Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вчена рада інженерного інституту виступила з пропозицією присвоїти ІННІ ім’я Ю.М. Потебні

21.09.2021 15:45 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут Запоріжсталь Головне управління Державної податкової служби України у Запорізькій області

Нещодавно до керівництва інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) звернулися ветерани ЗДІА серед яких перший проректор Запорізького індустріального інституту Василь Гавриш, учений секретар вченої ради ЗДІА Віталій Чуб, викладачки-ветерани Алла Кудінова та Надія Ящук з пропозицією присвоїти ІННІ ЗНУ ім’я першого ректора ЗІІ Юрія Михайловича Потебні.

У своєму звернені Алла Кудінова зазначила, що за часів ректорства Юрія Михайловича підготували десятки тисяч фахівців-інженерів для всіх галузей національної економіки. Вони поповнили колективи великих промислових підприємств, і передусім, ПАТ «Запоріжсталь». «Саме збереження найкращих традицій, що започаткував Ю.М. Потебня, є запорукою успіху розвитку інженерної освіти в Запоріжжі». А Надія Ящук зауважила, що Юрій Потебня виховував у молоді активну громадянську позицію, спрямовану на патріотичне ставлення до міста, інституту, країни, тому студенти його поважали і з ентузіазмом ставились до його ініціатив.

«Юрій Михайлович Потебня був патріотом не тільки ЗІІ, - підкреслив Віталій Чуб, - а й нашого міста». А перший проректор за часів ректорства Юрія Михайловича - Василь Гавриш зазначив, що Ю.М. Потебня, був ще й активним громадським діячем «і заслуговує на те, щоб його ім’я було увіковічене».

Озвучена директоркою інженерного навчально-наукового інституту Наталею Метеленко пропозиція ветеранів ЗДІА викликала жваве обговорення членів вченої ради інституту. Так завідувачка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Валентина Воронкова зазначила, що перший ректор ЗІІ був «менеджером від Бога». Валентина Григорівна підкреслила, що присвоєння ім’я Юрія Потебні сприятиме самобутньому розвитку інженерного навчально-наукового інституту, підвищенню його рейтингу, а відтак, і рейтингу Запорізького національного університету. Завідувачка кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяна Меліхова зазначила, що «ім’я Юрія Михайловича настільки відомо в нашому краї, що стало свого роду брендом». Присвоєння ім’я Юрія Потебні інституту неодмінно сприятиме залученню до співпраці нових роботодавців; з цим ім’ям асоціюється і високий рівень підготовки, що сприятиме популяризації інженерної освіти серед молоді.

З теплом пригадала першого ректора провідний фахівець дирекції ІННІ Алла Нестеренко, яка працювала його секретаркою. «Юрій Михайлович був неординарною особистістю і всі зусилля покладав на становлення та всебічний розвиток Запорізького індустріального інституту». Зі свого боку, заступник завідувача кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Анатолій Безверхий звернув увагу на те, що за часів Ю.М. Потебні створили справжню школу роботи зі студентами. Юрій Михайлович був фанатом металургії, проте він розвивав і будівництво, енергетику, економіку та інші спеціальності.

Хоча завідувач кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів В’ячеслав Глущевський прийшов до інституту вже за часів іншого ректора, він постійно чув про Юрія Потебню як про видатну людину, а присудження інституту ім’я Ю.М. Потебні збереже пам’ять про талановитого і чуйного керівника для наступних поколінь співробітників та студентів. А завідувач кафедри автоматизованого управління технологічними процесами Михайло Пазюк зазначив, що найкращим подарунком колективу до 55-річчя створення Запорізького філіалу ДМетІ стане ухвалення пропозиції присвоїти інженерному навчально-наукового інституту ім’я Ю.М. Потебні.

Підтримали ініціативу і члени студентської ради ІННІ ЗНУ, а також стейкхолдери інституту, серед яких: голова Ради роботодавців економіко-управлінського напряму ІННІ ЗНУ, начальник Головного управління Державної податкової служби України у Запорізькій області Роман Афонов; представники ПАТ «Запоріжсталь» начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу Сергій Койпиш та начальниця відділу безпеки ПАТ «Запоріжсталь» Тетяна Бушман.

Зокрема, Роман Афонов вважає надання інженерному навчально-науковому інституту ім’я засновника «виваженим академічним та відповідальним громадянським кроком задля збереження багаторічних наукових традицій у Запорізькому регіоні».

«Підтримуємо ініціативу ветеранів ЗДІА та наукової спільноти, - зазначила Тетяна Бушман, - щодо надання Інженерному навчально-науковому інституту ім’я засновника». Начальник відділу безпеки ПАТ «Запоріжсталь» висловила сподівання, що це сприятиме продовженню багаторічних наукових традицій та подальшому розвитку інженерно-управлінських спеціальностей інституту.

А Сергій Койпиш зазначив, що спостерігаючи за успіхами розвитку ІННІ в складі ЗНУ, «підтримуємо ініціативу ветеранів-науковців, вважаємо доцільним увіковічити пам’ять практика, видатного вченого-металурга, керівника єдиного металургійного закладу вищої освіти у Запорізькому регіоні професора Ю.М. Потебні та приєднуємося до пропозиції надати ІННІ ЗНУ ім’я його засновника».

Колектив інженерного навчально-наукового інституту висловлює подяку дітям Юрія Михайловича Потебні Вадиму Юрійовичу Потебні і Вікторії Юріївні Скоріковій за підтримку ініціативи ветеранів ЗДІА та вченої ради інституту надати ІННІ ЗНУ ім’я Юрія Потебні.

Інженерний навчально-науковий інститут