Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочали роботу цьогорічні курси з перепідготовки військовослужбовців за проєктом «Україна-Норвегія»

У ЗНУ розпочали роботу цьогорічні курси з перепідготовки військовослужбовців за проєктом «Україна-Норвегія»

У ЗНУ розпочали роботу цьогорічні курси з перепідготовки військовослужбовців за проєктом «Україна-Норвегія»
17.09.2021 15:47 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University центр післядипломної освіти міжнародний проєкт «Україна-Норвегія» перепідготовка військовослужбовців та учасників АТО початок роботи курсів

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася установча конференція в рамках реалізації міжнародного проєкту «Україна – Норвегія», що проходила у змішаному форматі. У новому навчальному році продовжують свою роботу курси, організовані на базі Центру післядипломної освіти ЗНУ за підтримки партнерів – Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» (м. Київ) та громадської організації «Об’єднання військовослужбовців “Лідер”». Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні є гарним інструментом адаптації запорізьких військових до життя в мирному суспільстві.

Нагадаємо, що основне завдання проєкту – професійна перепідготовка цільової групи військовослужбовців Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, учасників АТО, а також дорослих членів їхніх сімей на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України. У рамках програми також здійснюється підтримка учасників у галузі правової та соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві. Виконавці основної частини проєкту – навчальні заклади України і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників Проєкту за обраними спеціальностями. На базі ЗНУ здійснюється перепідготовка та підвищення кваліфікації, а також працевлаштування за участю партнерів проєкту.

В урочистому заході на честь відкриття роботи курсів із перепідготовки військовослужбовців та учасників АТО взяли участь майбутні слухачі курсів та члени їхніх родин, а також організатори, які приєдналися до заходу особисто або онлайн: президент Міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА) Володимир Рубцов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн, начальник відділу в Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів України Костянтин Денисов, голова громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» Геннадій Коноваленко та його заступниця Анастасія Коноваленко.

Урочисті збори відкрили гімни України та Норвегії. На початку заходу до учасників зібрання звернувся керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн, який від імені організаторів запевнив, що буде докладено, як і завжди, максимум зусиль, аби створити комфортні умови для перебування та навчання слухачів курсів у ЗНУ. Представниками центру післядипломної освіти та партнерами здійснюватиметься всебічна їх підтримка не лише у цей період, а й після завершення курсів.

Як представник партнерів проєкту президент МФСА Володимир Рубцов привітав учасників зібрання й побажав, аби цього року карантинні обмеження не заважали здійснювати освітній процес і слухачі мали змогу безпосередньо спілкуватися із викладачами в аудиторіях та один із одним: «У будь-якому разі ми зможемо, сподіваюся, подолати разом усі труднощі й успішно пройти навчальний курс. За підтримки громадської організації «Лідер», яка вас буде підтримувати на цьому шляху, інформувати про події та новації, які відбуватимуться у громадянському просторі України, ви зможете відчувати себе впевненішими, більш мотивованими під час навчання. В цьому семестрі ми відкриваємо такі курси в 17 університетах країни, це – 23 навчальні групи, приблизно 600 слухачів. За увесь період існування нашого проєкту, починаючи з 2003 року й до кінця цього року, за нашими підрахунками, його випускниками загалом стануть понад 13000 осіб. Максимум уваги вам приділятимуть як викладачі, так і фахівці з працевлаштування, психологи, які підтримуватимуть вашу адаптацію в суспільстві. Сподіваємося, що така підтримка, здійснювана у співпраці багатьох міжнародних, державних та освітніх структур, допоможе вам відчути себе знов впевненими, енергійними, здатними долати будь-які труднощі на шляху до мети. Сподіваємося також на підтримку з боку держави та розвиток багатовекторної співпраці, яка допоможе вирішувати спільні наші проблеми!».

Проректор ЗНУ Олександр Гура від імені керівництва ЗНУ та центру післядипломної освіти подякував колегам – представникам Фонду та громадської організації «Лідер» – за постійну підтримку у здійснюваній важливій роботі з перепідготовки військовослужбовців: «З боку ЗНУ ми гарантуємо слухачам курсів найкращі умови для навчання, особистісного росту й подальшої реалізації їхнього потенціалу!».

А проректор Віктор Банах, звертаючись до учасників зібрання, також зазначив: «Цей проєкт уже багато років триває на базі ЗНУ та ІННІ. На сьогодні проведений 11 набір слухачів на курси перепідготовки, а загалом за період його реалізації ми здійснили перепідготовку близько 300 військовослужбовців. Наразі маємо вже багато позитивних прикладів, коли отримані на курсах знання допомогли нашим випускникам влаштуватися на гарну роботу, відкрити власну справу, або продовжити розпочату раніше діяльність на якісно новому рівні. Актуальним також є той факт, що в умовах карантинних обмежень при підготовці слухачів курсів ми орієнтуємося на нагальні потреби суспільства, зокрема це – підготовка фахівців за програмами в галузі енергоефективності та інженерії. Отже, знання, які ви здобудете під час навчання, сподіваємося, стануть вам у пригоді після проходження курсів!». Також проректор подякував учасникам за те, що вони обрали саме цю програму для здобуття нової кваліфікації.

Голова громадської організації «Лідер» Геннадій Коноваленко, аналізуючи практичні результати проєкту, відзначив високу ефективність курсів із перепідготовки військовослужбовців, які проходять на базі ЗНУ, й подякував партнерам за плідну співпрацю. Також він наголосив на розширенні спектра програм вже в недалекому майбутньому. А його заступниця Анастасія Коноваленко відзначила, що, співпрацюючи разом, учасники проєкту мають можливість долати проблеми й виклики, які сьогодні існують у суспільстві. Отже, курси у ЗНУ не лише відкривають нагоду слухачам оволодіти новою актуальною професією, а й знайти нових друзів, однодумців, партнерів.

Організатори заходу побажали часникам курсів з перепідготовки військовослужбовців успіхів й натхнення під час навчання, а також успішно реалізувати здобуті знання у своїй професійній діяльності!

На відзнаку плідної багаторічної співпраці в галузі підготовки та перепідготовки військовослужбовців та ветеранів АТО представники ГО «Лідер» вручили організаторам курсів та викладачам грамоти: керівнику центру післядипломної освіти Сергію Ільїну, професору кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Володимиру Волкову, доцентці кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Анні Переверзєвій, завідувачу кафедри теплоенергетики та гідроенергетики ІННІ ЗНУ Андрію Чейлитку та іншим.

Насамкінець Сергій Ільїн ознайомив слухачів курсів із організацію навчання, а також відповів на запитання учасників зібрання. Робота курсів розпочинається з 20 вересня і триватиме до 15 грудня (3 місяці), пари триватимуть із 18.00. Навчальний курс триватиме 500 годин. Слухачі курсів також отримають доступ до електронної системи навчання Moodle ZNU, завдяки чому зможуть у будь-який зручний час переглядати лекції, презентації та інші навчальні матеріали. У випадку локдауну навчання триватиме онлайн. Після завершення курсу випускники отримають 3 документи: свідоцтво ЗНУ про професійну перепідготовку державного зразка, спільний сертифікат університету NORD та ЗНУ, спільний диплом Міністерства закордонних справ України та Міністерства оборони Норвегії. Випускникам курсів їх урочисто вручатимуть на підсумковому заході за участі організаторів і партнерів.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини