасники зустрічі подискутували щодо вакцинації від COVID-19. Голова ЗОДА у своїй розмові зі студентами акцентував увагу на тому, що вчасно зроблене щеплення – це запорука безпечного освітнього простору та здоров’я самих студентів та їхніх родин. Також голова обласної державної адміністрації повідомив, що вакцинація освітян на сьогодні – у пріоритеті для влади та активно продовжується. Найкращі результати щодо вакцинації своїх працівників демонструють саме заклади вищої освіти, де педагоги відповідально ставляться до свого здоров’я та безпеки рідних і близьких.
Також під час зустрічі йшлося про те, що економіка регіону значно зросла й продовжує зростати. Зокрема, це стосується обсягів виробництва в машинобудуванні, енергетиці, металургії, агропромисловому комплексі. За останніми даними Запорізька область посідає шосте місце в Україні за зростанням у виробництві сільськогосподарської продукції. Зокрема, регіон займає п’яте в Україні місце по збору врожаю ранніх зернових.
Разом із тим зросли й обсяги зовнішньоторговельного обігу товарів, зокрема, експорту нашої продукції в інші країни світу, та збільшилися капітальні інвестиції. Паралельно зростає й середня заробітна плата, яка з початку року збільшилася на 20% (4 місце в Україні) та становить понад 13 тис грн.
Разом з укріпленням економіки наповнюються й місцеві бюджети. Усі громади виконали плани, а дехто – і значно перевищив заплановані надходження.
- Більшість територій перевиконали плани на перше півріччя і продовжують розвиватися в цьому ж напрямку. Ці надлишки коштів громади використовують із користю для мешканців регіону та спрямовують їх на соціально важливі речі – добудову лікарень, ремонти дитсадків і шкіл, збільшення видатків за різними програмами підтримки громадян та на інші надважливі питання, – зазначив Олександр Старух, окреслюючи студентам економічні досягнення Запорізького краю.
Окрему увагу під час зустрічі керівника ЗОДА зі студентством приділили такому актуальному питанню, як розвиток Хортиці, яку очільник області охарактеризував як «унікальну локацію, розвитку якої молодь повинна приділяти особливу увагу».
- У рамках програми Президента «Велике будівництво» збудували Козацьке коло та Курган Єдності. Тривають роботи в Музеї історії запорозького козацтва. Але це лише початок. Острів Хортиця – це неповторне місце з унікальною історією. Ця локація має розвиватися, і ви можете в цьому допомогти, – звернувся до студентів Олександр Старух.
Посадовець зауважив, що Хортиця має стати зоною вихідного дня, коли наші сусіди з інших областей за декілька годин зможуть доїхати до Запоріжжя, цікаво, з користю та в комфорті провести свій вихідний.
Керівник облдержадміністрації зазначив, що, після завершення реконструкції Музею запорозького козацтва та об’єктів навколо нього, в планах обласної влади – розвивати спортивну інфраструктуру острову, готельний сектор, побудувати еко-парк та багато іншого.
- І в цих напрямках діяльності нам необхідна допомога наших університетів, молодих, амбітних студентів, які готові працювати та розвивати наш край, – підкреслив Олександр Старух.
Наприкінці насиченого спілкування зі студентами голова ЗОДА запросив усіх охочих долучатися до різних ініціатив обласної влади. Зокрема, він закликав брати участь у розробці регіональних програм розвитку та наголосив, що облдержадміністрація з радістю вітатиме молодих спеціалістів у своїх стінах.
- Потрібно, щоб молоді люди, майбутні фахівці ще з моменту навчання в університеті долучалися до процесів прийняття рішень, вирішення завдань регіонального розвитку, розробки та впровадження програм у найважливіших питаннях. Тому ми радо запрошуємо всіх долучатися, – зазначив Олександр Старух.

Схожі новини