Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники філологічного факультету презентували школярам особливості вступу-2022

Представники філологічного факультету презентували школярам особливості вступу-2022

Представники філологічного факультету презентували школярам особливості вступу-2022
23.09.2021 13:45 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна робота особливості вступу-2022 виробнича педагогічна практика

Філологічний факультет зацікавлений у розумних та обдарованих випускниках шкіл, які в подальшому стануть студентами Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Тому до профорієнтаційної роботи в межах виробничої педагогічної практики долучились і студенти освітньої програми «середня освіта (українська мова і література)». Зокрема, Альона Походенко та Ірина Перекрест із доценткою кафедри української літератури Іриною Бакаленко зустрілися зі старшокласниками Запорізької гімназії № 93.

Школярі одразу включились у спілкування: визначили свій настрій; створили онлайн-«хмарки» із власних асоціацій «Що для школярів є ЗНО» та відповідей на актуальні питання: «Яку спеціальність та заклад вищої освіти для її здобуття учні хочуть обрати?». Терміни проведення ЗНО та вступної кампанії у 2022 році; предмети ЗНО, необхідні для вступу до закладів вищої освіти; особливості визначення «порогового» балу; порівняльні таблиці з «пороговими» балами предметів ЗНО за попередні роки; характеристика сертифікаційних робіт із предметів тестування; розміщення результатів ЗНО на інформаційних сторінках учасників ЗНО; мобільний додаток «Моє ЗНО» від Українського центру оцінювання якості освіти; розрахунок конкурсного балу вступника; вступ за квотами; порядок подання заяв; пріоритетність заяв вступника при поданні документів при вступі до закладів вищої освіти; особливості та переваги навчання за освітніми програмами Запорізького національного університету – лише невеликий перелік питань, які стали предметом обговорення в аудиторії школярів.

Не менш актуальними для школярів були й питання підготовки до написання тестів з української мови та літератури, математики, історії України та іноземної мови (особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів і власного висловлення), адже саме ці тести є найбільш затребуваними під час визначення результатів державної підсумкової атестації та вступу на будь-яку освітню програму та у будь-який заклад вищої освіти. Інформація про пробне тестування із зовнішнього незалежного оцінювання від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та пробні тренінги від Запорізького національного університету, які дають можливість перевірити свої знання та визначитись з подальшою підготовкою до основної сесії ЗНО, переконала абітурієнтів у важливості участі у таких заходах.

Ірина Бакаленко окреслила типові помилки учасників ЗНО; надала цінні поради та «лайфхаки» щодо підготовки та складання зовнішнього незалежного оцінювання й інформацію про умови успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Студенти філологічного факультету: Альона Походенко та Ірина Перекрест – провели для школярів захоплюючу онлайн-вікторину «Завдання ЗНО» за допомогою програми Kahoot. А потім поділились своїми враженнями про особливості та переваги навчання за освітніми програмами філологічного факультету ЗНУ; можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання; практичну підготовку студентів; закордонні практики в Болгарії та Польщі; зустрічі з випускниками факультету та видатними особистостями Запоріжжя та України; майстер-класи «зіркових» і досвідчених учителів-словесників у межах «Школи професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника», зокрема Олександра Авраменка, Олександра Жука, Наталії Кідалової; різноманітні університетські та факультетські заходи. А QR-коди з лінками на інтернет-сторінки філологічного факультету дозволили старшокласникам «зануритись» у цікаве та насичене подіями студентське життя.

Щире та невимушене спілкування з представниками філологічного факультету, онлайн-вікторина допомогли школярам отримати відповіді на всі актуальні для них питання, розвінчати стереотипи та міфи, які існують про ЗНО, вступну кампанію, професію вчителя та переконали майбутніх вступників у тому, що кожен із них може стати успішним студентом, а в подальшому і успішним спеціалістом у своїй професії. Своїми враженнями про зустріч поділилась Оксана Сафонова, вчитель української мови та літератури гімназії № 93: «В і р т у о З Н О-2022!! Аlma mater – філологічний факультет ЗНУ – цьогоріч довірила нам учительок-практиканток – студенток 4 курсу! Юних колежанок – Олену Походенко, Ірину Перекрест, Вікторію Сосновську – не шокували ні невгамовна малеча, ні підлітки з їхніми віковими викликами. А сьогодні, 21 вересня, наші практикантки й викладач ЗНУ Ірина Бакаленко втнули шалений майстер-клас з підготовки до ЗНО для 11-А й 11-Б. Пані Ірина окреслила шляхи полегшення долі абітурієнта, пояснила важливість дрібниць, відзначила помилки випускників минулих років, підказала корисні лайфхаки! Олена – випускниця школи 2018 року – ділилася спогадами, порадила новітні техніки запам’ятовування, довела аргументами й фактами досконалу довершеність ЗНУ в цілому й філологічного факультету зокрема. Охочі одержали пігулку «ЗНО на всі 200»! Дякуємо викладачам і студентам рідного університету!»

Ірина Бакаленко, доцентка кафедри української літератури, керівниця студентської практики, зауважила: «Дякуємо директорці гімназії Оксані Гаркуші та вчительці української мови та літератури Оксані Сафоновій за організовану зустріч зі старшокласниками гімназії. Переконана, що отримана інформація та «пігулки ЗНО на 200», допоможуть учням скласти державну підсумкову атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання на високі бали та стати студентами омріяного закладу освіти. Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2022 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!»

 

Філологічний факультет

 

 

 

Схожі новини