Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання Конференції трудового колективу вишу

У ЗНУ відбулося засідання Конференції трудового колективу вишу

У ЗНУ відбулося засідання Конференції трудового колективу вишу
01.10.2021 09:04 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Конференція трудового колективу Статут університету

Двадцять восьмого вересня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували конференцію трудового колективу. Під час заходу йшлося про затвердження змін і доповнень до важливих документів, котрі регламентують діяльність ЗНУ, зокрема Статуту університету.

У заході взяли участь делегати від факультетів, коледжів, структурних підрозділів і студентcтва. Учасники проголосували за затвердження президії конференції. Головуючим на засіданні обрали ректора ЗНУ Миколу Фролова. Перед учасниками зібрання виступив начальник юридичного відділу Костянтин Борисов. Він доповів про затвердження нової редакції Статуту Запорізького національного університету. Зокрема, Костянтин Борисович прозвітував щодо поточних змін, які стосуються організації роботи та приведення у відповідність нормативних документів на виконання вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Закону України «Про вищу освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 09.09.2021 № 974 «Про приведення у відповідність до законодавства статутів закладів вищої та фахової передвищої освіти, що належать до галузі управління МОН». Запропоновані зміни до Статуту розробили з метою забезпечення використання української мови під час виконання службових обов’язків.

Так, начальник юридичного відділу зауважив, що ректор, педагогічні, науково-педагогічні й наукові працівники зобов’язані володіти державною мовою та використовувати її під час виконання службових обов’язків, відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Володіння державною мовою засвідчується документом про повну загальну середню освіту, за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни), або державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови, відповідно до чинного законодавства.

Також керівник юридичного відділу пояснив особливості й зміни організації діяльності коледжів, що провадять освітню діяльність, пов’язану зі здобуттям ступеня молодшого бакалавра, проводять прикладні наукові дослідження та/або творчу мистецьку діяльність. Він розповів про права, обов’язки та відповідальність директора коледжу, про зобов’язання володіти державною мовою та використовувати її під час виконання службових обов’язків; про повноваження директора фахового коледжу у стосунках із державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами; про порядок призначення директора, його заступників, керівників структурних підрозділів, педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти, які є структурними підрозділами Запорізького національного університету, що визначається, відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту» (стаття 42, частина друга статті 58, частина четверта статті 59) та Положення про конкурсний відбір на посаду директора фахового коледжу Запорізького національного університету, затвердженого Вченою радою ЗНУ.

Усі запропоновані увазі членів трудової конференції зміни узгодили з профспілкою й науковою спільнотою та ухвалили одностайно. Наприкінці заходу Микола Фролов побажав колективу вишу оптимізму, натхнення та впевненості в завтрашньому дні, закликавши до консолідації зусиль заради подальшого розвитку університету.

 

 

 

Схожі новини