
Представникам економічного факультету дуже пощастило, адже у 2018 році чотири студенти пройшли відбір та отримали можливість навчатись в Італії – це - Лабенська Юлія та Микита Юлпатов (освітня програма «Маркетинг»), Стрельніков Пилип і Чернявська Олена (освітня програма «Міжнародна економіка).
Ось що розповідає студентка економічного фяакультету спеціальності «маркетинг» Юлія Лабенська:
- Я дуже вдячна ЗНУ за таку неймовірну можливість – навчатися в серці Європи! Наш університет активно бере участь в програмі «Еразмус+», що є некомерційним проєктом Європейського союзу, та фінансує обміни студентів і викладачів між університетами в Європі. ЗНУ має є договори з університетами різних країн: Чехія, Болгарія, Італія, Польща, які можуть запросити запорізьких студентів на один семестр навчання для отримання міжнародного досвіду.
Ми поїхали в Італію та закохались у цю країну, адже тут прекрасно все: теплий клімат, щирі люди з великими сердцями, шедевральні архітектура та живопис, найкраща їжа, багата історія. Я до цього часу пам’ятаю той дитячий захват, коли я прилетіла із зимового холодного Запоріжжя в сонячний Неаполь, засаджений пальмами. Перші дні в університеті теж були надзвичайно цікавими, як, власне, і все навчання! Величезні аудиторії, дуже серйозні викладачі, котрі налаштовують свої презентації на великих екранах, та схвильовані студенти, які намагаються щось запам’ятати – так почався семестр. Освітня система в Італії дуже відрізняється від української – наприклад, там немає модульних контрольних робіт, а бали можна заробити лише на екзамені. Ще одна відмінність від наших університетів – це можливість самому вирішувати, коли ти хочеш здати кожен екзамен. Італійці мають 3 сесії в кінці семестру і можуть так розподілити свої екзамени, як забажають.
Але навчання за програмою «Еразмус+» – це не лише університет, пари та сидіння за книжками! Це – можливість познайомитись зі студентами зі всього світу, котрі потім стають твоїми найкращими друзями. Ми дуже багато спілкувались та розповідали про наші країни, традиції та влаштовували міжнародні вечері, де готували найсмачніші страви. Звичайно, всі були в захваті від українсього борщу!
Крім того, це – незабутні походи та подорожі. Я ще довго буду пам’ятати, як ми ледь не загубились в горах – це була справжня пригода. Нам пощастило подорожувати не лише Італією, а всією Європою! Я змогла здійснити свою дитячу мрію та побачити Ейфелеву вежу й покататися на велосипеді в Амстердамі. Так можна пізнати цей світ, дізнатися, як живуть люди в інших країнах, зрозуміти їх, їхню ментальність та цінності, і повернутися додому зовсім іншою людиною.
Студент ОП «Міжнародна економіка» Стрельніков Пилип також поділився враженнями:- Про цю можливість я дізнався від викладача Аліни Осаул. Умови подання документів були відносно прості. Треба було заповнити Application form та підтвердити рівень володіння англійської мови. Через 11 днів прийшла позитивна відповідь, і мене разом із трьома іншими студентами економічного факультету відібрали для участі у програмі «Erasmus+» в Італії. За підтримкою Міжнародного відділу ЗНУ підготували всі документи та успішно подали їх в Італійський візовий центр. Навчання в Італії розпочалося зі знайомства в Міжнародному офісі університету Фоджа. В університеті студенти узгодили предмети та розклад на навчальний семестр.
«Erasmus» – це глобальне об’єднання молоді з різних країн світу. Тому було дуже цікаво зануритися у мультикультурне середовище. Італія безперечно колоритна та особлива країна зі своїм ритмом життя, традиціями та красою. Наприклад, обідній час там називається сієста. Італійці в ці моменти нікуди не поспішають та відпочивають, багато магазинів та кав’ярень закриваються на 2-3 години. Звичайно ж крім крупних туристичних міст. В Італії також відчуваються контрасти з альпійської та виноградної півночі до сонячного сицилійського півдня.
Відрізняється й освітній процес. Викладачі та студенти знаходяться приблизно на одному рівні в спілкуванні та поведінці. Але все це, звичайно, працює на засадах поваги. Італійці простіше ставляться до таких моментів, як відвідуваність пар, за тобою ніхто не бігає. Під час лекції може знаходитись і сидіти будь-де, навіть на столі. Головне – донести думку та знання. Але коли надходить час сесії, то тут вже вимагають знання від студентів. Вони можуть складати екзамени у три хвилі, обираючи будь-яку, та мають можливість перескласти іспит. Якщо ти з будь-яких причин не закриваєш сесію за три хвилі, то тобі спокійно повідомляють про відрахування. Але екзамени, як і всюди, – не така страшна річ, як може здаватись на перший погляд.
Тож підбиваючи підсумки, зазначу, що можливість навчатись за програмою мобільності «Erasmus+» – це чудовий час, який прикрашає світлий період студентства та надає особливий досвід у навчанні та в житті.