Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Серед переможців церемонії нагородження кращих спортсменів, команд і тренерів регіону «Sport Star 2021» – вихованці ЗНУ

10.09.2021 12:19 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University спорт нагородження перемога Sport Star 2021

У Запоріжжі, за ініціативи Запорізької обласної державної адміністрації вп’яте відбулася церемонія нагородження кращих спортсменів, команд і тренерів регіону «Sport Star 2021». Захід приурочили до Дня фізичної культури та спорту в України. Серед її учасників були й видатні запорізькі спортсмени, вихованці Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Серед інших почесних гостей урочистого заходу присутніх на спортивному святі привітав ректор Запорізького національного університету Микола Фролов. Він поздоровив зі спортивними досягненнями спортсменів-переможців і висловив їм щиру подяку за те, що вони своїми досягненнями, спортивними талантами, волею до перемоги прославляють запорізький край. Він висловив побажання, аби й надалі спортсменів Запоріжжя супроводжували видатні перемоги й їм таланило у всіх справах і починаннях. Також Микола Олександрович зазначив, що йому приємно бачити серед кращих спортсменів області й вихованців ЗНУ. Він також запевнив, що створення комфортних умов для заняття спортом, пропаганда здорового способу життя серед викладачів і студентів, підтримка тих, хто займається спортом професійно, – серед пріоритетів університетської спільноти.

Оскільки головною подією року стали Олімпійські та Паралімпійські Ігри в Токіо, першими вшановували їхніх призерів, учасників і наставників, які підготували спортсменів до спортивних перемог.

Сертифікати на грошові премії від обласної влади отримали учасники ХХХІІ літньої Олімпіади, серед них – магістрант юридичного факультету ЗНУ Сергій Фролов, а також – тренери олімпійців. Найбільшу премію, в розміри 300 тисяч гривень заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Руслан Шиханов вручив срібному призеру Олімпійських Ігор – борцю греко-римського Парвізу Насібову, який у Токіо виборов єдину медаль для Запоріжжя.

Серед паралімпійців грошовими преміями були відзначені медалісти, зокрема випускниця історичного факультету ЗНУ Марія Помазан, яка здобула золото Паралімпійських ігор, а також, її тренерка Тамара Едішерашвілі. Варто відзначити, що загальний преміальний фонд, який виділила область для вшанування спортсменів, склав близько двох мільйонів гривень.

Найбільш зворушливим моментом змагань стало оголошення спортивних зірок Запорізької області за підсумками року. Зірками переможців «Sport Star 2021» відзначили лауреатів у 15 номінаціях. Зокрема, переможницею в номінації «Краща спортсменка з паралімпійських видів спорту-2021» стала Марія Помазан (легка атлетика),«Кращий тренер з паралімпійських видів спорту-2021» – Тамара Едішерашвілі (легка атлетика), а «Кращою жіночою командою з ігрових видів спорт-2021» – «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» (волейбол).

Також під час свята подякою Запорізької обласної державної адміністрації відзначили плавця Сергія Фролова.