Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася зустріч ректора Миколи Фролова із науково-педагогічними працівниками й студентами юридичного факультету

У ЗНУ відбулася зустріч ректора Миколи Фролова із науково-педагогічними працівниками й студентами юридичного факультету

У ЗНУ відбулася зустріч ректора Миколи Фролова із науково-педагогічними працівниками й студентами юридичного факультету
15.09.2021 13:32 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет зустріч із ректором

Днями на юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували зустріч ректора, професора Миколи Фролова із науково-педагогічними працівниками й студентами-активістами. Під час заходу присутніх ознайомили з планами й основними завданнями, що їх поставила адміністрація університету на поточний рік, аби забезпечити сталий розвиток університету й досягти поставленої його колективом мети. На заході також були присутні перший проректор Олександр Бондар, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, завідувачі кафедр і викладачі.

Традиційно низка таких зустрічей організовується на початку навчального року. На них обговорюються підсумки та основні досягнення за минулий період, а також формуються установчі завдання на поточний рік. На заході, котрий відбувся на юридичному факультеті йшлося про те, що першочерговим завданням адміністрації ЗНУ на сьогодні є забезпечення сталого функціонування університету та перебігу його освітнього процесу в умовах адаптивного карантину. У зв’язку з цим ректор Микола Фролов закликав долучитися якомога більшу кількість викладачів і керівників підрозділів до вакцинації, яка відбувається в університеті цієї осені, аби попередити інфікування студентів і колег коронавірусною інфекцією. Вакцинація працівників університету відбувається на добровільних засадах і безкоштовно. За умов досягнення 80% вакцинованих у колективі, формується максимальний рівень безпеки.

Також йшлося про коригування навчального графіку. Це, передусім, пов’язано з економічними питаннями щодо забезпечення життєдіяльності ЗНУ. Так, у зав’язку із суттєвим зростанням цін на енергоносії витрати університету на опалення вже на початку цього року, у січні-квітні, збільшилися майже 10 млн грн, які використали зі спецфонду університету. Підвищення тарифів на комунальні послуги, як передбачається, триватиме й надалі. Аби забезпечити раціональне використання коштів ЗНУ, безперебійні виплати заробітної плати і виплат за відпустки, передбачених умовами колективного договору надбавок за вчені ступені та наукові звання тощо, адміністрація ухвалила рішення змінити графік освітнього процесу, модернізувати його за європейською системою, а також забезпечити різдвяні канікули для освітян.

Новий навчальний рік розпочали в ЗНУ за графіком – 1 вересня. Отже перший семестр триватиме з 1 вересня по 25 грудня. До 1 лютого 2022 року організують канікули для студентів, а також період першої відпустки для освітян. У цей час не будуть опалюватися навчальні корпуси, окрім адміністративного (навчальний корпус №1). Другий навчальний семестр першими розпочинатимуть заочники, які долучаться до освітнього процесу вже з 1 лютого, а всі інші представники денної форми навчання – з 14 лютого.

Відповідно здійснюватиметься за семестрами й оформлення викладачів, які працюють за сумісництвом. Літні відпустки відбуватимуться за графіком. Але усі педагогічні працівники університету мають вийти на роботу вже за 1,5-2 тижні, аби факультети та інші освітні підрозділи могли підготуватися до нового навчального року.

Серед досягнень, які має ЗНУ на сьогодні, обговорювалися показники конкурентноспроможності університету в цілому, а також за його підрозділами. Так, за рейтингами найкращими ЗВО південно-східного регіону України є ЗНУ та НТУ «Дніпровська політехніка». А за показниками набору до магістратури Запорізький національний університет є безперечним лідером.

Найбільший набір студентів цього року здійснив на різні спеціальності факультет соціальної педагогіки та психології. Він сьогодні є лідером у ЗНУ завдяки введенню нових освітніх програм, які користуються попитом серед абітурієнтів і на ринку праці, Це – «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Дизайн» тощо. Наразі тут у період вступної кампанії здійснили найбільший набір студентів. На жаль, найменшими за чисельністю набору студентів є філологічний та історичний факультети.

Також цього року дещо знизилися показники щодо набору студентів (бакалаврат і магістратура) на юридичному факультеті, який є не тільки лідером правничої освіти у регіоні, а й конкурує із провідними українськими ЗВО. На необхідності активізувати роботу науково-педагогічних працівників на цьому факультеті й наголосив ректор. Також важливими складниками підвищення показників функціонування юридичного факультету є ліцензування нових освітніх програм («Правоохоронна діяльність, скажімо), посилення профорієнтаційної діяльності серед школярів, а ще – підготовка старшокурсників, які вступатимуть до магістратури: їх треба орієнтувати на ретельну роботу з успішного складання ЄВІ з іноземної мови.

Окрім іншого, на заході обговорили питання щодо актуалізації роботи кафедр юридичного факультету, підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, необхідності забезпечити викладання правничих дисциплін на інших факультетах університету саме професіоналами-юристами, а також стосовно потреби провести аналіз цьогорічної вступної кампанії на юридичному факультеті та вже розпочати підготовку до нової вступної кампанії 2022 року. Ректор ЗНУ запевнив представників юридичного факультету, що адміністрація університету завжди готова підтримати корисні ініціативи факультету.

До обговорення питань, які сприятимуть розвитку факультету, долучилися й перший проректор Олександр Бондар, декан Тетяна Коломоєць і викладачі юридичного факультету. Зокрема, Олександр Григорович зорієнтував представників правничої галузі більше уваги приділяти роботі з вчителями шкіл, які викладають відповідні дисципліни та готують школярів до вступу у ЗВО.

Наприкінці заходу ректор Микола Фролов відповів на запитання учасників зібрання, що стосувалися тенденції формування бюджетних місць для вступників ЗНУ, котрі прагнуть навчатися на спеціальності «Право», а також закликав консолідуватися представників різних факультетів заради досягнення спільної мети – розвитку ЗНУ та підвищення його авторитету й конкурентноспроможності. Декан факультету Тетяна Коломоєць запропонувала задля підвищення результатів підготовки випускників бакалаврату юридичного факультету до вступу в магістратуру запровадити на 4 курсі спеціальну дисципліну в рамках підготовки до вступу.

Своєю чергою, на запитання ректора до представників студентської ради юридичного факультету, молодь запевнила, що мешканці університетських гуртожитків зауважень, що стосуються поселення або перебування в гуртожитках, де саме зараз відбувають ремонтні роботи, не мають, а всі проблемні питання вирішуються в плановому порядку.

Представники науково-педагогічного колективу юридичного факультету подякували ректору Миколі Фролову за змістовну розмову, постійну підтримку з боку адміністрації та корисні поради, які сприятимуть зростанню загального рівня як юридичного факультету, так і ЗНУ.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини