Представники адміністрації ЗНУ обговорили перспективи розвитку із колективом факультету журналістики

Нещодавно відбулася чергова зустріч представників адміністрації ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) із колективом факультету журналістики. Учасників заходу ознайомили з планами щодо розвитку університету та основними завданнями на поточний навчальний рік. Також вони разом обговорили результати цьогорічного вступу та подальшу стратегію щодо функціонування факультету.
На зібрання завітали ректор ЗНУ Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, декан факультету журналістики Віктор Костюк, завідувачі кафедр, викладачі та члени студентської ради. Традиційно на початку спілкування Микола Олександрович проінформував присутніх щодо перебігу компанії із вакцинації в ЗНУ, котра на сьогодні – серед першочергових завдань, виконання якого забезпечить безперебійне функціонування університету, та перебіг його освітнього процесу в умовах адаптивного карантину в режимі офлайн у поточному навчальному році.
Наразі в ЗНУ охоплено вакцинацією 95% науково-педагогічних працівників, загальна кількість вакцинованих працівників університету досягла 76%. Окрім цього, 188 осіб уже перехворіли, й продовжують бути активними учасниками освітнього процесу. Разом із Запорізьким державним медичним університетом, де вакцинацію здійснили вже 90% працівників, ЗНУ залишається активним учасником освітнього процесу, який функціонує в режимі офлайн. А також – провадить активну політику щодо залучення представників колективу до вакцинації та роз’яснення серед студентів щодо необхідності її здійснення, аби забезпечити продовження навчання, не допустити зниження якості вищої освіти та унебезпечити оточуючих від можливості зараження коронавірусною інфекцією. Зокрема, на базі університету здійснюється щоденний контроль щодо епідеміологічної ситуації та захворюваності, результати факультети та відділи надсилають провідному аудитору ректорату Ірині Должиковій. Крім іншого, щотижня складаються списки охочих вакцинуватися, відбувається безкоштовна вакцинація на базі медичного пункту ЗНУ вакциною Pfizer. Особи, які не проходять вакцинацію, згідно розпорядження ректора № 55 від 24.09.2021 «Про дотримання карантинних вимог», мають надати відповідну довідку від лікаря або щотижня результати ПЛР-тесту, експрес-тесту. Із розпорядженням можна ознайомитися за лінком: https://cutt.ly/iERPsvE
Наступним важливим питанням стало коригування навчального графіку, що пов’язано з уведенням режиму економії коштів спеціального фонду ЗНУ. Через суттєве подорожчання енергоносіїв у цьому році виникла необхідність запровадити відповідні заходи й змінити графік освітнього процесу, модернізувати його за європейською системою, а також забезпечити різдвяні канікули для освітян. ЗНУ у 2021/22 навчальному році працюватиме за таким графіком: перший семестр триватиме з 1 вересня по 25 грудня; з 25 грудня до 1 лютого 2022 року – канікули для студентів, а також період першої відпустки для освітян. У цей час не будуть опалюватися навчальні корпуси, окрім адміністративного (навчальний корпус № 1). Другий навчальний семестр першими розпочинатимуть заочники, які приєднаються до освітнього процесу вже з 1 лютого, а представники денної форми навчання – з 14 лютого. Відповідно здійснюватиметься за семестрами й оформлення викладачів, які працюють за сумісництвом. Літні відпустки відбуватимуться за графіком, але всі науково-педагогічні працівники університету мають вийти на роботу вже за 1,5-2 тижні, аби забезпечити підготовку до нового навчального року.
Серед досягнень, які має ЗНУ на сьогодні, обговорювалися показники конкурентноспроможності університету, який сьогодні займає провідні позиції, зокрема щодо набору студентів на бакалаврат. А за показниками набору слухачів до магістратури Запорізький національний університет є безперечним лідером. Представники адміністрації також відзначили досягнення факультету журналістики, який підвищив цього року показники набору бакалаврів, зокрема на спеціальність «Журналістика», майже удвічі
Однак в умовах подолання кризових явищ є важливим побудувати правильну стратегію розвитку факультету в поточному навчальному році й вже зараз розпочати готуватися до вступної кампанії наступного року. Окремі зусилля представники факультету мають спрямувати на підвищення рівня знань студентів з англійської та інших іноземних мов. Зокрема, здійснювати моніторинг серед старшокурсників, які прагнуть вступати до магістратури, стимулювати їх вивчати іноземну мову, адже ЗНУ створив для цього всі необхідні умови. Зокрема, тут функціонують освітні центри, на базі яких діють курси інтенсивного вивчення англійської, німецької та інших мов, де можна підвищити свій рівень знань.
Під час зустрічі також були обговорені питання щодо підвищення конкурентоспроможності ЗНУ в умовах загальних кризових явищ у системі вищої освіти, нагальні проблеми й потреби університету, заходи щодо покращення показників набору на факультеті й забезпечення робочого навантаження для викладачів на наступний рік тощо. Разом із тим, йшлося про організацію та посилення роботи щодо різних форм комунікації із студентами. Одним із таких пунктів є вихована робота серед мешканців гуртожитків, зокрема тих, які проживають в гуртожитках №№ 3, 4, де відбувається термомодернізація. Студентам варто нагадати про правила безпеки життєдіяльності, етичні норми поведінки у суспільстві тощо, аби формувати багатогранно розвинену, освічену, інтелігентну особистість.
Своєю чергою до учасників зустрічі звернувся перший проректор Олександр Бондар, який наголосив: «Колектив факультету журналістики в умовах нестабільного сьогодення має залишатися флагманом, який не тільки забезпечує високий рівень освіти для студентів, а ще має займати чітку соціальну позицію в університеті й у суспільстві!». Задля досягнення поставленої спільної мети постала необхідність коригування кількості освітніх програм в ЗНУ та зменшення числа мікрогруп. Серед запропонованих ректоратом ефективних заходів є також посилення профорієнтаційної діяльності серед старшокласників, студентів коледжів тощо.
Насамкінець заходу були обговорені поточні питання щодо розподілу робочого навантаження між викладачами, необхідність, з одного боку, відвідування занять студентами, а з іншого – індивідуального підходу до студентів й надання індивідуального графіку для тих, хто працює, урізноманітнення форм практичних й лабораторних занять тощо. Також ректор Микола Фролов відповів на запитання учасників зібрання. Вони стосувалися повернення навчальних лабораторій факультету журналістики до студентського містечка, адже в період ремонтів у гуртожитках ці структури тимчасово перебувають в інженерному навчально-науковому інституті. А ще закликав колектив факультету бути в умовах кризових явищ, які сьогодні переживає наша країна, як ніколи консолідованими і вболівати не лише за свій факультет, а й за університет загалом.
Окрім іншого, ректор надав корисні поради, які спрямовуватимуть роботу колективу на забезпечення функціонування всіх ланок життєдіяльності факультету. Він запевнив представників факультету, що адміністрація університету завжди готова підтримати корисні ініціативи й розповів про плани щодо модернізації корпусу, який розташований на пр. Соборний, 77.
Олена Хлистун