Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті до Міжнародного дня грамотності провели низку захопливих заходів

09.09.2021 14:22 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет освітній процес Міжнародний день грамотності свято профорієнтаційна діяльність

Уже 55 років поспіль 8 вересня світ відзначає Міжнародний день грамотності. Не міг не долучитися до цього свята й філологічний факультет нашого університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). У стінах другого корпусу (місці постійної дислокації філологів) увесь день можна було побачити, як в аудиторіях студенти всіх курсів навіть на перервах долучалися до заходів із нагоди фактично ще одного (до Дня філолога у травні) професійного «мовного» свята.

Першими відчути святкову атмосферу змогли першокурсники обох спеціальностей – «Середня освіта (Українська мова і література)» й «Філологія (Українська мова та література)», яким доцент кафедри української літератури І. М. Бакаленко запропонувала навести ряд асоціацій до слова «грамотність» і скласти сенкан до цього ж слова. Усі плоди студентської думки були оприлюднені в програмі «Mentimetr» та на онлайн-дошці «Padlet». Найбільш популярними асоціаціями до слова «грамотність» виявилися (цілком очікувано!) «освіта», «розум (інтелект)», «розвиток». І складно не погодитися із сентенціями студентів про те, що грамотність – це і «високий рівень загальнолюдської культури», і «необхідний чинник розвитку людства».

Продовження свята грамотності для першокурсниць фаху 035 «Філологія (Українська мова та література)» відбулося у 233 аудиторії, де відсутність технічних засобів навчання не завадила всім, хто прийшов на практичне заняття «Вступ до мовознавства» (його новоприбулим філологам викладає старший викладач О. В. Меркулова), поринути в емоції та пристрасті змагання й зіграти в інтелектуальну гру «Брейн-ринг». Команди свої дівчата назвали промовисто: «Філологині» та «Інтелектуалки» (фемінітиви на філологічному – річ звичайна, буденна!). Подальша гра показала, що з грамотністю в наших новачків усе в порядку: відповіді на запитання були швидкими й точними, і лише зрідка команди потребували кількасекундного обговорення. Завершилася гра не лише отриманням тематичних і корисних призів, а й веселим настроєм наших першачків на весь день та бажанням команди-переможниці утвердити свій статус сильних іще раз, інша ж команда вже мріє взяти реванш і довести, що їхнє друге місце в турнірній таблиці – явище випадкове й тимчасове.

І якщо на самому філологічному факультеті в цей день грали, квестили, писали сенкани про грамотність як невід’ємну частину сучасної успішної людини, то учні 101-ї загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, завдяки сприянню директора школи І. О. Вітковської, заступника директора з навчально-виховної роботи О. А. Павлічко та класного керівника 11 класу І. І. Первушиної, мали змогу познайомитися з нашим факультетом ближче: до них із розповіддю про нашу alma mater завітала доцент кафедри української мови Лариса Петрівна Бойко. На початку зустрічі вона привітала учнів із Міжнародним днем грамотності (схоже, і день візиту до одинадцятикласників був обраний невипадково!), наголосивши, що саме на філологічному факультеті можна вдосконалити орфографічну й пунктуаційну грамотність, засвоїти орфоепічні норми, збагатити свій лексичний запас. Лариса Петрівна запевнила майбутніх абітурієнтів, що в подальшому досконале володіння словом і правилами «поведінки» з ним сприятиме успішній реалізації в професії, адже грамотність – це запорука успіху. Одинадцятикласники дізналися про освітні програми філологічного факультету, про можливості працевлаштування після того, як вони отримають диплом бакалавра та магістра, а також отримали інформацію про початок роботи курсів з підготовки до ЗНО в нашому університеті й заповнили анкети.

На завершення ж цього дня філологічний факультет в особі т.в.о. декана І. С. Бондаренко заявив про себе на одному з регіональних телеканалів, де Ірина Станіславівна мала нагоду відповісти на запитання журналістів і про історію започаткування Міжнародного дня грамотності, і про традиційну, цифрову та інфомедійну грамотність, і про важливість уживання замість іншомовних слів питомих українських, і про те, як на нашому факультеті, де грамотність – не просто запорука професійного успіху, а безпосередньо професія, навчають майбутніх учителів-словесників безвідмовним методикам опанування усної та писемної форми української мови. Повна версія інтерв’ю – за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=MkR7K9tZA4Y

Відтак ми впевнено можемо сказати: Міжнародний день грамотності і на філологічному факультеті ЗНУ, і навколо нього цьогоріч пройшов цікаво, креативно, весело, інформативно – словом, вдало!