Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ відбулася фотовиставка «Життя крізь об’єктив»

27.09.2021 14:49 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут дозвілля фотовиставка Життя крізь об’єктив

Мабуть, неможливо уявити сьогоднішній світ без фотографій, та «піймати мить» може не кожен. А талановитому фотохудожнику Олександру Максимову це вдається так, що глядачі не можуть відірвати погляд від його робіт. Важко було це зробити й студентам, викладачам і співробітникам інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) під час влаштованої для них «фотосушки» «Життя крізь об’єктив».

Випускник Запорізького металургійного технікуму (нині ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ») Олександр вирішив присвятити життя фотомистецтву. Він працював фотографом побутового ательє; викладачем і тренером на різних фотокурсах; фотокореспондентом запорізьких газет. А нині Олександр – кореспондент тижневика «Запорізька правда» та член національної спілки фотохудожників України. Під час виставки, що відбулася в інженерному навчально-науковому інституті, Олександр Максимов із задоволенням ділився з глядачами історіями своїх світлин, адже кожна з них промовляла до відвідувачів, розповідаючи про миті життя людей. Кожен зі студентів чи співробітників ІННІ ЗНУ знаходив у фотографіях щось особливе, щось, що бентежило саме його. Когось більш приваблювали чорно-білі фото, а хтось не міг відірватися від схожих на картини кольорових.

Навіть коли виставка завершилася, потік відвідувачів не припинявся. Студенти та співробітники інженерного навчально-наукового інституту переглядали вже зібрані світлини та розпитували фотографа про його роботи та про нього самого. Зокрема, Олександр поділився тим, як «ловить мить». Фотоапарат не завжди поруч із майстром, проте він завжди є учасником знакових подій, а далі обрати сюжет йому допомагає саме життя. Любов, емоційні діалоги, випадкові зустрічі – все це надихає митця. Олександр Максимов впевнений, що яскраву мить можна «піймати» де завгодно, і дуже полюбляє не лише міські свята, а й сільські події й отримує на них запрошення.

Незважаючи на те, що всі світлини зроблені в перше десятиріччя ХХІ сторіччя, погляди людей, «піймані миті» нерідко переносять глядачів на початок ХХ століття. Роблячи знімок, Олександр на якусь мить сам стає людиною, яку фотографує і тим наділяє її та сюжет рисами минулої епохи. Митець віддає перевагу чорно-білому фото. Чому? Передусім, він вважає, що таке фото вже стало класикою. «Сучасне кольорове фото – надто реалістичне, – говорить Олександр, – і я хотів би відійти від нього». Фотохудожнику дуже подобаються рисунки олівцем, тож для нього чорно-біле фото – це теж своєрідний олівцевий малюнок. Допомагає воно і краще передати внутрішній світ людини. «Мені не цікаво знати, якого кольору в моєї героїні кофтинка, мені важливо передати її очі», – адже саме в них відображається життя.

Інженерний навчально-науковий інститут