Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет активно долучається до удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги

Юридичний факультет активно долучається до удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги

Юридичний факультет активно долучається до удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги
07.10.2021 09:59 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет Товариство Червоного Хреста України тренінг із надання домедичної допомоги

ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) плідно співпрацює з громадськими організаціями, які допомагають державі в наданні медичної та гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів і в мирний час і беруть участь у наданні міжнародної допомоги в разі катастроф і надзвичайних ситуацій, забезпечують медико-соціальну допомогу найменш соціально захищеним верствам населення. Такою всеукраїнською добровільною громадською гуманітарною організацією є Товариство Червоного Хреста України, яке у Запоріжжі представлено Запорізькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста України. Юридичний факультет тісно співпрацює з цією спільнотою.

Так, днями представники юридичного факультету – Тетяна Коломоєць, Наталія Верлос, Юлія Пирожкова, Павло Шалдирван, Олександр Мельковський, Михайло Ларкін, Катерина Плутицька, Анна Шарая, Дар’я Кремова та інші – взяли участь у проведенні тренінгу щодо надання домедичної допомоги, який організувала Запорізька обласна організація Товариства Червоного Хреста України. На заході підкреслили, що домедичною допомогою є невідкладні дії й організаційні заходи, спрямовані на порятунок і збереження життя постраждалого у невідкладному стані. Йдеться також про  мінімізацію наслідків впливу такого стану на здоров’я. Це здійснюються на місці події особами, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні сприяти порятунку життя й здоров’я особи в невідкладному стані.

Разом із тренером – волонтером Владиславом Семиволом – викладачі мали змогу удосконалити свої знання щодо:

-       дотримання правил безпеки на місці події;

-       проведення первинного огляду постраждалого;

-       порядку взаємодії з диспетчером системи екстреної медичної допомоги;

-       порядку (алгоритму) проведення серцево-легеневої реанімації залежно від віку постраждалого;

-       відновлення прохідності дихальних шляхів;

-       оцінки наявності дихання;

-       проведення зовнішнього масажу серця;

-       надання постраждалому стабільного положення тощо.

Окрім того, під час тренінгу учасники дізналися про сучасні стандарти надання домедичної допомоги та практичним шляхом відпрацювали основні способи такої допомоги (оцінювати стан постраждалого за життєвими ознаками; виконувати основи підтримки життєдіяльності (відновлення роботи серця, дихання); видаляти сторонні предмети при обструкції дихальних шляхів; виконувати техніку накладання тугої пов’язки на рану, яка кровоточить; накладати джгут при зовнішній кровотечі) тощо.

Представники юридичного факультету висловили подяку керівнику Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України Оксані Бекетовій та сподівання на продовження плідної співпраці.

 

 

 

Схожі новини