Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам інженерного інституту розповіли як отримати перспективну роботу

Студентам інженерного інституту розповіли як отримати перспективну роботу

Студентам інженерного інституту розповіли  як отримати перспективну роботу

Незважаючи на те, що засідання кейс-клубу «Клуб інноваційних бізнес-ідей Академія», керівником якого є завідувач кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів В’ячеслав Глущевський, відбулося лише вдруге, його популярність серед студентів інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) стрімко зростає.

Гостьова лекція «Як отримати роботу мрії у великій компанії?», яку провела спікерка online-академії «Geekbrains, head», аналітик міжнародної компанії MEGOGO Ганна Шепелєва, привернула увагу здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Серед них були хлопці та дівчата, що навчаються за освітніми програмами «Інформаційна економіка», «Фінанси держави та підприємницьких структур», «Оподаткування, облік, контроль в управлінні підприємством», «Архітектура та містобудування», «Промисловий менеджмент», «Програмне забезпечення систем», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Мікро- та наносистемна техніка», «Електроніка», «Технологія захисту навколишнього середовища», «Охорона праці» тощо.

Для випускниці кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Ганни Шепелєвої такі семінари вже стали доброю традицією, проте саме цей надовго залишиться в її серці. Минуло сім років після отримання диплома, і дівчина знову повернулася в рідну alma-mater. Проте сьогодні вона вже не студентка, а «гостьовий лектор». Зустрічі з викладачами були по-справжньому зворушливими, і сказати хотілося багато. «Дуже цікаві відчуття, коли ти бачиш своїх викладачів,– говорить дівчина, – вони не змінилися, залишилися такими, якими я їх пам’ятаю. Мимоволі пригадуються знання, які тут отримувала, відчуття, які володіли мною тоді».

Талановита й дуже комунікабельна Ганна Шепелєва не лише поділилася зі студентами власним досвідом створення кар’єри, цікавими історіями зі свого професійного життя, а й надихнула молодь на успіх, навчила, як повірити в себе.  Ганна розповідала учасникам, як обрати посаду, що підійде саме їм, та успішно пройти співбесіду. А для цього потрібно знати, як до неї підготуватися та як правильно поводитися під час зустрічі. Що найбільше запам’яталося учасникам кейс-клубу та які отримані навички та знання вони планують використовувати в першу чергу, розповіли студент 4 курсу освітньої програми «Інформаційна економіка» Максим Узунов та студентка 1 курсу освітньої програми «Архітектура та містобудування» Вікторія Трушина.

Для талановитої, всебічно розвинутої Вікторії Трушиної, яка з дитинства мріяла створювати сучасні та красиві архітектурні споруди, виступ «Як отримати роботу мрії у великій компанії?» був не лише цікавим, а й дуже корисним. Адже досвіду проходження співбесід першокурсниця ще не має. Вікторія виділила для себе те, як варто поводитися, коли влаштовуєшся на роботу: «Треба бути впевненою в собі, відвертою, розуміти, чого хочеш насправді». Дівчина впевнена, що незабаром стане справжнім архітектором, проєктуватиме житлові будинки чи займатиметься ландшафтним дизайном. А щоб розпочати кар’єру в омріяній галузі, їй знадобляться поради Ганни Шепелєвої.

Максим Узунов вже має досвід проходження співбесід, і позаду в хлопця їх чимало. Отже він порівнював власний досвід із порадами Ганни і обирав для себе найкорисніше. Зокрема, Максим із задоволенням спілкувався б під час співбесіди з такою доброзичливою та професійною людиною, як Ганна Шепелєва, адже це дозволить проявити цілковито свої найкращі якості. Для нього перша зустріч із представниками компанії дуже важлива, адже для хлопця атмосфера в колективі важить більше, ніж високий заробіток.

Навіть коли засідання кейс-клубу завершилося, учасники не поспішали залишати аудиторію. Особливо цікаво було поспілкуватися з випускницею студентам, які нині навчаються за освітньою програмою «Інформаційна економіка». Ганна Шепелєва обговорила з ними перспективні напрями розвитку спеціальності та поділилася своїми очікуваннями від набуття молоддю професійних навичок.

«Поєднання приємного з корисним, – так назвав цю зустріч-експромт В’ячеслав Глущевський, – адже результатом приємного спілкування теперішніх і колишніх студентів, які є нашими стейкхолдерами, є “завдання” щодо підвищення якості та актуалізації змісту викладання окремих дисциплін, яке я від них отримав як гарант цієї освітньої програми. Тож після обговорення з колегами внесемо відповідні коригування».

Інженерний навчально-науковий інститут