Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для першокурсників факультету СПП влаштували екскурсію до Музею історії ЗНУ

Для першокурсників факультету СПП влаштували екскурсію до Музею історії ЗНУ

13.09.2021 15:42 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології Музей історії ЗНУ екскурсія

Днями студенти 1 курсу спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» факультету соціальної педагогіки та психології побували в Музеї історії Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). У рамках дисципліни «Вступ до педагогічної професії» студенти разом зі співробітницями кафедри дошкільної та початкової освіти – доценткою Юлією Зубцовою та викладачкою Ганною Чорною дізналися про історію створення вишу.

Завідувач лабораторією «Музей історії університету» Володимир Лініков ознайомив відвідувачів з історією народної освіти м. Олександрівська, яка надала поштовх для створення закладу вищої освіти на теренах сучасного Запоріжжя.

Так, пан Володимир розповів про непростий шлях закладу від педагогічного технікуму до педагогічного інституту, про становлення інституту в умовах сталінських репресій, про евакуацію вишу у воєнні роки та про його відродження після звільнення міста Запоріжжя від фашистів.

Майбутнім педагогам цікаво було почути, що у 1960-1961 рр. відкрили педагогічний факультет зі спеціальністю «Дошкільна педагогіка», який згодом перевели до Бердянського державного едагогічного інституту. Тож їхня спеціальність має також давнє коріння.

Студенти із захоплення розглядали історичні світлини, архівні матеріали, документи. Викладачі факультету соціальної педагогіки та психології висловлюють сподівання, що їхні майбутні випускники продовжуватимуть і збагачуватимуть історію Запорізького національного університету.