Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Старшокласників Запорізької школи № 15 запросили вступати до філологічного факультету

12.10.2021 09:00 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет співпраця зі школами профорієнтаційна діяльність візит

У рамках профорієнтаційної роботи філологічного факультету й на запрошення директорки школи Оксани Кириченко та заступника директора Дениса Симакова доцентки кафедри української літератури філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бакаленко та Валентина Кравченко завітали в Запорізьку загальноосвітню школу № 15. Тут вони з профорієнтаційною метою зустрілися з учнями випускних класів.

Визначення настрою аудиторії, створення онлайн-«хмарки» із власних асоціацій «Що для школярів є ЗНО» та відповідей на актуальні питання: «Яку спеціальність і заклад вищої освіти для її здобуття учні хочуть обрати?» – та ще й з використанням гаджетів мотивувало старшокласників до активного спілкування. Доцентка кафедри української літератури Валентина Кравченко розповіла про освітні програми філологічного факультету, особливості та переваги навчання на факультеті, практичну підготовку студентів і перспективи працевлаштування. А студентка філологічного факультету освітньої програми «середня освіта (українська мова і література)» Катерина Домашенко, яка долучилась до проведення заходу в межах виробничої педагогічної практики, розповіла про цікаве та насичене подіями студентське життя, різноманітні університетські та факультетські заходи. Крім того, вона й провела для школярів інтерактивні «філологічні» ігри та онлайн-вікторину з української мови та літератури за допомогою програми Kahoot.

На заході йшлося про те, що для старшокласників актуальними сьогодні є питання успішного проходження державної підсумкової атестації й зовнішнього незалежного оцінювання та особливості вступу до закладів вищої освіти. А тому інформація доцентки кафедри української літератури Ірини Бакаленко про особливості ЗНО та вступної кампанії у 2022 році (терміни проведення ЗНО та вступної кампанії; предмети ЗНО, необхідні для вступу до закладів вищої освіти; особливості визначення «порогового» балу; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; типові помилки учасників ЗНО; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв вступника при поданні документів при вступі до закладів вищої освіти) була не менш важливою та актуальною для школярів.

Отримані відповіді на актуальні для учнів питання; поради та «лайфхаки» щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання та умови його успішного проходження; розвінчання стереотипів і міфів, які існують про ЗНО, вступну кампанію, професію вчителя; побажання високих балів на ЗНО; «звернення» до школярів Олександра Авраменка – випускника філологічного факультету Запорізького державного університету (тепер – ЗНУ) додали впевненості школярам. Під час зустрічі Ірина Бакаленко виконала почесну місію: за результатами активної співпраці вручила директорці Запорізького закладу середньої освіти № 15 Оксані Кириченко Подяку ректора Миколи Фролова за сприяння й підтримку діяльності Асоціації роботодавців філологічного факультету та вагомий внесок у справу практичної підготовки майбутніх учителів-словесників.

Ірина Бакаленко та Валентина Кравченко, доцентки кафедри української літератури, подякували директорці гімназії Оксані Кириченко, заступнику директора Денису Симакову, вчительці української мови та літератури Людмилі Квас за організовану зустріч зі старшокласниками, а іншим учителям школи – за якісну та професійну практичну підготовку студентів під час педагогічної практики.

Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2022 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!

Філологічний факультет