Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці факультету СПП – серед учасників міжнародного проєкту «Фінська підтримка реформи української школи»

Представники кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у відкритому конкурсі заявок серед закладів вищої та фахової передвищої освіти на розроблення освітніх програм зі спеціальності 013 Початкова освіта галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка». За результатами конкурсу Запорізький національний університет долучився до проєкту «Фінська підтримка реформи української школи» («Навчаємось разом»), який реалізується за сприяння Міністерства освіти і науки України. Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та Європейським Союзом.

Розробниками освітньої програми, яка подавалась на конкурс, є докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри дошкільної та початкової освіти Лариса Сущенко та доцентки кафедри, кандидатки педагогічних наук Юлія Зубцова й Олена Андрющенко. Варто зазначити, що освітня програма «Початкова освіта» ЗНУ для бакалаврського рівня посіла найвище рейтингове місце серед програм закладів освіти південного регіону.

Тримодульна програма підготовки (3 кредити) передбачає повний цикл навчання викладачів, який охоплює питання розроблення та впровадження освітніх програм, а також – оцінювання студентів педагогічних спеціальностей. Три основні теми програми:

1) як планувати, впроваджувати та оцінювати освітню програму;

2) інтерактивні способи викладання/навчання;

3) оцінювання результатів навчання студентів педагогічних спеціальностей.

В основі трьох навчальних онлайн-модулів, збагачених фінським підходом і передовим досвідом у галузі педагогічної освіти, лежатимуть український контекст, нові стандарти та практики педагогічної освіти. Основні тренери проєкту – це викладачі факультету педагогіки Гельсінського університету й  школи підготовки вчителів.