Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький національний університет налагоджує співпрацю з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу

Днями на запрошення координаторки PhD-програм, професорки кафедри загальної та прикладної фізики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), голови Запорізького регіонального відділення Всеукраїнської громадської організації «Інноваційний університет» Вікторії Меняйло у виші перебувала голова Ради молодих учених Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, голова Івано-Франківського регіонального відділення ВГО «Інноваційний університет», д.т.н., доцентка кафедри технологій охорони навколишнього середовища ІФНТУНГ Теодозія Яцишин.

Під час знайомства із ЗНУ гостя виступила із доповіддю на засіданні Х, ювілейного, Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу», взяла участь в організованих деканами економічного  факультету Аллою Череп та біологічного факультету Людмилою Омельянчик зустрічах із науковцями та молодими вченими цих факультетів. Людмила Олександрівна також провела для гості екскурсію науковими лабораторіями та сучасними аудиторіями навчального корпусу № 3 та запросила колегу до Зоологічного музею ЗНУ, екскурсію яким влаштував його завідувач Олександр Коротя.

Під час зустрічі з проректором з наукової роботи Геннадієм Васильчуком, у якій також брали участь проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, координаторка PhD-програм Вікторія Меняйло, начальник НДЧ Оксана Болдуєва, голова Ради молодих учених ЗНУ Сергій Чопоров, заступниця з наукової роботи директора інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Карина Белоконь, учасники обговорили питання щодо співпраці наших університетів у спільних наукових напрямах. Йшлося про можливості академічної мобільності здобувачів вищої освіти, підтримку молодих учених з боку регіональних органів влади, про підвищення зацікавленості студентів у навчанні шляхом проведення різноманітних заходів та залучення їх до виконання реальних проєктів та до роботи на виробництві в рамках дуальної освіти.

Каріна Бєлоконь під час розмови з гостею виокремила можливі наппрямки наукових досліджень у галузі захисту навколишнього середовища. Сергій Чопоров і Теодозія Яцишин. сівоєю чергою, провели дискусію з особливостей організації роботи рад молодих вчених на університетському та регіональному рівнях. Вони домовились про співпрацю та підтримку наукових заходів із залученням молодих вчених Івано-Франківська та Запоріжжя.

Результатом плідного обговорення стало підписання угоди про співробітництво між Запорізьким національним університетом та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу.

Окрім офіційної частини перебування в нашому університеті, пані Теодозія Яцишин разом із Вікторією Меняйло оглянули територію студмістечка, відвідали Музей історії ЗНУ, екскурсію яким провів його завідувач Володимир Лініков, заняття з йоги з тренером Галиною Омельяненко, а також – виставу в концертному залі ім. М. Глинки.