Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти ЗНУ щиро вітають доцентку кафедри українознавства Наталію Грозовську із ювілеєм!

28.09.2021 13:04 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет ювілей поздоровлення

Двадцять восьмого вересня свій ювілей відзначає мудра наставиця й талановитий педагог, знана науковиця, прекрасна людина – доцентка кафедри українознавства Наталія Грозовська. Майже все її життя пов’язане саме із ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), адже тут шановна іменинниця навчалася й працює вже понад 30 років.

У 1988 році Наталя Андріївна закінчила Запорізький, тоді – державний, університет за спеціальністю «Українська мова і література», здобувши кваліфікацію «Філолог. Викладач української мови і літератури». Ще під час навчання у виші вона розпочала свою педагогічну кар’єру, працюючи вчителем у закладах середньої освіти. А вже у 1990 році вона прийшла на кафедру українознавства, де пройшла всі сходинки свого науково-педагогічного становлення: працювала лаборантом, асистентом, викладачем, старшим викладачем, потім – доцентом. У 1998 році Наталія Грозовська захистила кандидатську дисертацію на тему «Термінологія весільного обряду середньонаддніпрянського регіону (Київська, Полтавська, Черкаська області)» і їй було присуджено науковий ступінь кандидатки філологічних наук за спеціальністю «Українська мова». У 2001 році рішенням Атестаційної колегії МОН також їй присвоїли вчене звання доцентки кафедри українознавства. Із 2010 по 2014 рр. Наталя Андріївна обіймала посаду проректорки з науково-педагогічної та навчальної роботи Запорізького національного університету.

Досвідчений педагог, викладачка-практик із багаторічним стажем, Наталя Андріївна спеціалізується на викладанні української мови за професійним спрямуванням як для студентів філологічного факультету, так і для здобувачів освіти з інших факультетів ЗНУ. Вона – активна учасниця науково-методичних семінарів, які організовує кафедра і факультет, різного рівня наукових конференцій та інших заходів, котрі підвищують рівень філологічної науки й освіти.

У галузі дослідницької діяльності шановна іменинниця представляє науковий напрям школи, яка функціонує на філологічному факультеті, – «Актуальні проблеми української літератури, української мови, українознавства, історії української культури». На її рахунку – понад півсотні наукових та навчально-методичних публікацій і статей, що вийшли друком у фахових виданнях. Найбільш поширеними з тих, які використовуються сьогодні при підготовці студентів, є «Навчальний посібник для студентів усіх спеціальностей (з грифом МОН) «Українська мова за професійним спрямуванням» (2013), «Українсько-російський / російсько-український словник юридичних термінів близько 10000 термінів» (під ред. Т.О. Коломоєць, Т.В. Хом’як, упоряд. В.К. Колпаков, Н.А. Грозовська та ін., 2017) та інші. Цікавими роботами філологічно-культурологічного характеру також є її наукові публікації: «Етимологія назв учасників весільного обряду у творах Т. Г. Шевченка» (Вісник ЗНУ: Серія: Філологічні науки. Запоріжжя, 2016. № 2.), «Українсько-словенські культурні взаємини ХІХ – початку ХХ століття» (Сучасні проблеми мовознавства і літературознавства. 2018. № 23).

Сучасна педагогиня, науковця й талановита організаторка, яка крокує в ногу з часом і відчуває його важливі тенденції, Наталя Андріївна безперервно займається саморозвитком, а також постійно підвищує рівень своєї кваліфікації, бере участь у міжнародних вебінарах. Вона – сертифікована фахівчиня з медіаграмотності, мовного менеджменту в освіті та комунікативної стратегії, знавець галузі хмарних технологій у філології. Під час своєї викладацької діяльності вдало використовує інноваційні, креативні підходи й техніки роботи зі слухачами, стимулюючи студентів до активного пошуку, аналітичного мислення, розв’язання поставлених завдань, прищеплює молоді інтерес до роботи із навчальною та іншою літературою.

Доброзичливу, відповідальну й креативну філологиню цінують і поважають колеги й студенти за її досвід, корисні поради, повсякчасну підтримку та уважне ставлення до свого оточення. Вдячні представники філологічного колективу та всього ЗНУ щиросердно бажають ювілярці, аби її професійна майстерність та життєвий досвід слугували й надалі почесній і відповідальній місії освітянина. Нехай Ваші енергійність, душевність і людяність, шановна Наталіє Андріївно, завжди привертають до Вас нових надійних друзів й однодумців! Нехай Вас супроводжує удача, а доля буде до вас прихильною!