Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочалися зустрічі ректора Миколи Фролова з науково-педагогічними працівниками, студентами із зібрання на філологічному факультеті

У ЗНУ розпочалися зустрічі ректора Миколи Фролова з науково-педагогічними працівниками, студентами із зібрання на філологічному факультеті

У ЗНУ розпочалися зустрічі ректора Миколи Фролова з науково-педагогічними працівниками, студентами із зібрання на філологічному факультеті
14.09.2021 11:51 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет зустріч із ректором освітній процес вступна кампанія

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочалися традиційні зустрічі ректора Миколи Фролова з науково-педагогічними працівниками всіх факультетів вишу, інженерного інститут. Під час таких зібрань викладачі та співробітники ЗНУ мають змогу обговорити важливі питання сьогодення університету й перспективи розвитку з його керівництвом. Нещодавно Микола Олександрович зустрівся з представниками філологічного факультету. На цьому тижні заплановані зустрічі з представниками юридичного факультету, факультету соціальної педагогіки та психології, факультету іноземної філології та економічного факультету.

На зустрічі з ректором ЗНУ були присутні в.о. декана філологічного факультету Ірина Бондаренко, її заступники, а також викладачі та співробітники всіх кафедр.

У своїй промові Микола Фролов закцентував увагу присутніх на перебігу вступної кампанії-2021 в Запорізькому національному університеті. Загалом ректор позитивно оцінив цьогорічний набір на перший курс бакалаврату, на старші курси та вступ до магістратури. Також він зазначив, що ЗНУ посідає особливе місце на ринку освітніх послуг південно-східного регіону України.

Водночас Микола Олександрович приділив особливу увагу тому факту, що на сьогодні для вітчизняних вишів, які готують фахівців за спеціальністю «українська мова та література», важливою є проблема недобору абітурієнтів. І це при тому, що деякі інші спеціальності, пов’язані із середньою освітою, користуються чималою популярністю серед вступників.

Тож ректор наголосив, що треба абсолютно по-новому працювати на філологічній ниві, зокрема модернізувати освітній процес, створити нові пропозиції для вступників. Серед іншого, варто подбати про розробку нових освітніх програм, про те, аби зробити їх комерційно привабливими для здобувачів освітніх послуг. Як приклад навели таку спеціальність, як «Прикладна лінгвістика» – це міждисциплінарна наука на межі між ІТ і власне лінгвістикою. Також перспективним видається створення спеціальності «Українська мова і література. Англійська мова і література», після завершення якої випускники зможуть викладати як державну, так й іноземну мову. Також під час засідання згадали про можливість заснування на базі факультету таких спеціальностей, як «Літературна творчість», «Літературне редагування» тощо.

Ректор попросив представників факультету розробити й надати пропозиції щодо нових перспективних спеціальностей, за якими в майбутньому студенти зможуть здобувати освіту на філологічному факультеті ЗНУ.

Микола Олександрович уважно вислухав і схвально відгукнувся про всі пропозиції, які надали під час зустрічі викладачі факультету, зокрема Володимир Бондаренко. Серед іншого йшлося про співпрацю з іноземцями. Присутні на заході відзначили необхідність приділити більше уваги напрямку слов’янської філології. На сьогодні на факультеті вже існують освітні програми «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – російська, Російська мова та зарубіжна література. Друга мова» та «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська. Слов’янський переклад (польський)».

Зараз для філологічного факультету актуальним залишається питання налагодження співпраці з болгарськими вишами. Адже на території Запорізької області проживає чимало поселень болгар, тож викладання цієї мови, можливість співпраці із ЗВО Болгарії могли б зацікавити абітурієнтів.

Насамкінець розмови ректор Микола Фролов подякував представникам філологічного факультету за сумлінну й натхненну працю. Він побажав їм нових здобутків у майбутньому задля процвітання всього Запорізького національного університету.

 

 

 

Схожі новини