Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти біологічного факультету зустрілися з потенційним роботодавцем

Студенти біологічного факультету зустрілися з потенційним роботодавцем

Студенти  біологічного факультету зустрілися з потенційним роботодавцем
12.10.2021 15:24 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет освітній процес зустріч із роботодавцем

На біологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжуються зустрічі з потенційними роботодавцями. Так, восьмого жовтня для студентів 2 курсу спеціальності 101 «Екологія» освітньо-професійної програми «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» співробітники кафедри загальної та прикладної екології і зоології провели зустріч із генеральним директором КСП «Запоріжзеленгосп» Запорізької обласної ради, який раніше очолював відділ державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Запорізької області Олександром Деревинським.

Зустріч розпочалася з привітальних слів гаранта освітньої програми спеціальності 101 «Екологія» рівня магістр професора Олександра Рильського. Він наголосив на важливості заходу для майбутніх екологів і підкреслив його необхідність для адаптації освітньо-професійної програми до сучасних вимог ринку праці загалом і роботодавців, зокрема. Також на захід завітали викладачі біологічного факультету, доценти кафедри загальної та прикладної екології і зоології Наталя Воронова та Валерій Горбань.

Студенти дізналися про основні напрями діяльності КСП «Запоріжзеленгосп» Запорізької обласної ради – провідного підприємства Запорізької області, що спеціалізується на вирощувані саджанців декоративних дерев і кущів листяних і хвойних порід у розсаднику. Продукція розсадника підприємства вигідно відрізняється від імпортної тим, що вже адаптована до кліматичних та екологічних умов України.

Олександр Миколайович розповів студентам про особливості професії та сучасні вимоги до фахівців-екологів. Він акцентував увагу присутніх на необхідності ґрунтовної теоретичної підготовки, а також повідомив про необхідність знань з екологічного права. Крім того, йшлося про те, що підприємство «Запоріжзеленгосп» ЗОР вже зараз чекає на добросовісних, працелюбних і кваліфікованих фахівців.

Студентам необхідно якомога більше прислухатись до викладачів, ставити запитання, розвивати навички критичного мислення. Із власного досвіду Олександр Миколайович зазначив, що більш раціональним є розуміння галузі подальшого працевлаштування. Тому необхідно ще під час навчання обрати, у якій галузі вони далі будуть працювати (мисливствознавство, іхтіологія, екологія) та сконцентруватися на вивченні всіх аспектів та відповідного законодавства. Крім того, необхідно налагоджувати зв’язки з випускниками минулих років, які можуть порадити й допомогти в різних ситуаціях, необхідно завжди та постійно розвивати власні навички soft skills.

Роботодавець зупинився на компетенціях студентів-екологів освітньо-професійної програми «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Він висловив зауваження щодо освітньої програми та зазначив, що знання правової бази дуже спрощує подальшу роботу. Тому Олександр Миколайович запропонував розширити практичний складник та ввести дисципліну «Природоохоронне законодавство та екологічне право».

Студентів цікавили питання проведення співбесіди під час  працевлаштування, які персональні характеристики кандидатів є більш необхідними. Цікавили студентів і способи мотивації праці на підприємстві, які соціальні пакети забезпечуються. Наприкінці заходу викладачі та студенти біологічного факультету подякували шановному гостю за змістовну, цікаву й інформативну зустріч.

Валерій Горбань,

к. б. н., доцент кафедри загальної та прикладної

екології і зоології