Представники адміністрації ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) на початку навчального року зустрілися з викладачами, співробітниками і студактивом ще одного факультету вишу – факультету менеджменту. Традиційно учасників зібрання – науково-педагогічних працівників й студентів – ознайомили з планами щодо розвитку університету та основними завданнями на поточний навчальний рік, а також разом всі учасники заходу обговорили результати цьогорічного вступу та подальшу стратегію факультету.
Участь у зібранні взяли ректо ЗНУ Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, декан факультету менеджменту Ірина Шавкун, представники факультетської адміністрації, завідувачі кафедр, викладачі та члени студентської ради. Серед озвучених Миколою Олександровичем першочергових завдань на цей навчальний рік йшлося про забезпечення безперебійного функціонування університету та перебіг його освітнього процесу в умовах адаптивного карантину в режимі офлайн, а також про досягнення сталого розвитку в усіх галузях його життєдіяльності.
У зв’язку з цим ректор передусім ознайомив присутніх на зустрічі з нещодавно прийнятими рішеннями Уряду, Державної комісії ТЕБ і НС, органів місцевого самоврядування, згідно з позиціями яких з 23 вересня відбувається посилення карантину на всій території України. В університеті затверджено відповідне розпорядження ректора № 55 від 24.09.2021 «Про дотримання карантинних вимог», ознайомитися з яким можна за покликанням: https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=55178&lang=ukr&news_code=u-znu-oprilyudnili-rozporyadzhennya-rektora---pro-dotrimannya-karantinnikh-vimog--
Отже, навчальний заклад продовжуватиме свою роботу за умов наявності 80% вакцинованого персоналу. Микола Олександрович закликав представників факультетського колективу інтенсивніше долучатися до вакцинації, яка триває в університеті й здійснюється безкоштовно, аби попередити зараження студентів і колег коронавірусною інфекцією. Варто зазначити, що для представників університетського колективу вакцинація відбувається на базі медичного пункту ЗНУ вакциною Pfizer.
Йшлося також про зниження якості освіти, як показали результати минулого року, коли навчання студентів і школярів відбувалося у режимі онлайн. Отже, як наголосив ректор Микола Фролов, цього року: «Університет має забезпечити для студентів, які довірили нам їхню освіту, високий рівень знань, аби їхні очікування виправдалися!».
Також під час заходу про коригування навчального графіку, що пов’язано з уведенням режиму економії коштів спеціального фонду ЗНУ, який призначений для забезпечення його функціонування та розвитку матеріально-технічної бази. Через суттєве здорожчання енергоносіїв і необхідність у таких умовах забезпечити безперебійні виплати заробітної плати і виплат за відпустки, надбавок за вчені ступені та наукові звання тощо, адміністрація ухвалила рішення змінити графік освітнього процесу, модернізувати його за європейською системою, а також забезпечити різдвяні канікули для освітян.
Тож ЗНУ у 2021/22 навчальному році працюватиме за наступним графіком: перший семестр триватиме з 1 вересня по 25 грудня; з 25 грудня до 1 лютого 2022 року –канікули для студентів, а також період першої відпустки для освітян. У цей час не будуть опалюватися навчальні корпуси, окрім адміністративного (навчальний корпус № 1). Другий навчальний семестр першими розпочинатимуть заочники, які долучаться до освітнього процесу вже з 1 лютого, а представники денної форми навчання – з 14 лютого. Відповідно здійснюватиметься за семестрами й оформлення викладачів, які працюють за сумісництвом. Літні відпустки відбуватимуться за графіком, але усі педагогічні працівники університету мають вийти на роботу вже за 1,5-2 тижні, аби забезпечити підготовку до нового навчального року.
Також учасники зібрання обговорили досягнення ЗНУ, який за результатами цьогорічної вступної кампанії залишається лідером із набору студентів бакалаврату (разом із НТУ «Дніпровська політехніка»), й абсолютним лідером із набору до магістратури. Однак існують проблеми зі складанням обов’язкового ЄВІ (з іноземної мови), який запроваджений для України як учасниці спільного європейського освітнього простору. Наразі триває й донабір до магістратури, який, як сподіваються, представники адміністрації, має покращити ситуацію. Проте вже від початку навчального року керівників факультету закликали розробити заходи, які дозволять інтенсивніше здійснювати контроль за підготовкою студентів 4 курсу, які прагнуть вступати до магістратури, до підвищення рівня володіння англійською (або іншими мовами) та складання ЄВІ. Нагадали також, що на базі ЗНУ на допомогу студентам і викладачам функціонують короткострокові освіті курси на базі Центру інтенсивного вивчення іноземних мов тощо. Окрім іншого, планується зустріч ректора із представниками кафедри іноземних мов професійного спрямування, аби обговорити заходи щодо забезпечення високого рівня підготовки студентів різних факультетів з іноземних мов.
Микола Олександрович закликав об’єднати зусилля всіх представників факультету, які дотичні до профорієнтаційної роботи й спрямувати їх на забезпечення успішного проведення вступної кампанії у наступному 2022 році. Адже головним завданням для усіх структурних підрозділів є забезпечення контингенту студентів, для яких працюють усі ланки університетської життєдіяльності.
Крім того, представники адміністрації ЗНУ нагадали присутнім на зібранні про необхідність підготовки до акредитації у наступному році, яка має забезпечити зростання рівня конкурентноспроможності університету. Обговорили й необхідність упорядкування кількості освітніх програм, яких у ЗНУ на даний момент нараховується 199 на різних рівнях освіти, корегування кількості мікрогруп, яких 27% від загального числа тощо.
Нагадали учасникам зібрання й про необхідність комунікації зі студентами, проведення різноманітних заходів. Особливо це стосується виховної роботи із мешканцями університетських гуртожитків №№ 3 та 4, де саме зараз завершуються необхідні ремонтні роботи із термомодернізації, і яких не має можливості відселити на період ремонтів. Обговорили й інші питання щодо матеріально-технічного забезпечення університету, який постійно розвивається й має амбітні плани на майбутнє, досягнення у галузі доброчесності тощо.
Насамкінець, звертаючись до колег, перший проректор Олександр Бондар окреслив новації, які запроваджені для ЗВО, і труднощі, з якими зіштовхнулися під час виконання директив. Проте він відзначив, що результати цьогорічної вступної кампанії як на факультеті менеджменту, так і загалом у ЗНУ були непоганими. Аби в наступному році ці показники не знизилися, уже зараз потрібно потурбуватися про вибір правильної стратегії розвитку факультету, а отже, його представники мають тримати «руку на пульсі» й відповідно розробляти й запроваджувати актуальні й сучасні освітні програми для навчання своїх студентів, як от ОП «Агробізнес», що одразу здобула популярність серед вступників, тощо.
А ректор Микола Олександрович закликав науково-педагогічних працівників факультету менеджменту підтримати запропоновані адміністрацією кроки. Декан факультету Ірина Шавкун, керівники кафедр і науково-педагогічні працівники факультету менеджменту подякували за визнання своїх досягнень та за корисні поради, що їх надали представники адміністрації ЗНУ.
Олена Хлистун