Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ обговорив з викладачами факультету соціальної педагогіки та психології пріоритетні напрямки роботи факультету і університету

Ректор ЗНУ обговорив з викладачами факультету соціальної педагогіки та психології пріоритетні напрямки роботи факультету і університету

Ректор ЗНУ обговорив з викладачами факультету соціальної педагогіки та психології  пріоритетні напрямки роботи факультету і  університету
16.09.2021 12:31 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології зустріч з викладачами освітній процес вступна кампанія

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) тривають традиційні зустрічі ректора Миколи Фролова з представниками різних факультетів. Ці заходи надають змогу проінформувати викладачів, співробітників і студентів щодо основних напрямків роботи університету в цьому році. 14 вересня Микола Олександрович зустрівся з викладачами та співробітниками факультету соціальної педагогіки та психології. На заході також були присутні перший проректор Олександр Бондар, декан факультету соціальної педагогіки та психології  Ольга Пономаренко.

Під час зустрічі йшлося, зокрема про пріоритетні напрямки роботи факультету й університету в цьому році, про особливості, форми й графік роботи в навчальному році, про темпи вакцинації співробітників, підсумки вступної кампанії для ЗНУ, матеріально-технічну базу університету, стратегічні напрямки його подальшого розвитку тощо.

Микола Фролов зазначив, що таке спілкування дозволяє ректорату визначитися з питаннями, на які варто звернути особливу увагу, а викладачам – отримати інформацію про важливі зміни, які на сьогодні відбуваються в університеті. На цій зустрічі були розглянуті питання показників розвитку університету, результатів вступної кампанії, підвищення конкурентноспроможності вишу, економіко-фінансового забезпечення діяльності університету, вдосконалення освітнього процесу, матеріально-технічного забезпечення діяльності ЗВО й інші.

Микола Олександрович звернув увагу, що керівництво вишу постійно займається питаннями розвитку ЗНУ на всіх рівнях. Він запевнив, що в наступному році буде продовжена робота з покращення матеріально-технічної бази, благоустрою університету та підтримки його іміджу. Нагадав ректор і про необхідність підготуватись до дистанційного та змішано-дистанційного формату роботи в умовах карантинних обмежень. Також Микола Фролов закликав долучитися якомога більшу кількість викладачів і керівників підрозділів до вакцинації, яка відбувається в університеті цієї осені, аби попередити інфікування студентів і колег коронавірусною інфекцією. Вакцинація працівників університету відбувається на добровільних засадах і безкоштовно. За умов досягнення 80% вакцинованих у колективі, формується максимальний рівень безпеки. На сьогодні показник вакцинації серед співробітників вишу складає 57%.

Крім того, ректор розповів про перебіг  освітнього процесу в цьому навчальному році. Так, у зв’язку з оптимізацією фонду заробітної плати і витрат на опалення перший семестр триватиме з 1 вересня по 25 грудня. До 1 лютого 2022 року організують канікули для студентів, а також період першої відпустки для освітян. У цей час не будуть опалюватися навчальні корпуси, окрім адміністративного (навчальний корпус №1). Другий навчальний семестр першими розпочинатимуть заочники, яких долучать до освітнього процесу вже з 1 лютого, а всі інші представники денної форми навчання – з 14 лютого. Відповідно здійснюватиметься за семестрами й оформлення викладачів, які працюють за сумісництвом.

Також ректор наголосив, що цього року в Запорізькому національному університеті загалом вдало завершилася вступна кампанія. Загалом ректор позитивно оцінив цьогорічний набір на перший курс бакалаврату, на старші курси та вступ до магістратури. Так, у виші набрали на різні форми 3225 студентів (2150 – денна форма і 1075 – заочна), з них на магістратуру на сьогодні набрано 1057 і набір ще триває. Найбільший набір студентів цього року здійснив на різні спеціальності факультет соціальної педагогіки та психології. Він сьогодні є лідером у ЗНУ, завдяки введенню нових освітніх програм, які користуються попитом серед абітурієнтів і на ринку праці. Це – «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Дизайн» тощо. Загалом, за рейтингами найкращими ЗВО південно-східного регіону України є ЗНУ та НТУ «Дніпровська політехніка». Ректор звернув увагу на важливість активізації роботи з підготовки бакалаврів до складання ЄВІ з іноземної мови для вступу в магістратуру, адже за статистикою серед бажаючих студентів вишу вступити до магістратури тільки 45 - 70 % склали ЄВІ.

Під час зустрічі Микола Олександрович наголосив на важливості підготовки до акредитацій 30 освітніх програм у цьому навчальному році. Він відзначив, що  до 1 грудня будуть переглянуті і проаналізовані всі освітні програми з точки зору їх ефективності і результатів набору. Також ректор закликав викладацький склад приділяти велику увагу профорієнтаційній роботі, відновленню постійно діючого контакту зі студентами, їх зацікавлення навчанням, факультетським і університетським життям. Розповів Микола Олександрович і про особливості фінансування університету, виплати і витрати, про премії за наукові досягнення, публікації в Scopus, Web of Science, а також про формування вимог до факультетів щодо реалізації тих можливостей, які формують розвиток університету.

До обговорення питань, які сприятимуть розвитку факультету, долучилися й перший проректор Олександр Бондар, і декан Ольга Пономаренко, і викладачі факультету. Зокрема, Олександр Григорович звернув увагу на необхідність пошуку й диверсифікації наукових і проєктних напрямків діяльності науково-педагогічних працівників, а також на необхідність перегляду освітніх програм з огляду на їхні якісні та кількісні показники, кадрове забезпечення, відповідність навчально-методичного забезпечення, навчальних планів і ліцензійних умов.

Спілкуючись з Миколою Фроловим, викладачі цікавились питаннями матеріально-технічного забезпечення роботи факультету, особливостями перегляду освітніх програм. Також вони під час зустрічі висунули низку пропозицій щодо оптимізації освітніх програм на факультеті соціології та управління і на факультеті соціальної педагогіки та психології в галузі соціальної роботи для якісної підготовки студентів, щодо оптимізації графіку викладання дисциплін за вибором, графіку навчального процесу для заочного відділення, організації освітнього процесу і навчально-методичного забезпечення.

Ректор Микола Фролов надав вичерпні відповіді на всі питання, пообіцявши не залишити без уваги жодної пропозиції. Наприкінці заходу декан факультету Ольга Пономаренко та інші учасники зустрічі подякували адміністрації університету за увагу до всіх потреб та до пропозицій представників факультету.

 

Схожі новини