Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували альманах творів письменників Запорізького краю

У ЗНУ презентували альманах творів письменників Запорізького краю

23.09.2021 10:13 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет презентація альманаху творів письменників Запорізького краю профорієнтаційна робота

Двадцять другого 22 вересня у читальній залі Наукової бібліотеки ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася презентація альманаху творів письменників Запорізького краю «Україно моя, твоя доля стає і моєю...», присвяченого 30-літтю незалежності України. До презентованої збірки ввійшли твори як досвідчених майстрів слова, так і поетів-початківців, ровесників української незалежності.

Модератором заходу виступила голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України, завідувачка кафедри українознавства філологічного факультету ЗНУ Ольга Стадніченко. У заході взяли участь Пилип Юрик, Віра Шмига, Віра Коваль, Лорина Тесленко, Наталія Ігнатьєва, Микола Білокопитов, Валентин Северинюк, Ольга Ліщук, Тетяна Осінь. Поетичні декламації супроводжував композитор-пісняр Анатолій Сердюк, який написав понад 100 пісень на вірші запорізьких поетів. З віршами Юрія Єршова-Холодного виступили і юні шанувальники поетичного слова, вихованці театру читця «Слово» Січового колегіуму під керівництвом Світлани Коваленко. До вступу на філфак талановитих дівчат і юнаків запросила присутня на заході декан факультету Ірина Бондаренко.

Читання поезій супроводжувалося гучними оваціями студентів філологічного факультету ЗНУ та студентів-видавців Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ, які особливо відзначили поезію про життя на селі та вживання в сучасній українській мові фемінітивів.

За слова організаторки, Ольги Стадніченко, презентована збірка стане в нагоді вчителям української мови та літератури в процесі вивчення літератури рідного краю. Альманах патріотичної поезії і твори молодих авторів-ровесників Незалежності України (Марини Брацило, Оксани Бевзюк, Олександра Шершньова, Наталії Ігнатьєвої), видані в рамках Програми підтримки запорізького інформаційного простору за підтримки Запорізької облдержадміністрації цього разу були подаровані Науковій бібліотеці ЗНУ та бібліотеці Запорізького Січового колегіуму.

Заступниця декана філологічного факультету

з навчальної роботи