Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету та факультету соціології та управління пройшли міжнародне стажування з фандрейзингу й організації проєктної діяльності

Викладачі філологічного факультету та факультету соціології та управління пройшли міжнародне стажування з фандрейзингу й організації проєктної діяльності

Викладачі філологічного факультету та факультету соціології та управління пройшли міжнародне стажування з фандрейзингу  й організації проєктної діяльності
14.09.2021 10:02 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет факультет соціології та управління міжнародна діяльність міжнародне стажування підвищення кваліфікації викладачів

Викладачі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University): філологічного факультету Ірина Бакаленко (кафедра української літератури), Людмила Дука (кафедра слов’янської філології), Ірина Ільченко, Світлана Сабліна (кафедра української мови) та факультету соціології та управління Наталія Лепська (кафедра політології) – пройшли міжнародне стажування «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» (Польща -Україна, 12 червня – 18 липня 2021 року).

Мета стажування – формування в учасників культуру проєктного менеджменту й практичні навички розробки власних освітніх проєктів – об’єднала понад 300 учасників стажування з різних куточків нашої країни, адже навчання відбувалося з використанням як традиційних, так й інноваційних технологій на платформі організації відеозв’язку ZOOM. Викладачі підкреслили: «Як провести вихідні дні літньої відпустки пізнавально, активно та з користю для підвищення своєї професійної майстерності? Рецепт дуже простий та доступний: пройти міжнародне стажування».

Програма стажування містила два блоки: базовий та індивідуальний. Базовий блок (90 годин) – це навчальні модулі, лекції, семінари, тренінги, тести та завдання, однакові для всіх учасників стажування, а індивідуальний блок (90 годин) – це навчальні модулі, завдання, тести та консультації відповідно до проєкту, який розробляли команди учасників. Міжнародне стажування стало для викладачів ЗНУ та їхніх колег із різних закладів освіти України «віртуальним майданчиком» для обговорення нагальних проблем в освіті, опанування нових корисних інструментів і різноманітних інтерактивних форм роботи, плідної співпраці в командах, обміну професійним досвідом і пропозиціями щодо індивідуального професійного розвитку, «живого» професійного спілкування в колі однодумців.

Доцентка кафедри української мови Ірина Ільченко зазначила: «Попри гарячий літній час, цілий місяць лекцій, практичних, тестувань, нових знайомств, спілкування у чаті, вечірніх зустрічей у zoom, створений у команді проєкт “Дуальна профорієнтація: від абітурієнта до роботодавця” (доц. І. Ільченко, Л. Дука, С. Сабліна) спільно з креативними колегами з вишів із різних куточків України. Стажування цікаве та корисне. Отримали нові знання, новий досвід, маємо позитивні емоції, розширення кругозору та нові знайомства».

Доцентка кафедри слов’янської філології Людмила Дука зауважила: «Наша команда спільно з колегами інших вишів (загалом 18 учасників) брала участь у розробці проєкту «Дуальна профорієнтація без кордонів: від абітурієнта до роботодавця», основна місія якого полягає у досягненні дієвості дуальної профорієнтації: від абітурієнтів до роботодавців. На нашу думку, досягнення мети проєкту щодо оптимізації процесу формування усвідомленого професійного вибору абітурієнта дозволить збільшити кількість абітурієнтів, які усвідомлено й мотивовано обиратимуть професійне спрямування шляхом набування досвіду в професії та розробки власної траєкторії професійного розвитку, та питомої ваги працевлаштованих за фахом випускників. Робота над проєктом відкрила значні можливості командної роботи та продуктивного, конструктивного спілкування на користь нашої молоді та власного самовдосконалення!».

Своїми враженнями поділилась і доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко: «Наша команда № 1, до якої увійшли ми з Наталією Лепською та ще 63 фахівці педагогічних, економічних, технічних, математичних, соціологічниих, філософських, філологічних, юридичних спеціальностей із 30 закладів вищої освіти 14 регіонів України натхненно працювали над розробкою освітнього проєкту. Місяць професійного спілкування, участь у лекціях, які читали провідні фахівці Польщі та України, тренінгах та індивідуальних зустрічах команди, виконання творчих практичних завдань дали свій результат – успішний захист проєкту «Формування трансверсальних компетентностей в умовах закладу вищої освіти». Про історію роботи команди над створенням проєкту запрошую переглянути невеличке відео за покликанням:

 https://www.youtube.com/watch?v=4FkMSCK9kB8&t=2s

Переконана, що отримані під час стажування теоретичні знання, новий професійний досвід, практичні навички, будуть нами використані в повсякденній професійній діяльності. Дякуємо організаторам – Валєрію Окуліч-Казаріну та Миколі Журбі – за змістовний та практично орієнтований курс, фахову підтримку, постійний організаційний супровід, неймовірні знайомства, можливість отримати задоволення від безцінного та насиченого неймовірними емоціями спілкування у колі однодумців».

 

Схожі новини