Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники адміністрації ЗНУ на зустрічі із співробітниками інженерного навчально-наукового інституту обговорили перспективи розвитку вишу

Представники адміністрації ЗНУ на зустрічі із співробітниками інженерного навчально-наукового інституту обговорили перспективи розвитку вишу

Представники адміністрації ЗНУ на зустрічі із співробітниками інженерного навчально-наукового інституту обговорили перспективи розвитку вишу
12.10.2021 16:17 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут зустріч із ректором освітній процес вакцинація вступна кампанія

Останньою в низці установчих зустрічей адміністрації ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) із науково-педагогічними колективами структурних підрозділів університету стала зустріч із представниками інженерного навчально-наукового інституту. Цей структурний підрозділ відвідали ректор Микола Фролов і проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Учасників засідання ознайомили із планами щодо розвитку університету на поточний навчальний рік, а також окреслили основні завдання, згадали про підсумки цьогорічної вступної кампанії й наголосили на важливості вже розпочинати підготовку до вступу-2022.

На захід завітали науково-педагогічні працівники, співробітники й студактив ІННІ. Серед них – тимчасова в.о. обов’язків директора Тетяна Шарапова, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, заступниця директора з наукової роботи Каріна Бєлоконь, заступник директора з профорієнтаційної роботи Владислав Румянцев, заступник директора з виховної роботи Роман Воляр, завідувачі кафедр, викладачі та представники студактиву.

Під час заходу обговорили стратегічні питання щодо розвитку університету та ІННІ. Серед першочергових завдань, обов’язкових для виконання усіма представниками колективу ІННІ, сьогодні є подолання наслідків пандемії, спричинених гострою респіраторною інфекцією Covid-19, аби освітній процес в університеті тривав безперебійно у форматі офлайн. Присутніх проінформували щодо перебігу кампанії з вакцинації в ЗНУ. На сьогодні вже подолано поріг 95% рівня вакцинації серед науково-педагогічних працівників і понад 80% – загалом серед колективу університету. Завдяки цьому має бути забезпечений відповідний рівень безпеки й висока якість освітнього процесу для студентів, які безпосередньо спілкуватимуться із викладачами в аудиторіях, лабораторіях, на базах практик тощо. Із розпорядженням ректора № 55 від 24.09.2021 «Про дотримання карантинних вимог» можна ознайомитися за лінком: https://cutt.ly/iERPsvE

Були також представлені результати попереднього періоду роботи університету, коли освітній процес відбувався в дистанційному режимі. Також йшлося про необхідність роз’яснень щодо важливості вакцинації й серед студентської спільноти. Це сам ректор постійно піднімає на зустрічах із представниками студентської спільноти.

Серед головних досягнень за минулий період діяльності ЗНУ відзначили показники конкурентноспроможності університету, який наразі займає провідні позиції серед вишів півдня України, зокрема щодо набору студентів на бакалаврат, а за показниками набору слухачів до магістратури є безперечним лідером у південно-східному регіоні країни. Проте колектив як університету, так і ІННІ не має зупинятися на досягнутому й активно розпочинати вже сьогодні планувати й здійснювати профорієнтаційні заходи та щодо популяризації своїх спеціальностей серед учнівської молоді регіону.

Окремо йшлося й про проблемні моменти, які гальмують розвиток університетів в Україні: серед них – формульний підхід щодо розподілу державного фінансування між ЗВО, індикативне ціноутворення для оплати за навчання на певних спеціальностях тощо. Попри певні негаразди, ЗНУ не втрачає своїх високих іміджевих позицій, продовжує користуватися популярністю серед молоді.

Аби так тривало й надалі, науково-педагогічні працівники ІННІ мають приділяти особливу увагу не лише шкільній молоді, а й студентам випускних курсів, які прагнуть вступати до магістратури. Серед них має проводитися моніторинг, а також заохочувальні заходи, спрямовані на підвищення якості підготовки до складання ЄВІ з іноземної мови.

Під час зустрічі представники адміністрації ЗНУ також представили новий графік роботи ЗНУ на цей навчальний рік, що пов’язано із впровадженням режиму економії коштів спеціального фонду університету. Згідно з європейською системою, наразі й представникам університетської спільноти забезпечили різдвяні канікули. Університет у 2021/22 навчальному році працюватиме за таким графіком: перший семестр триватиме з 1 вересня по 25 грудня; з 25 грудня до 1 лютого 2022 року – канікули для студентів, а також період першої відпустки для освітян. У цей час не будуть опалюватися навчальні корпуси, окрім адміністративного (навчальний корпус № 1). Другий навчальний семестр першими розпочинатимуть заочники, які приєднаються до освітнього процесу вже з 1 лютого, а представники денної форми навчання – з 14 лютого. Відповідно здійснюватиметься за семестрами й оформлення викладачів, які працюють за сумісництвом. Літні відпустки відбуватимуться за графіком, але всі науково-педагогічні працівники університету мають вийти на роботу вже за 1,5-2 тижні, аби забезпечити підготовку до нового навчального року.

Відзначивши значні загальні досягнення ЗНУ попри складний період, представники адміністрації також наголосили на необхідності підвищення рівня комунікації зі студентами, який був дещо втрачений за період, коли університет функціонував в дистанційному режими.

Звертаючись до представників ІННІ, ректор Микола Фролов наголосив, що університет пережив нелегкий рік. В умовах подолання кризових явищ важливо усім консолідувати свої зусилля й побудувати правильну стратегію розвитку інституту в поточному навчальному році, а також вже зараз розпочати готуватися до вступної кампанії наступного року. А ще, науково-педагогічним працівникам нагадали про обов’язкову участь у грантових освітніх програмах і про необхідність публікацій у виданнях міжнародних наукометричних систем Scopus та WOS. Йшлося також про особливості проведення контрольних заходів під час викладання освітніх курсів, а ще – про виплати, які передбачені умовами колективного договору, відпускні, матеріальну допомогу співробітникам тощо.

Наприкінці заходу ректор Микола Фролов відповів на запитання присутніх на зібранні. Учасники зустрічі цікавились, чи буде організоване щеплення для студентів. Наразі представники ректорату ведуть переговори із міською клінікою щодо організації таких заходів і для студентів ЗНУ. Окрім іншого, були обговорені питання стосовно періодів відпусток для викладачів, а також розглянули поточні моменти з організації роботи ІННІ в системі Moodle ZNU тощо.

Наприкінці зустрічі Тетяна Шарапова від імені всього інженерного навчально-наукового інституту подякувала ректору за змістовну зустріч і постійну підтримку, що її надає ректорат.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини