Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Масштабні урочистості відбулися з нагоди 50-річчя історичного факультету ЗНУ

Масштабні урочистості відбулися з нагоди 50-річчя історичного факультету ЗНУ

Масштабні урочистості відбулися з нагоди 50-річчя історичного факультету ЗНУ
04.10.2021 15:49 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет свято 50-річний ювілей історичного факультету привітання нагородження

Першого жовтня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася знаменна подія: цього дня викладачі, співробітники та студенти історичного факультету святкували свій 50-річний ювілей. На урочистості, котрі тривали на базі Запорізького академічного музично-драматичного театру ім. В. Магара, завітали не лише представники факультету-ювіляра, а й його видатні випускники різних років, освітяни-партнери й посадовці міста й області. Усі вони щиро привітали історичний факультет із 50-річчям й побажали йому подальших визначних досягнень і процвітання.

На початку святкового заходу, після виступу оркестру народних інструментів дитячої музичної школи №1 (керівниця – Ольга Міісевич) урочисто пролунав Гімн України. Ведучі свята – Сергій Остроконь та Євгенія Таранченко привітали присутніх і підкреслили, що «50 років – це поважний вік у житті людини, помітний в історії факультету та нашого Запорізького національного університету». Вони надали слово для поздоровлень ректору ЗНУ Миколі Фролову. «Історичний факультет був, є та буде зірковим за своїми викладачами й випускниками. Він завжди був, є і буде оплотом українства в регіоні. Тож його значення важко переоцінити», – наголосив ректор. Він побажав факультету побілше вступників, особливо тих, які люблять історію та хочуть пов’язати з цією наукою своє життя, викладачам – щастя, здоров’я, сил і натхнення, а випускникам – успіхів, адже серед них чимало гарних успішних особистостей, яку б кар’єру вони не обрали. Микола Олександрович виконав почесну місію та нагородив орденами й грамотами Запорізької обласної ради представників факультету – Сергія Ляха, Федора Турченка, Володимира Мільчева, Олександра Давлєтова, Михайла Єльникова, Людмилу Нестеренко й Галину Турченко. Також ректор вручив почесні грамоти ЗНУ ветеранам факультету: Світлані Андрух, Галині Горбань, Валерію Мороко, Віталію Косміні, Юрію Князькову, Людмилі Злобіній і Борису Павловському. Крім того, Микола Фролов відзначив грамотами випускників факультету Світлану Писанко, Анатолія Постола, Василя Зозуля, Ігоря Щупака, Руслана Муковського Геннадія Мусіна, Костянтина Яковлєва, Юрія Спіцина, Владислава Мороко та Валерія Козирєва – голову Асоціації випускників ЗНУ.

Своєю чергою, нагороджені випускники подякували рідному факультету за незабутні студентські роки та за можливості, які він їм надав для успіхів після завершення вишу. Вони побажали факультету щастя й подальшого процвітання. Згодом декан Володимир Мільчев у своєму привітальному слові зазначив, що «сьогодні разом зібралася велика історична родина. Ми належимо до різних поколінь, ми обрали різні галузі для побудови кар’єри. Та ми всі – історики, всі – гарні люди й усі любимо історичний факультет. І це – найголовніше, що нас об’єднує». Він нагородив почесними грамотами стейкхолдерів, які давно та плідно співпрацюють із факультетом. Зокрема, нагородили вручили Павлу Мялу, Павлу Кравчуку, Ігорю Кісліцину, Георгію Шаповалову та іншим.

Крім того, на честь ювілею факультету нагороди й подарунки отримали кращі студенти факультету, які прославляють його своїми здобутками, беруть активну участь у численних подіях у житті ЗНУ тощо. Присутні відзначили, що історичний факультет Запорізького національного університету – визнаний лідер освітньої галузі в регіоні та в країні загалом. Серед його випускників – провідні представники політичної еліти запорізького краю. Під час урочистого заходу продемонстрували відеозвернення зі словами привітання до рідного факультету голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха. Він наголосив, що навчався в найкращих та із вдячністю згадав своїх викладачів,. «Якби не факультет, ми б не стали такими, якими ми є», – наголосив губернатор.

Ще один випускник ЗНУ – заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Руслан Шиханов зазначив, що факультет – це не лише стіни, а, насамперед, люди. Заступник губернатора подякував викладачам за щасливі студентські роки. Він нагородив грамотами від Запорізької обласної державної адміністрації Сергія Білоножка, Василя Гвоздика й Олександра Ігнатушу. Випускник історичного факультету, депутат Запорізької міської ради, співробітник «Національного заповідника Хортиця», ветеран АТО В’ячеслав Зайцев також приєднався до привітань, поділився спогадами про студентські роки й побажав факультету процвітання в майбутньому. Він вручив грамоти Запорізької міської ради Ірині Кривко, Ользі Маклюк, Сергію Терну, Геннадію Тощеву та Станіславу Черкасову. Голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий приєднався до привітань на честь факультету-ювіляра. Він відзначив грамотами від обласної ради представників історичного факультету: Сергія Білівненка, Тетяну Винарчук, Юлію Головко, Юрія Іріоглу, Оксана Казакова, Андрія Омельченка, Бориса Павловського, Ірину Савченко й Тетяну Савчук. Зі сцени пролунали вітання й від випускника 1992 року, ветерана АТО Сергія Серпова.

Із нагоди п’ятдесятиріччя історичного факультету Запорізького національного університету надійшли вітальні листи від Інституту історії України НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського НАН України, Канадського інституту українських студій Альбертського університету, а також – від історичних факультетів університетів Києва, Одеси, Миколаєва, Херсону, Бердянська й Мелітополя, інших міст України. І, звісно, привітати з ювілеєм викладачів і співробітників історичного факультету завітали представники інших факультетів і коледжів ЗНУ, із якими тісно співпрацює істфак. Зі святом його науково-педагогічних працівників і студентство поздоровили і вручили подарунки декан біологічного факультету Людмила Омельянчик. в.о. декана факультету соціології та управління, який свого часу був започаткований на базі історичного факультету, його випускниця Тетяна Бірюкова, у відеозаписі пролунали привітання декана факультету соціальної педагогіки та психології, також випускниці історичного факультету Ольги Пономаренко. Слова щиросердних привітань, вдячності й найкращих побажань пролунали від представників філологічного факультету, факультету журналістики, відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування й Економіко-правничого фахового коледжу.

Також під час урочистостей згадали про важливі події в історії факультету. Зокрема, про те, що його історія розпочалась значно раніше. Формування історичного факультету, як структурного підрозділу Запорізького національного університету відбувалось двічі: вперше протягом 1933-1936 років у складі Запорізького педагогічного інституту. Друге народження факультету – це 1971 рік, коли відбувся перший набір студентів-істориків. Юридично статус факультету закріпив наказ ректора Запорізького державного педагогічного інституту Анатолія Черненка від 12 листопада 1973 року. У 1975 році відбувся перший випуск дипломованих вчителів історії та суспільствознавства.

Окремо приділили увагу значному внеску у становлення й розвиток факультету його декани: це – доценти Микола Руденко, Василь Роїк, Ілля Бірюльов, Семен Орлянський, професори Володимир Лебедєв та Юрій Івонін. Проте найбільш вагомі зміни на факультеті відбулися за керівництва професора Федора Турченка та доцента Віктора Ткаченка. У 2005-2006 та 2014 роках обов’язки декана факультету виконувала Ірина Кривко, а з квітня 2014 року посаду декана обіймає професор Володимир Мільчев.

Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих талановитих педагогів історичного факультету, яких уже не стало. Крім того, вони згадали про сьогодення факультету, його наукові здобутки й прагнення, міжнародні зв’язки, структуру й перспективи подальшого розвитку. Під час урочистого заходу глядачі насолоджувалися численними талановитими вокальними й хореографічними номерами. Зокрема, свій пісенний виступ присутнім подарував студент історичного факультету Максим Власенко. Гучні оплески викликали виступи народного художнього колективу, хореографічного ансамблю «Перлина» (керівник – Тетяна Аксентьєва), ансамбля народного танцю «Вихиляси». Випускниця історичного факультету, художня керівниця Театру поетичної пісні Олена Алексєєва та музичнийо керівник колективу Жан Сєлєзєньов також подарували свої творчі номери.

Радісний святковий настрій усім присутнім забезпечили й представники колективу Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Володимира Магара: солістка Світлана Ремжина виконала пісню «Чом, чом, земле моя», артист театру Вадим Васильєв заспівав відому пісню С. Вакарчука «Така як ти». Також на сцені виступив балет театру та солісти оркестру Ксенія Кізюн й Інна Михайленко, головний балетмейстер театру – заслужена артистка України Тетяна Астафьєва із номером «Легенди Астурії».

Завершилося свято Гімном історичного факультету (слова – декана Володимира Мільчева) у виконанні студента Максима Власенка та бурхливими оплесками всіх присутніх у залі.

Крім того, в холі театру на гостей чекали книжкова виставка з науковими працями, яку підготували співробітники наукової бібліотеки, викладачів історичного факультету, фрагмент експозиції історичного музею, банер, прикрашений кульками, з надписом «День народження історичного факультету», фотозона для всіх охочих. Крім того, випускники різних років і науково-педагогічні працівники історичного факультету раділи можливості поспілкуватися між собою, дізнатися про особисті успіхи присутніх та про новини із життя університету.

Таміла Тарасенко

Фотогалерея Володимира Лінікова:
https://www.facebook.com/yuriy.kaganov/posts/4333336943380736

Фотогалерея Воробко Аліни - Центр культури ЗНУ:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=culture.znu&set=a.4118364434929022

Фотогалерея Світлани Місько - Центр культури ЗНУ:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=culture.znu&set=a.4118368981595234

 

 

 

Схожі новини