Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики триває обговорення рекомендацій стейкхолдерів щодо оновлення освітньо-наукової програми «Журналістика»

17.09.2021 15:00 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітньо-наукова програма Журналістика поради стейкхолдерів освітній процес

Навчальний рік для здобувачів і викладачів освітньо-наукової програми «Журналістика» факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) (гарантка – доцент кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова) розпочався із роботи над переглядом освітньо-наукової програми, що ґрунтується на думках, зауваженнях і побажаннях стейкхолдерів. У червні цього року під час щорічного PhD-колоквіуму здобувачі обговорили свій досвід навчання на програмі, а у вересні на міжкафедральному засіданні наукових керівників і науково-педагогічних працівників, які викладають в аспірантів, продовжилося обговорення якості навчання та досліджень здобувачів.

Так, аспіранти висловили побажання більш детального розгляду шляхів покращення їхньої публікаційної активності, потреби в кращій орієнтації в можливостях публікації у фахових і міжнародних наукових виданнях, їхніх різновидах і чинних вимогах. Для задоволення такої потреби у поточному навчальному році внесені зміни до змісту обов’язкового професійного курсу «Науковий семінар із медіадосліджень» – додано модуль «Підготовка медіадослідження до публікації».

Крім того, ще в минулому академічному році, враховуючи зацікавлення аспірантів, до навчального плану були внесені курси із європейських студій, що реалізуються в межах проєктів «Еразмус+» напрямок Модулі Жана Моне EU-IndyЄвропейські медійні стандарти і цінності в еру пост-правди») і TEMPUS («Політика пам’яті: європейський досвід для примирення в Україні»). Позитивний фідбек здобувачів і численні обговорення фокусу програми серед різних стейкходерів дали можливість сформулювати орієнтацію програми на міжнародний, зокрема, європейський досвід медіастудій. Саме тому курс «Європейські медійні стандарти та цінності» увійшов до переліку обов’язкових дисциплін професійного циклу в навчальному плані ОНП «Журналістика». Враховуючи тематику дисертаційних досліджень аспірантів, інший курс «Еразмус+» Модулю Жана Моне «Політика пам’яті: європейський досвід для примирення в Україні» увійшов до переліку вибіркових дисциплін.

Днями до обговорення якості викладання на ОНП «Журналістика» долучилися наукові керівники і викладачі аспірантів: декан факультету журналістики Костюк В.В., завідувачка кафедри соціальної комунікації і інформаційної діяльності, професор Березенко В.В., завідувачка кафедри журналістики, доцент Чернявська Л.В., доценти кафедри журналістики Тернова А.І., Мірошниченко П.В., Сіріньок-Долгарьова К.Г., в.о. декана філологічного факультету, доцентка кафедри соціальної комунікації і інформаційної діяльності Бондаренко І.С., які визначили план заходів із забезпечення якості підготовки дисертаційних досліджень здобувачів. Зокрема, крім традиційного PhD-колоквіуму, вирішили проводити щосеместровий науковий PhD-семінар для обговорення актуальних питань підготовки аспірантами публікацій, дотримання академічної доброчесності, обміну досвіду щодо участі у міжнародних проєктах і неформальній освіті.

Наступним етапом обговорення якості змісту, навчання й викладання на освітньо-науковій програмі «Журналістика» є зустріч із роботодавцями.