Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбулася зустріч представників ЗНУ з головою ЗОДА Олександром Старухом на о. Хортиця

Двадцять четвертого вересня на виїзну нараду щодо створення комфортного та безбар’єрного середовища для людей з особливими потребами на о. Хортиця а саме, в музеї Запорізького козацтва та об'єктів навколо нього запросили доктора психологічних наук, професора Євгенія Клопоту та доктора історичних наук, доцента Володимира Бондаренко як вчених Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та представників ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів». Учасники заходу відвідали Козацьке коло, Тарасову стежку та Курган національної єдності. Завдяки реалізації програми Президента України Володимира Зеленського «Велика реконструкція», музей історії запорозького козацтва та інші культурно-історичні об'єкти стануть помітно доступнішими.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, директор Департаменту культури, туризму та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко та директор Національного заповідника Хортиця Максим Остапенко та інші присутні дуже уважно заслухали пропозиції Євгенія Клопоти та Володимира Бондаренко, спрямовані на поліпшення безбар’єрності саме для людей із глибокими порушеннями зору. Було надано такі пропозиції: налагодити транспортне забезпечення для всіх мешканців м. Запоріжжя від зупинки Турбаза «Хортиця»; побудувати тротуар для вільного пересування всіх людей, у тому числі з особливими потребами від зупинки до музею та інших локацій; удосконалити доріжки з тактильної плитки для незрячих людей на Козацькому колі; передбачити QR-коди для отримання інформації про об’єкти на сучасному рівні; розробити аудіо-гід для музею; встановити макети відповідних об’єктів; а найцікавіше – закласти фінансування на виготовлення 3-d копій основних експонатів музею. Це буде цікаво не тільки людям з порушеннями зору, але й звичайним туристам! Важливо зазначити, що розбудова нашого міста та створення сучасного європейського простору не тільки на острові Хортиця сприятиме створенню належних умов для культурного, духовного розвитку та комфортного відпочинку всіх мешканців нашого чудового Запоріжжя, де молодь зможе реалізовувати свій потенціал.

Також професор Євгеній Клопота та доцент Володимир Бондаренко подарували голові ЗОДА Олександру Старуху наукові праці: монографію «Історія новітніх запорожців» та підручник «Психологічні основи інклюзивного освітнього простору».

Представники ЗНУ вдячні Олександру Старуху за плідну зустріч та включення Євгенія Клопоту та Володимира Бондаренка до робочої групи з питань безбар’єрності для маломобільних груп.

Переглянути телесюжет каналу "Суспільне телебачення Запоріжжя", присвячений цій події, можна за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=kUE5cT5sI7g