Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті до Міжнародного дня грамотності провели низку захопливих заходів

На філологічному факультеті до Міжнародного дня грамотності провели низку захопливих заходів

На філологічному факультеті до Міжнародного дня грамотності провели низку захопливих заходів
09.09.2021 14:22 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет освітній процес Міжнародний день грамотності свято профорієнтаційна діяльність

Уже 55 років поспіль 8 вересня світ відзначає Міжнародний день грамотності. Не міг не долучитися до цього свята й філологічний факультет нашого університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). У стінах другого корпусу (місці постійної дислокації філологів) увесь день можна було побачити, як в аудиторіях студенти всіх курсів навіть на перервах долучалися до заходів із нагоди фактично ще одного (до Дня філолога у травні) професійного «мовного» свята.

Першими відчути святкову атмосферу змогли першокурсники обох спеціальностей – «Середня освіта (Українська мова і література)» й «Філологія (Українська мова та література)», яким доцент кафедри української літератури І. М. Бакаленко запропонувала навести ряд асоціацій до слова «грамотність» і скласти сенкан до цього ж слова. Усі плоди студентської думки були оприлюднені в програмі «Mentimetr» та на онлайн-дошці «Padlet». Найбільш популярними асоціаціями до слова «грамотність» виявилися (цілком очікувано!) «освіта», «розум (інтелект)», «розвиток». І складно не погодитися із сентенціями студентів про те, що грамотність – це і «високий рівень загальнолюдської культури», і «необхідний чинник розвитку людства».

Продовження свята грамотності для першокурсниць фаху 035 «Філологія (Українська мова та література)» відбулося у 233 аудиторії, де відсутність технічних засобів навчання не завадила всім, хто прийшов на практичне заняття «Вступ до мовознавства» (його новоприбулим філологам викладає старший викладач О. В. Меркулова), поринути в емоції та пристрасті змагання й зіграти в інтелектуальну гру «Брейн-ринг». Команди свої дівчата назвали промовисто: «Філологині» та «Інтелектуалки» (фемінітиви на філологічному – річ звичайна, буденна!). Подальша гра показала, що з грамотністю в наших новачків усе в порядку: відповіді на запитання були швидкими й точними, і лише зрідка команди потребували кількасекундного обговорення. Завершилася гра не лише отриманням тематичних і корисних призів, а й веселим настроєм наших першачків на весь день та бажанням команди-переможниці утвердити свій статус сильних іще раз, інша ж команда вже мріє взяти реванш і довести, що їхнє друге місце в турнірній таблиці – явище випадкове й тимчасове.

І якщо на самому філологічному факультеті в цей день грали, квестили, писали сенкани про грамотність як невід’ємну частину сучасної успішної людини, то учні 101-ї загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, завдяки сприянню директора школи І. О. Вітковської, заступника директора з навчально-виховної роботи О. А. Павлічко та класного керівника 11 класу І. І. Первушиної, мали змогу познайомитися з нашим факультетом ближче: до них із розповіддю про нашу alma mater завітала доцент кафедри української мови Лариса Петрівна Бойко. На початку зустрічі вона привітала учнів із Міжнародним днем грамотності (схоже, і день візиту до одинадцятикласників був обраний невипадково!), наголосивши, що саме на філологічному факультеті можна вдосконалити орфографічну й пунктуаційну грамотність, засвоїти орфоепічні норми, збагатити свій лексичний запас. Лариса Петрівна запевнила майбутніх абітурієнтів, що в подальшому досконале володіння словом і правилами «поведінки» з ним сприятиме успішній реалізації в професії, адже грамотність – це запорука успіху. Одинадцятикласники дізналися про освітні програми філологічного факультету, про можливості працевлаштування після того, як вони отримають диплом бакалавра та магістра, а також отримали інформацію про початок роботи курсів з підготовки до ЗНО в нашому університеті й заповнили анкети.

На завершення ж цього дня філологічний факультет в особі т.в.о. декана І. С. Бондаренко заявив про себе на одному з регіональних телеканалів, де Ірина Станіславівна мала нагоду відповісти на запитання журналістів і про історію започаткування Міжнародного дня грамотності, і про традиційну, цифрову та інфомедійну грамотність, і про важливість уживання замість іншомовних слів питомих українських, і про те, як на нашому факультеті, де грамотність – не просто запорука професійного успіху, а безпосередньо професія, навчають майбутніх учителів-словесників безвідмовним методикам опанування усної та писемної форми української мови. Повна версія інтерв’ю – за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=MkR7K9tZA4Y

Відтак ми впевнено можемо сказати: Міжнародний день грамотності і на філологічному факультеті ЗНУ, і навколо нього цьогоріч пройшов цікаво, креативно, весело, інформативно – словом, вдало!

 

 

 

Схожі новини